‚Nejsme ve válce s nikým,‘ odmítá Maďarsko německé tvrzení, že Evropa je ve válce s Ruskem
Sdílet článek:

MH

Péter Szijjártó reaguje na nedávné prohlášení německé ministryně zahraničí, v němž tvrdila, že Evropa je ve válce s Ruskem.

Maďarský lid učinil jasné rozhodnutí, držet se mimo konfliktu na Ukrajině, a země tudíž není s nikým ve válce, zdůraznil ve čtvrtek v New Yorku maďarský ministr zahraničí a obchodu Péter Szijjártó.

Szijjáróvy komentáře přichází po prohlášení jeho německého protějšku Annaleny Baerbock, v němž prohlásila, že Evropa jako celek vede válku proti Rusku.

Ministryně zahraničí Německa ve středu radě Evropského parlamentu řekla, že je kriticky důležité „postupovat společně a že v Evropě nevedeme obviňovací války, protože vedeme válku proti Rusku a ne jeden proti druhému.“

Maďarsko toto pro-válečné prohlášené německé ministryně zahraničí ze strany Zelených naprosto odmítlo.

„Nejsme ve válce s nikým, nechceme být s nikým ve válce, chceme se držet mimo válku a bezpečnost Maďarska a Maďarského lidu je pro nás nejdůležitější věcí,“ řekl v reakci na to Szijjártó.

„Maďarský lid za tuto válku nemůže, Maďarský lid nenese vinu za vypuknutí této války, Maďarský lid, tu válku nechce,“ řekl. „Není to naše válka a Maďarský lid v loňských parlamentních volbách učinil rozhodnutí, v němž dal jasně najevo, že pro nás je tou nejdůležitější věcí držet se mimo tuto válku.“

Szijjártó vysvětlil, že téměř všechna rozhodnutí maďarské vlády se přijímají na základě tohoto předpokladu, kdy reportérům říkal, že jeho země usiluje „o podnícení mírových rozhovorů a zastavení palby, ne o dodávky zbraní.“

„O tom je to rozhodnutí maďarského lidu a naší povinností jakožto členů vlády je naplňovat rozhodnutí Maďarského lidu chránit jeho bezpečnost, chránit bezpečnost Maďarska jako celku,“ řekl.

Když tento ministr odpovídal na otázky novinářů ohledně případů korupce na Ukrajině, tak zdůrazňoval, že jedním ze základů maďarské zahraničně politické strategie je to, „že nezasahujeme do záležitostí jiných zemí.“

„Existuje však tady v Americe a v Evropě více než dost lidí, kteří si myslí, že jejich hlavním úkolem je říkat jiným zemím, jak mají žít, jaké hodnotové úsudky mají přijímat o vnitřních záležitostech jiných zemí, jak jiné země hodnotit,“ dodal.

 MAGYAR HÍRLAP

Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (18 votes, average: 4,72 out of 5)
Loading...

>> Podpora

Svobodný svět nabízí všechny články zdarma. Náš provoz se však neobejde bez nezbytné finanční podpory na provoz. Pokud se Vám Svobodný svět líbí, budeme vděčni za Vaši pravidelnou pomoc. Děkujeme!

Číslo účtu: 4221012329 / 0800

 

>> Pravidla diskuze

Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.

>> Jak poslat článek?

Chcete-li také přispět svým článkem, zašlete jej na e-mail: redakce (zavináč) svobodny-svet.cz. Pravidla jsou uvedena zde.

Sdílet článek:

8 Comments

  1. Tak si tam zkuste zivot a pak dejte vedet.Pana ministra to neni valka,ale pod NATO se schovava.Takze muze s fanfarama a s jasotem z EU a NATO vystoupit a ukazat svetu ten nadherny zivot,ktery jim ty organizace kazí.Je treba skutek a ne kecy ze zajistenych pozic.EU bude jedine tehdy bezpecna proti vsem dobavatelum cizich uzemi kdyz bude jeden za vsechny a vsichni za jednoho.A agresor se velice snazi aby tu jednotu aspon pomluvami a lži rozbil.

        • Jo jo pata kola od vozu pekne podle snů sveho vudce plivat na NATO,EU.Muzete spolu s tim v tom clanku udelat solo vystup a smer Afrika.A priberte tu madam,kdyz tomu vsemu tak pekne rozumite.

      • Me staci pani vevodkyne nase krasna svobodna zeme.Po jine netouzim.No a kdo si mysli (no spis plni pokyny)ze tam nekde nekdo nekoho krasnymi slovy presvedcuje ze tam nekde u nekoho je to pravé ořechové tak at zkusi tu nadheru svobody vseho druhu na vlastni kůžisko a bude v obraze.Tak pouze fantazíruje.

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*