Evropa je největším poraženým ve válce na Ukrajině
Sdílet článek:

MP

Rakouský podnikatel a politický komentátor Gerald Markel v deníku Express ostře shrnul evropskou politiku ohledně války na Ukrajině.
Jeho komentář:

 

„Co zbylo z Ukrajiny? Všichni jsme prohráli. Ze slavných „evropských hodnot“ nezbylo nic. Válka na Ukrajině vstupuje do své závěrečné fáze – Rusko tuto válku vyhraje na všech frontách. Vojenské, geopolitické a ekonomické. Jak se mohla stát tato katastrofa, tato historická porážka Západu? Odpověď je jednoduchá: kolektivní Západ všude překročil své vlastní meze.

Nejenže neodsuzoval používání munice obohacené uranem, kobercové bombardování kazetovou municí a bombardování civilních cílů Ukrajinci, ale dokonce to kategoricky popřel a dokonce akceptoval skutečné nacisty v běžných jednotkách ukrajinské armády a prostě ignoroval jejich zvěrstva v Mariupolu.

Západ ztratil v očích zbytku světa veškerou důvěryhodnost jako „morální integrita“, protože na jedné straně jsme všechny fámy o ruské straně brali jako fakt (kdo si pamatuje ostřelování trhu, skutečně způsobené ukrajinskými raketami?). Na druhou stranu jsme si Ukrajinu idealizovali jako „maják svobody a hodnot“, jako „střed a obránce Evropy“, jako „vzor evropských hodnot“ a velebili ji zcela absurdním propagandistickým způsobem.

Izolované není Rusko, ale západní Evropa

Rusko není baštou zla. A Ukrajina má daleko k zemi evropského typu. Kdybychom byli realističtější a méně pokrytečtí, zbytek světa by nyní nereagoval s takovým opovržením vůči Evropanům, kteří za poslední dva roky pohřbili svou morálku.

A tady se dostáváme k druhému, geopolitickému selhání: není to Rusko – jsme to my, kdo je nyní izolován ve světě. Svět nebyl jednotný v odsouzení války na Ukrajině. Válka je tam vnímána taková, jaká je, tedy zástupná válka mezi Západem a Ruskem na ukrajinské půdě s ohrožením životů ukrajinského lidu.

A vzhledem k tomu, že zbytek světa s tím nechce mít nic společného, je hněv z vedlejších škod způsobených jejich vlastním ekonomickým zájmům nezměrný. Nikoho ve zbytku světa nepřekvapuje, že Rusko nedovoluje NATO přiblížit se k jeho bezprostřední hranici – vyvstává otázka, proč jsme překvapeni my a pohoršujeme se žvaněním o „nevyprovokovaném útoku“.

Největší selhání Západu

Autor článku, rakouský podnikatel Gerald Markel

Zbytek světa ani neuvažuje o připojení se k stupidním sankcím proti Rusku. Naopak ekonomická sebevražda Evropy, výstřel do nohy, který Evropa v důsledku tohoto šílenství dostala, otevírá zbytku světa nepředstavitelné možnosti. Indie a Saúdská Arábie nakupují ruskou ropu a benzín a prodávají je se ziskem hloupým Evropanům.  Během jednoho roku Čína nahradila evropské výrobce automobilů jako dodavatel Ruska, trhu se 140 miliony lidí.

A tucet velkých zemí se demonstrativně připojilo k alianci BRICS a nyní jsou jasnými spojenci Ruska – ekonomicky v BRICS, ale i vojensky – Čína, Indie a Rusko ve vojenské alianci – noční můra Západu. Abych to shrnul, válka na Ukrajině je největší vojenskou, geopolitickou a ekonomickou porážkou Západu za posledních 80 let.

Ale nejvíce mě pobuřuje, že Západ v této válce zradil všechny své morální hodnoty. Zabavování majetku ruských soukromých osob je právní, morální a ekonomické šílenství. Evropa se zničila jako bezpečný přístav pro investory z celého světa. Vyloučení ruských sportovců, umělců a vědců je obrovská chyba, neopodstatněná a neomluvitelná. To vše z nás dělá skutečné poražené této války.

**

myslpolska.info

Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (39 votes, average: 3,69 out of 5)
Loading...

>> Podpora

Svobodný svět nabízí všechny články zdarma. Náš provoz se však neobejde bez nezbytné finanční podpory na provoz. Pokud se Vám Svobodný svět líbí, budeme vděčni za Vaši pravidelnou pomoc. Děkujeme!

Číslo účtu: 4221012329 / 0800

 

>> Pravidla diskuze

Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.

>> Jak poslat článek?

Chcete-li také přispět svým článkem, zašlete jej na e-mail: redakce (zavináč) svobodny-svet.cz. Pravidla jsou uvedena zde.

Sdílet článek:

5 Comments

 1. Je to tak-západu nevěří už nikdo a každej si s ním-a jeho hodnotami vytírá prdel..

 2. Ti vojáčci tam stojí jako zmoklé slepičky. Mimochodem, ty pravé hodnoty prohnilého západu každý normální jedinec přece dávno poznal.

 3. S.u.n.Ano,západu už nikdo nevěří.Akorát neví ten západ co s těmi emigranty,uprchlíky všeho druhu dělat.To neznají ten jiný krásný svobodný svět jako Vy?

 4. Souhlas. Ale řekl bych, že Ukrajina je na tom ještě hůř než západ – ta je zničená i fyzicky.

 5. SPOLEČNOSTI JIŽ MOHOU KUPOVAT POZEMKY NA UKRAJINĚ 16.1.2024
  DODÁVAJÍ, ŽE MORATORIUM NA VÝKUP POZEMKŮ BYLO NA UKRAJINĚ ZRUŠENO V ROCE 2021, ALE DOSUD MOHLY POZEMKY KUPOVAT POUZE SOUKROMÉ OSOBY.
  Dnem 1. ledna 2024 však vstoupil v platnost další paragraf, na jehož základě mohou pozemky nakupovat i právnické osoby.
  Vlastnické maximum: 10 000 hektarů (které lze samozřejmě u dceřiných společností snadno překročit).
  Průměrná cena pozemku je v současnosti 350 000 HUF/ha.
  Některé velké zemědělské společnosti působící na Ukrajině:
  – Kernel Holding SA (farmy 582 000 hektarů) registrované místo: Lucembursko
  – NCH Capital (290 000 hektarů) registrované místo: USA
  – Astarta Holding NV (264 000 hektarů) registrované místo: Nizozemsko
  – PIF Saudi (228 000 hektarů) registrované místo: Saúdská Arábie
  v hufech proto, že zdroj je Asociace maďarských farmářských svazů a farmářských družstev (MAGOSZ) ve svém facebookovém příspěvku.
  nebo i zde zdroj
  https://1url.cz/yufp0

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*