Nekorektní reportáž o prezidentské debatě v USA
Sdílet článek:

SYRZDARMA

Subjektivní výběr komentářů, reakcí, zábavných či děsivých momentů z debaty prezidentských kandidátů v USA. A zákulisní spekulace po debatě.

Reportáž je podobně nekorektní jako jakákoli jiná reportáž, neboť základním prvkem mediální manipulace je výběr toho, co se řekne, a ještě více výběr toho, co se neřekne. Příklad zde. Níže je alternativní výběr řekne-neřekne. Kompletní zdroje informací jsou v odkazech na konci článku s výjimkou spekulací, které jsou prostě jen spekulace.

Nevěřte vlastním očím

George Orwell: „Strana vám řekla, abyste odmítli to, co vidí vaše oči a slyší vaše uši. Byla to jejich poslední a nejdůležitější instrukce.”

Před několika dny mohli lidé vidět video s Joe Bidenem, který na schůzce lídrů G7 vypadá, že neví kde je. Jaká byla reakce důvěryhodných médií a oficiálních míst?

Bílý dům na video zareagoval tvrzením, že se jedná o takzvaný „cheap fake” neboli levný fejk, upravené video, které má zmást diváka.

New York Times uveřejnil článek s titulkem: „Jak zavádějící videa pronásledují Bidena, který bojuje s pochybnostmi o svém věku”.

Televize CBS odvysílala dlouhý segment, ve kterém hlavní editorka vysvětlovala vliv podobných videí a jak je zveřejňují různá pochybná média.

Celý svět mohl během prezidentské debaty v přímém přenosu vidět, jak vypadá nejmocnější muž světa, který strávil několik dní jenom tím, že se připravoval na rozhovor v délce hodinu a půl.

Pozn. redakce: Lež může mít hodně dlouhé nohy, pokud ji média podporují a pokud se lidé bojí z různých důvodů mluvit. Lež ale na rozdíl od pravdy nesnese přímé světlo.

Média bezprostředně po debatě

CNN: „Jsme v prdeli. Demokraté jsou zoufalí po Bidenově výkonu.”

Pozn. redakce: CNN slovo vytečkovala. Zde je v plné verzi. Je zde proto, že společnosti, které nevadí, že se trans osoby mohou polonahé veřejně producírovat před dětmi, nemůže vadit ostřejší výraz v titulku. Skutečnost, že jej vytečkují, je v zásadě obludné pokrytectví.

CNN ve studiu: „V tomto okamžiku se v Demokratické straně šíří velká a silná panika. Bidenův výkon byl děsivý a stáhne sebou ostatní demokratické kandidáty při volbách. Demokraté se baví o tom, co dál. Mají požádat prezidenta o odstoupení, mají prominentní demokraté vystoupit na veřejnosti s tímto požadavkem?”

CNN ve studiu podruhé: „Demokraté dlouhé týdny říkali, že během privátních schůzek Joe Biden počítá úlohy z trigonometrie, zatímco řeší problémy Ameriky. Nyní víme, že všichni tito lidé lhali.”

Pozn. redakce: Až teď? Opravdu to víte až nyní? Ne, všichni to věděli už dávno, ale nikdo to neřekl. Protože média se stala hlásnou troubou progresivní levice a nenašlo se žádných sedm statečných, kteří by zvolali, že král je úplně mimo. Odvaha byla vždy extrémně vzácné zboží.

New York Times: „Má-li posloužit své zemi, prezident Biden by se měl vzdát kandidatury.”

Super levicová televizní komentátorka Joy Reid: „Můj telefon nepřestával zvonit během debaty. Univerzální reakce byla na hranici paniky.”

Pozn. redakce: Včerejší konspirační teorie a dezinformace je dnes informací. Existuje nějaká dezinformace kromě placaté Země, která by dopadla jinak?

Debatní strategie

Před debatou se vedly dlouhé diskuze, zda pravidla debaty nejsou pastí na Donalda Trumpa. Poprvé za posledních 37 let ji neorganizuje výbor pro prezidentské debaty, ale soukromá televize CNN. Moderátor debaty Jack Tapper nazval Donalda Trumpa v minulosti opakovaně Hitlerem. Jeho spolumoderátorka Dana Bash sdílí podobný názor.

Do studia neměla přístup veřejnost ani zástupci novinářů, kteří mají akreditaci Bílého domu. Ti si v dopise si stěžovali na to, že v minulosti tomu tak vždy bylo.

Panovaly obavy, že média Joe Bidenovi dopředu sdělí otázky stejně jako v minulosti, kdy Hillary Clinton dostala od médií dopředu část otázek. Strategií Joe Bidena mělo být vyprovokovat Donalda Trumpa k nějaké tirádě.

Pozn. redakce: Pro posouzení výsledku si musí každý poslechnout debatu sám. Zdá se, že strategie nechat mluvit Joe Bidena byla dostatečně promyšlená a bez ohledu na výkon Donalda Trumpa určila výsledek. 

Kamala Harris

Víceprezidentka Kamala Harris, která je ještě méně populární než Joe Biden, by se po odstoupení Joe Bidena stala kandidátkou na příštího prezidenta, pokud by nedošlo k nějaké divoké dohodě v rámci Demokratické strany.

Moderátor televize CNN se jí po debatě ptal na výkon prezidenta:

Moderátor: „Před čtyřmi lety jste se ním utkala v debatě. Byl to jiný člověk. Není to pravda?”

Kamala Harris: „Otázkou musí být výkon, to, co prezident dělá. Hovořím o výkonu, který byl za poslední tři roky historický.”

Moderátor: „Nemáte obavy?”

Kamala Harris: „Byl to pomalý začátek, to bez pochyby. Ale je to o listopadových volbách. To je o demokracii. Chceme zvolit člověka, který bude diktátorem od prvního dne?”

Pozn. redakce: Historický výsledek to bezpochyby je. Východ Evropy v plamenech, Blízký východ je sud prachu, inflace drtí střední třídu, přes hranici se valí miliony migrantů, které nikdo nekontroluje, zadlužení Ameriky stoupá jako balónek s héliem a demokratická města na pobřeží vypadají jako scény z postapokalyptického Šíleného Maxe.

Výběr pro pobavení a zděšení

Kongresman Andy Olges představil před debatou návrh zákona s názvem „Joe nesmí dopovat”. Podle něj by měl Kongres kontrolovat, co si Joe Biden dává před vystoupeními.

Joe Biden v jednom okamžiku nesrozumitelně hovoří o opatření proti migraci. Poté, co dostane slovo Donald Trump, říká: „Opravdu nevím, co řekl. A myslím si, že on sám neví, co řekl.”

Joe Biden při diskuzi o Američankách, které byly znásilněny nebo zabity ilegálními migranty: „Je mnoho mladých žen, které jsou znásilněny svými příbuznými, manžely, bratry a sestrami.”

Tým Donalda Trumpa zveřejnil po debatě sestřih nesrozumitelných výroků Joe Bidena. Je to bolestné sledovat bez ohledu na politické preference.

Po skončení debaty se sešel Joe Biden a jeho žena Jill s Bidenovými voliči. Jill Biden volá do davu: „Joe, to byl super výkon. Odpověděl jsi na každou otázku. Věděl jsi všechny odpovědi. A co říkal Trump? Lži, lži.” Dav skanduje s Jill. Následně odvede Jill prezidenta za ruku z pódia.

Joe Biden se po debatě zastavil v restauraci mezi lidmi. V odpovědi na otázku, jak si vedl, řekl: „Myslím, že dobře. Trump zalhal 26 krát.”

Satira ze sociálních sítí: Trump byl po prezidentské debatě obviněn z vraždy staršího muže ve studiu CNN.

Prohlášení po debatě

Barack Obama: „Debatní průšvih, to se stane. Věřte mi, znám to. Ale tyto volby jsou volbou mezi někým, kdo bojoval za obyčejné lidi celý svůj život, a někým, kdo se zajímá jen sám o sebe.”

Dopis politické organizace Biden-Harris podporovatelům: „Ano, debata nezačala dobře, ale lidé viděli, jakou hrozbou Donald Trump je.”

Wall Street Journal: „Svět viděl, jak se stav Joe Bidena zhoršuje. Během jednání G7 Biden nepřišel na večeři a neformální setkání. Bidenův výkon se lišil jednání od jednání a někdy i během jednání.”

Pozn. redakce: To je panečku hrdinství napsat to teď.

Spekulace

Druhá v pořadí po Joe Bidenovi je Kamala Harris. Má-li být nahrazena, musí platit, že černá žena bude nahrazena pouze černou ženou. Tedy Michelle Obama.

Obama podpořil Joe Bidena, protože chápe realitu dne. Kamala Harris by znamenala ještě horší volební výsledek než Joe Biden. Odvolání Joe Bidena z důvodu mentální nedostatečnosti je veřejné přiznání, že Demokratická strana lhala. Odvolání Joe Bidena a nahrazení Kamaly Harris někým jiným je veřejné přiznání, že navíc lhali o schopnostech viceprezidentky. Je to přiznání, že Ameriku řídí dva zcela nekompetentní lidé. To není úplně dobrá zpráva před volbami.

V prezidentských volbách nejde jen o prezidenta. Volí se do Kongresu a částečně do Senátu. Velmi neoblíbená Kamala Harris znamená potenciální těžké ztráty pro všechny demokratické kandidáty.

Joe Biden potřebuje dát milost svému synovi Hunterovi Bidenovi. Ideálně v okamžiku, kdy byl odsouzen. To se ještě nestalo.

Rozhodnutí o dalších krocích Joe Bidena nebude činit Joe Biden, ale jeho manželka Jill.

Výkon Joe Bidena během diskuze z velké části vyloučil variantu nějaké nové pandemie, která by umožnila masové hlasování poštou a související volební machinace. Lidé by podobnému plánu již nevěřili.

Post scriptum

Pozn. redakce: Joe Biden je muž, který v nejnebezpečnějším okamžiku pro západní civilizaci určitě od dob kubánské krize drží ruku na červeném tlačítku. Neměli by lidé mít možnost se obávat, jestli to není opravdový a nefalšovaný průšvih a jak je vůbec možné, že to odpovědní politici dopustili? Jak je možné, že to nikdo z důvěryhodných médií do tohoto okamžiku ani náhodou netušil? Kolik toho ještě netuší nebo prostě jen z různých důvodů kryjí?

Odpověď, že se lidé nemusí bát, protože taková událost se stane jednou, maximálně dvakrát do týdne, už nestačí.

Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (17 votes, average: 5,00 out of 5)
Loading...

>> Podpora

Svobodný svět nabízí všechny články zdarma. Náš provoz se však neobejde bez nezbytné finanční podpory na provoz. Pokud se Vám Svobodný svět líbí, budeme vděčni za Vaši pravidelnou pomoc. Děkujeme!

Číslo účtu: 4221012329 / 0800

 

>> Pravidla diskuze

Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.

>> Jak poslat článek?

Chcete-li také přispět svým článkem, zašlete jej na e-mail: redakce (zavináč) svobodny-svet.cz. Pravidla jsou uvedena zde.

Sdílet článek:

Buďte první kdo přidá komentář

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*