Vítězem se stal Peter Pellegrini a všem normálním lidem na Slovensku se ulevilo
Sdílet článek:

HSP

Máme za sebou volební noc. Vítězem se stal Peter Pellegrini a všem normálním lidem na Slovensku se ulevilo. Po prvním zpackaném kole, když Pellegrini skončil na druhém místě za Korčokem jeho dnešní vítězství vůbec nebylo jisté.

Všichni jsme byli na jehlách či extremisté, kterých jsme v parlamentních volbách porazili se přes okno prezidentských voleb nevrátí a nezískají část moci, jejímž prostřednictvím nám a celému Slovensku budou následně škodit.

Ale nestalo se tak. Těžší manipulovatelnější část slovenské společnosti se zvedla a šla vyslovit svůj názor – své stanovisko.

Navzdory masáži všech mainstreamových médií, když v podstatě ani jedno nebylo na straně Petra Pellegriniho, se lidé zvedli a šli volit právě jeho.

Poražen totiž není jen Korčok a na něj napojeny protislovenské živly.

Hlavními poraženými v těchto volbách jsou cizí agenti v nevládkách a mainstreamová média. Samozřejmě ambasáda za plotem a zahraničí z party Washington – Brusel. Jmenoval bych hlavně českého premiéra Fialu, který velmi trapným způsobem zasahoval do slovenských voleb.

Poraženy jsou i všechny opoziční strany. Hlavně Progresivní Slovensko, které má téměř veškerou mediální podporu na Slovensku a které na plné bomby vedlo kampaň za Korčoka.

Poražen je i Matovič, který poslední dny, hlavně během moratoria dával tak odporné, hnusné, osobní ataky, že se za něj museli stydět všichni jeho voliči – úplně amorální člověk.

Poraženo je i všechny zásady zradící KDH (mělo vůbec někdy nějaké). Tato strana podporovala oportunistu, který je za potraty a registrovaná partnerství. Člověku se chce…

Prohrála i katolická církev, která nedokázala jasně říci, že KDH není žádná křesťanská strana, a že podpora KDH Korčokovi není podporou od církve. Ozvaly se zde pouze osamělí jezdci jako biskup Chautur a kněz Kuffa. Ostatní zalezení pod strupou nenápadně fandili Korčokovi, nebo se od něj alespoň nedistancovali.

A prohrál i Danko a Harabin. Jeden cíleně sabotoval volbu svého koaličního partnera a druhý nedokázal dát svým voličům ani jasné doporučení pro volbu ve druhém kole.

Máme štěstí, že nevolili pouze středoškoláci, kde by jasně vyhrál Korčok a toto je odkaz do budoucnosti, že by bylo dobré zvážit, zda nezvýšit věkovou hranici pro volební právo.

Máme štěstí, že nevolila jen velká města. Ukázaly to už ne jedny volby, že lidé ve velkých městech podléhají manipulaci médií více než malá města nebo obce. Bude to pravděpodobně kvůli větší části liberálně naladěných lidí a kvůli stádovému efektu, který se zde pod tlakem médií spouští. Jinak je těžko vysvětlitelné, proč by lidé, kteří přišli z vesnice žít do města, nebo jsou potomky takových vesničanů volili jinak, než menší obce. Zasloužilo by si to samostatný sociologický výzkum.

Nejdůležitější odkaz těchto voleb je však ten, že voliči koalice a ne jen koalice, ale většina lidí na Slovensku nemají vůbec žádný problém s postupem Ficovy vlády, právě naopak, podporují ji, podporují její kroky a mnozí by si přáli mnohem ráznější postup proti současné opozici , která zde během svého vládnutí zdemolovala právní stát, zničila demokracii a způsobila smrt přes 20 tisíc lidem.

Vláda má nyní 4 roky na to, aby zreálnila politický a mediální obraz země s realitou. Nejen nevládkám, které otevřeně makají za cizí zájmy, ale i médiím, které jsou na 90% lieberální, probruselské, proukrajinské, protislovenské atd., zatímco volby ukazují, že obyvatelstvo je v názorech posunuto úplně jinde, je třeba ukázat, kde je jejich místo .

Fico dostal jedinečnou šanci. Pokud se jí nechopí, pokud se nepoučil, další volby prohraje.

Od lidí nyní dostal mandát – ano právě těmito prezidentskými volbami, které byly do značné míry i hlasováním o něm – aby učinil potřebná opatření a vytrhl stát ze spárů protislovenských extremistů.

Pellegrini pro tuto část spektra, pro lidi, kteří jej zvolili, nebyl ideálním kandidátem, a nebude ani ideálním prezidentem. Tak jak se chtěl vždy všem líbit, tak se bude chtít líbit i teď.

Ale na druhé straně to bude tisíckrát lepší prezident, než služebník cizích zájmů Korček.

Dnes jsme si dali šanci. Šanci, aby se Slovensko mohlo posunout k normálnosti, posunout správným směrem.

Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (38 votes, average: 3,84 out of 5)
Loading...

>> Podpora

Svobodný svět nabízí všechny články zdarma. Náš provoz se však neobejde bez nezbytné finanční podpory na provoz. Pokud se Vám Svobodný svět líbí, budeme vděčni za Vaši pravidelnou pomoc. Děkujeme!

Číslo účtu: 4221012329 / 0800

 

>> Pravidla diskuze

Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.

>> Jak poslat článek?

Chcete-li také přispět svým článkem, zašlete jej na e-mail: redakce (zavináč) svobodny-svet.cz. Pravidla jsou uvedena zde.

Sdílet článek:

9 Comments

 1. Bohužel, naši bývalí bratři zahájili dlouhý pochod na východ. Snad se jednou vrátí do střední Evropy, počkáme, snad to nebude trvat dalších čtyřicet let…

  • Naštěstí zahájili pochod na východ, protože cesta na západ je cesta zmaru, utrpení a falše. Stačí se podívat, co se děje ve Francii, Belgii, Německu, ale i USA či GB.

  • Bývalí bratře zdá se, že ty jsi svůj pochod na západ již před mnoha lety zahájil, proto máš pocit že všichni musí lézt někomu do řiti. Soudruzi v Eurosojuzu mají jistě radost z uvědomělých a správně ideologicky smýšlejících ovčanů. Za odměnu dostaneš svůj digitální chomout, měnu a můžeš si vybrat ze 150 pohlaví, kterým se staneš, gratuluji.

 2. Ale ale…
  Naopak, bratři Slováci odmítli lézt západu do řiti a zůstávají neutrálně ve středu Evropy.

 3. Je to dobrá zpráva o naději i pro nás, že se zbavíme cizích a nám nepřátelských slouhů, jejichž analogií jsou Korčok a Šimečko na slovenské scéně. Je to naděje i pro slovenské děti, že bude zobtížněno jejich nahánění do kastračních klinik, většinou provozovaných ze zahraničí.

 4. Tesim sa, az predstavi “prvu damu” na nejakej medzistatnej navsteve.
  Keby “zlodeji” neboli, vyhral by Harabin.
  tentoraz otvorili overtona, zacina LGBT ockovanie krestansky a rodinne zijuceho Slovenska – hurá

 5. Tak strach ze země,ktera silou armády žoldáků,zločinců a vrahů rabuje sousední zemi,chce jí připojit k RF,obyvatelstvo rusifikovat se dá pochopit.Haldy mrtvých nejsou problém pro pana dobyvatele a občany.To je asi normální.No a pro demokratické státy to normální není a nahání hrůzu.Proto ten pudový strach sousedních států Finska,Svédska a samozřejmě všech kolem mírumilovné RF.

  • Části té sousední země se již k Rusku obrátily se žádostí o ochranu před svými bývalými spolubčany.

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*