120 amerických generálů a admirálů varuje před konfliktem
Sdílet článek:

 

Přes 120 amerických generálů a admirálů ve výslužbě podepsalo otevřený dopis, ve kterém varují, že Spojené státy jsou vtaženy do existenčního boje, a vyzvali „všechny občany“ k volební angažovanosti v lokální a státní politice.

„Jsme v bitvě o naše přežití coby ústavní republiky tak jak ještě nikdy od našeho vzniku v roce 1776. Tento konflikt se odehrává mezi podporovateli socialismu a marxismu na jedné straně a podporovateli ústavní svobody na straně druhé,“ uvádějí v dopise (pdf) bývalí vojenští lídři sdružení v organizaci „Flag Officers 4 America“.

V dopise také předpokládají, že opozice vůči navrhovaným reformám zákonů k posílení voleb bude mít nepříjemné důsledky.

„Předpokladem volební integrity je zajištění toho, že na jednoho občana připadá jen jeden platný hlas a jen ten bude započítán. Platné hlasy jsou identifikovány kontrolními mechanismy schválenými zákonodárným sborem státu s využitím identifikačních dokumentů, ověření podpisu atd. Mnozí lidé dnes označují tyto kontroly založené na zdravém rozumu za ‚rasistické‘, protože se pokoušejí obejít férové a čestné volby,“ píše se dále v dopise.

Oficiální webstránka sdružení Flag Officers 4 America uvádí, že jde o skupinu bývalých vojenských lídrů, kteří „přísahali podporovat a bránit ústavu Spojených států proti všem nepřátelům“, ať už „vnitřním“ nebo „vnějším“.

Mezi signatáři jsou např. vysloužilý brigádní generál Donald Bolduc (kandidát na senátora ze New Hempshire), vysloužilý generálporučík William Boykin či vysloužilý viceadmirál John Poindexter, který působil jako náměstek národního poradce pro bezpečnost za prezidenta R. Reagana.

Dopis zmiňuje i čínskou hrozbu: „Čína je největší vnější hrozbou Ameriky. Navázání spolupráce s Komunistickou stranou Číny ji posiluje v neustálém postupu ke světové dominanci, vojensky, ekonomicky, politicky i technologicky. Musíme na ni uvalit více sankcí a restrikcí, abychom zabránili dosažení jejího cíle v podobě světové nadvlády a ochránili americké zájmy.“

Jako další hrozby autoři uvedli snahu Spojených států o znovupřistoupení k nukleární dohodě s Íránem, ilegální imigraci a Bidenovo zastavení projektu ropovodu Keystone XL Pipeline.

Vážení čtenáři, nenechte si ujít to nejlepší z Epoch Times! Přihlašte se k odběru Newsletteru. Jednou týdně vám tak budeme moci zasílat výběr těch NEJ zpráv.

Vyjádřili se také k lockdownovým opatřením souvisejících s covidem-19, jejichž uvalení na školství a podnikání považují za ekvivalentní k „akcím na řízení populace“.

„Musíme podpořit a vést k zodpovědnosti politiky, kteří budou podnikat kroky vůči socialismu, marxismu a progresivismu, podpořit ústavní republiku, trvat na výdajově zodpovědné vládě a současně se zaměřit na všechny Američany, obzvláště na střední třídu, a ne na zájmové a extremistické skupiny, kterou jsou používány k tomu, aby nás rozdělily na válčící frakce,“ uvádí se dále.

Dopis je zakončen výzvou, aby se „všichni obyvatelé zapojili na lokální, státní a/nebo národní úrovni k volbě politických zástupců, kteří se budou zasazovat o záchranu Ameriky, naší ústavní republiky, a dovedou současné vládní představitele k odpovědnosti“.

Někteří bývalí členové armády záměr dopisu zpochybňují.

Vysloužilý admirál Mike Mullen, bývalý náčelník generálního štábu, dle novin Politico řekl, že dopis „ubližuje armádě a v širším slova smyslu ubližuje zemi“. Sdělil také, že obsahuje republikánská témata.

Ve stejnou dobu byly ve Francii sankcionovány desítky vysloužilých generálů, kteří se podepsali pod otevřený dopis varující před občanskou válkou kvůli „ochraně hodnot naší civilizace“. Obvinili vedení Francie za to, že se nevypořádává s tím, co popsali jako neomezenou imigraci do země.

EpochTimes.cz, Jack Philips

Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (1 votes, average: 5,00 out of 5)
Loading...

>> Podpora

Svobodný svět nabízí všechny články zdarma. Náš provoz se však neobejde bez nezbytné finanční podpory na provoz. Pokud se Vám Svobodný svět líbí, budeme vděčni za Vaši pravidelnou pomoc. Děkujeme!

Číslo účtu: 4221012329 / 0800

 

>> Pravidla diskuze

Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.

>> Jak poslat článek?

Chcete-li také přispět svým článkem, zašlete jej na e-mail: redakce (zavináč) svobodny-svet.cz. Pravidla jsou uvedena zde.

Sdílet článek:

Buďte první kdo přidá komentář

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*