Evropská komise chce bojovat s „nenávistnou mluvou“
Sdílet článek:
Prominentní politici z Jednotných práv varují, že nejnovější iniciativa Evropské komise je směřováním k ideologické cenzuře.

Oznámení Evropské komise o boji proti „nenávistné mluvě“ je zamýšleno jako obrany těch, kteří jsou „perzekuováni kvůli rase, náboženství, genderu nebo sexualitě.“ Evropská komise chce do konce roku 2021 navrhnout seznam nenávistných zločinů a někteří politici už teď upozorňují na skrytou agendu v tomto projektu, hlásí polské Katolické rádio Maria.

Podle Evropské komise je bránění jakýmkoliv formám rasismu, xenofobie a netolerance nezbytností, protože tyto problémy jsou v rozporu s hodnotami, na nichž byla EU založena a které byly zapsány do druhého článku Lisabonské smlouvy. Evropská komise prohlásila, že založí svůj navržený seznam zločinů na potřebě respektovat lidskou důstojnost a Článku 83 Smlouvy o EU, která popisuje minimální normy k definování zločinů a trestů v EU.

Vzhledem k tak vágnímu přístupu k této otázce se tento nový projekt může zvrhnout do nějakého druhu cenzury zamýšlené k umlčení názorů, které jsou mezi levicově liberálním establishmentem nepopulární,“ říká europoslanec za PiS Ryszard Czarnecki.

polsatnews.pl

Polský náměstek ministra spravedlnosti Marcin Romanowski o této iniciativě referoval na sociálních médiích a kritizoval její realizaci.

„Nenávistná mluva je v současnosti velice abstraktním pojem. Bez přesných kritérií a jasných principů získá Evropská komise zase další nástroj pro politický nátlak. Budeme zažívat ideologickou cenzuru proti komukoliv, kdo nevyznává ten genderový newspeak,“ napsal.

Tento projekt kritizoval i europoslanec za Právo a spravedlnost Riszard Czarnecki.

„Nejnovější návrh předsedkyně Evropské komise o boji proti nenávistné mluvě vypadá na první pohled jako krásná věc, protože nenávist je ošklivá věc. Nicméně vzhledem k tak vágnímu přístupu k této otázce se může tento projekt zvrhnout do určitého druhu cenzury k umlčení názorů, které jsou u levicově liberálního establishmentu nepopulární, a ti v Europarlamentu, tj. u elity EU, mají většinu,“ říká Czarnecki.

GRZEGORZ ADAMCZYK

Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (No Ratings Yet)
Loading...

>> Podpora

Svobodný svět nabízí všechny články zdarma. Náš provoz se však neobejde bez nezbytné finanční podpory na provoz. Pokud se Vám Svobodný svět líbí, budeme vděčni za Vaši pravidelnou pomoc. Děkujeme!

Číslo účtu: 4221012329 / 0800

 

>> Pravidla diskuze

Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.

>> Jak poslat článek?

Chcete-li také přispět svým článkem, zašlete jej na e-mail: redakce (zavináč) svobodny-svet.cz. Pravidla jsou uvedena zde.

Sdílet článek:

Buďte první kdo přidá komentář

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*