Glosa MM: President Pavel a Ústavní soud
Sdílet článek:

MIROSLAV MACEK

Prezident Pavel představil svá kritéria pro výběr kandidátů na členy Ústavního soudu:
„Dalším požadavkem bude také různost generační a genderová. Tak, aby bylo zastoupeno pokud možno širší spektrum věkových kategorií a samozřejmě obě pohlaví.“
To si ovšem dovolil hodně! Jaká dvě pohlaví? Copak neví, že jich je v podstatě neomezené množství? To mu jeho poradci ještě neprozradili?

Už dlouho jsem se tak hořce nepobavil jako při četbě rozhovoru Adély Knapové s předsedkyní Evropského parlamentu Robertou Metsolaovou v posledním čísle Reflexu. Zde ukázka:
„Co inflace?“
„Ta je pak jedna z našich krátkodobých výzev. Lidé mají strach, jak zaplatí účty. My musíme nejen pomoct občanům, aby zvládli rostoucí náklady, ale taky udržet v chodu naše podniky a firmy. Ovšem dalším velkým problémem, jemuž čelíme, je migrace.“
A další dva odstavce jsou o tom, že nejdůležitější je přistupovat k migraci jednotně a komplexně.
Takže vážení národohospodáři a odborníci na inflaci, řešení je tak jednoduché! Stačí pomoci občanům, aby zvládli rostoucí náklady a udržet v chodu podniky. Bohužel neprozradila jak a za co, neboť pomáhat občanům a podnikům penězi na dluh, je opatření silně proinflační. Ale možná bude stačit přistupovat k tomu jednotně a společně.

Spolková vláda si záměrně vybírá prominentní novináře a poskytuje jim prostřednictvím ministerstev velmi štědře placená vedlejší zaměstnání – moderování, mediální školení a další služby. Přesto je veřejnosti neustále podsouvána víra v nezávislé, nevládní a kritické veřejnoprávní vysílání.
Dodávám:
Tak to by se u nás stát nemohlo, naši veřejnoprávní novináři jsou nezávislí a neúplatní…

Západní země, které převážně zakázaly dovoz ropy z Ruska, za rok od začátku invaze ruských vojsk na Ukrajinu dovezly ropné produkty za 42 miliard eur (985,8 miliardy Kč) ze zemí, které naopak dovoz ruské ropy zvýšily. Země EU, Austrálie a většina ekonomicky vyspělých zemí G7 tak nadále nepřímo dovážejí ruskou ropu. Ve své zprávě na to ve středu upozornilo finské Středisko pro výzkum energií a čistého vzduchu (CREA).

Sleduji dění na šanghajském automobilovém veletrhu a nemohu se zbavit dojmu, že Čína se dokonale připravila na situaci způsobenou zelenými šílenci v Německu, Bruselu i jinde. Jejich elektroauta budou totiž tak levná, že budou schopna zlikvidovat automobilový průmysl v Evropě. Samozřejmě, že se nabízí ochrana trhu a vysoká cla, ovšem velmi nepopulární mezi voliči. Zdá se, že nás mají zásluhou našich zelených šílenců na lopatě, jen nás vsadit do pece.

Čínské přímé zahraniční investice dosáhly v prvním čtvrtletí letošního roku výše 408.45 miliard yuanů (59.40 miliard dolarů), v porovnání se stejným obdobím vloni se zvýšily o 4.9%.

Seznam.cz:
V Kyjevě ve středu večer dopadl satelit amerického Národního úřadu pro letectví a vesmír NASA.
BBC:
Představitelé Kyjeva prohlásili, že šlo o satelit NASA, který dopadl na zem, ale americká vesmírná agentura řekla BBC, že ten byl stále na oběžné dráze.
Dodávám:
Někdo z těch dvou je dezinformátor, a tedy logicky též antivaxer a Putinův šváb.
Navíc vedoucí kanceláře prezidenta Zelenského Andrij Jermak napsal, že šlo o zásah ukrajinských protivzdušných sil, ale později svůj příspěvek smazal…

MACEK Miroslav

Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (21 votes, average: 5,00 out of 5)
Loading...

>> Podpora

Svobodný svět nabízí všechny články zdarma. Náš provoz se však neobejde bez nezbytné finanční podpory na provoz. Pokud se Vám Svobodný svět líbí, budeme vděčni za Vaši pravidelnou pomoc. Děkujeme!

Číslo účtu: 4221012329 / 0800

 

>> Pravidla diskuze

Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.

>> Jak poslat článek?

Chcete-li také přispět svým článkem, zašlete jej na e-mail: redakce (zavináč) svobodny-svet.cz. Pravidla jsou uvedena zde.

Sdílet článek:

2 Comments

  1. Co spadlo na Ukrajině, neví ani Ukrajinci, ani Američané, ale v České republice s našlo pár chytrých hlav z Oddělení meziplanetární hmoty Astronomického ústavu Akademie věd ČR, které mají jasno, na Ukrajinu spadl meteorit. Prý to mají na videozáznamu, ale ten je tak tajný, že ho nemohou ukázat. Takže samozřejmě, budeme věřit!

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*