Glosa MM: Tak pravil Vystrčil
Sdílet článek:

MIROSLAV MACEK

Měli bychom si všichni přiznat, že jsme v minulosti dělali chyby, uvedl v pondělí ve svém adventním projevu šéf Senátu Miloš Vystrčil.
Hlavně by si to měli přiznat voliči, kteří jej vynesli na post předsedy senátu…

O návrhu povolat do zbraně až půl milionu dalších lidí budou podle Zelenského nyní jednat vládní představitelé a následně věc zváží parlament.
Už konečně věříte tomu, že proxy válka USA s Ruskem má být do posledního Ukrajince? Pokud ovšem Zelenského mezitím sami Ukrajinci nepověsí…

Bez domova bylo ve Spojených státech amerických počátkem tohoto roku více než 653 tisíc lidí, během jediného roku tak jejich počet vzrostl o 12 procent. Nejhůře je na tom stát New York, kde bezdomovců meziročně přibylo o více než 39 procent. S odvoláním na zveřejněnou statistiku ministerstva bytové výstavby a rozvoje měst o tom informují americká média.
Proboha, co je to za zprávu? Naznačuje snad, že by americká vláda namísto posílání peněz na Ukrajinu měla řešit domácí problémy?
Copak si nejen tamní lidé neuvědomují, že pokud Ukrajina nezvítězí, Rusko postupně obsadí celou Evropu a spolu s Čínou napadne a obsadí Spojené státy? Takže pomoc Ukrajině se mnohonásobně vyplatí, to dá rozum!

Americké noviny se v poslední době podezřele často projevují jako Putinovi švábi. Třeba takové The New York Times:
Ukrajinští vojenští komisaři používají tvrdé metody k doplňování řad Ozbrojených sil Ukrajiny,“ píší.
Článek se zmiňuje o rostoucích ztrátách v Ozbrojených silách Ukrajiny a stále agresivnějších metodách, které používají verbíři při náboru nových vojáků. Zastrašování, násilí a únosy z ulic se na Ukrajině staly normou.

Islanďané se obrátili na Evropskou vysílací unii s požadavkem na vyloučení Izraele z Eurovize po vzoru Ruska, které se loni nesmělo zúčastnit písňové soutěže.
EVU již odpověděla, že „Izrael přísně dodržuje všechna pravidla a předpisy soutěže a neexistují žádné důvody pro jeho vyloučení.“
Zdůraznila také, že „soutěž se koná mezi provozovateli vysílání, nikoli mezi vládami“, a je přísně apolitická.
Zbývá jen pochopit, proč tedy byla tehdy Rusku účast zakázána.

Prognóza agentury Reuters, co se bude dít v případě vítězství Trumpa v prezidentských volbách:

Zavede obchodní cla pro země NATO a zastaví pomoc Ukrajině.
Začne sestavovat jemu loajální tým a přeskupí šéfy bezpečnostních agentur, včetně Pentagonu, ministerstva zahraničí a CIA.
Obranná pomoc Evropě se sníží v případě nedoplnění společného fondu ve výši 2 % HDPz každé země.
Obchod s Čínou bude omezen.
Provede v Mexiku speciální vojenskou operaci, která zlikviduje drogové kartely.

Ivo Strejček, Institut Václava Klause:
Volby do Evropského parlamentu se blíží a hrozí prý úspěch „extrémistů“. Místopředsedkyně Evropské komise pro hodnoty a transparentnost Věra Jourová proto nenechala nic náhodě, neboť, jak prohlásila, „neměli bychom nechat Putina ani žádného jiného autokrata skrytě zasahovat do našeho demokratického procesu“, a předložila „soubor opatření na obranu demokracie“.
Návrh harmonizovaných pravidel uvedený slovy, že „nastal nejvyšší čas obnažit skrytý zahraniční vliv“, má za cíl „zajistit společnou vysokou úroveň transparentnosti a demokratické odpovědnosti celé EU v souvislosti s kampaněmi a aktivitami prováděnými jménem třetí země“.
Co návrh, mimo jiné, obsahuje:
-Subjekty vykonávající činnosti v oblasti zastupování zájmů třetích zemí budou povinny registrovat se v nově zřízených rejstřících transparentnosti;
-Informace z těchto rejstříků budou veřejně dostupné, což přinese „transparentnost a demokratickou odpovědnost“;
-Budou zřízeny „nezávislé dozorové úřady“ (budou dohlížet na „vliv třetích zemí“);
-Budou posíleny „inkluzivní volební procesy v Unii“, aby byly „prosazeny vysoké demokratické standardy pro volby v EU, podpořena vysoká volební účast a inkluzivní participací usnadněn výkon volebních práv“;
-Budou posíleny „organizace občanské společnosti podílejících se na tvorbě veřejné politiky“;
Textem se, jak jinak, vinou jako červená nit boje s dezinformacemi, souboje s manipulacemi voleb, či boje proti kybernetickým útokům, kterými, s cílem ovlivnit volební výsledky, nás kdosi soustavně bombarduje ze třetích zemí. Prostě strach všech těch Bruselanů z toho, že voliči řádně nechápou „výhody“ soudobého unifikačního procesu a mohli by se ve volbách řídit vlastním svobodným rozumem a vlastní zkušeností, jde tak daleko, že tu máme normalizační soubor opatření, jak napomoci tomu jedině správnému voličskému rozhodnutí.
Co si představit pod takovou „inkluzivní participací“ či „usnadněním volebního práva“? Více korespondenčních a elektronických voleb? Nebo snižování věku voličů? Zdají se Jourové tyto nápady, které zjevně ohrožují principy tajné, svobodné a rovné volby, garancí demokracie? Proč mají být návrhem Evropské komise ještě více oslabeny politické strany ve prospěch „občanské společnosti a jejich organizací“? Jakou odpovědnost před voličem nesou „neziskové organizace“, které se budou „více podílet na tvorbách politik“? Které „obhájce lidských práv“ má Evropská komise na mysli, když jim chce přiznat více pravomocí v „prosazování vysoké kvality demokracie“? Neměli bychom raději více volat po ochraně občanských práv, když tak nápady z dílny „transparentní“ Jourové slyšíme? Proč je jiný než oficiální názor hned nazýván „dezinformací“?
Oprávněně jsme někteří podezíravě a s nedůvěrou sledovali tzv. „panelovou diskusi evropských občanů“ s názvem Konference o budoucnosti Evropy. Když se nyní Jourová, při obhajobě své „úplné harmonizace obrany demokracie“, na závěry této konference odvolává, naše obavy se potvrzují. Výsledky procesu, který probíhal mezi jednotlivci, neziskovými organizacemi a Evropskou komisí – tedy mimo vlády členských zemí EU – přináší další trpké plody. Tentokrát ve formě bruselské „demokratické“ normalizace.

MACEK Miroslav

Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (28 votes, average: 4,96 out of 5)
Loading...

>> Podpora

Svobodný svět nabízí všechny články zdarma. Náš provoz se však neobejde bez nezbytné finanční podpory na provoz. Pokud se Vám Svobodný svět líbí, budeme vděčni za Vaši pravidelnou pomoc. Děkujeme!

Číslo účtu: 4221012329 / 0800

 

>> Pravidla diskuze

Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.

>> Jak poslat článek?

Chcete-li také přispět svým článkem, zašlete jej na e-mail: redakce (zavináč) svobodny-svet.cz. Pravidla jsou uvedena zde.

Sdílet článek:

Buďte první kdo přidá komentář

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*