Jak Marx s Mohamedem dobývají Ameriku
Sdílet článek:

BENJAMIN KURAS

Většina americké mládeže fandí Hamásu. Ne, tohle není hloupý vtip. Je to výsledek říjnové sondáže (2023) Harvard Caps Harris Poll, která by zůstala médii přehlédnutá (je dostupná jen předplatitelům), kdyby si jí nevšiml komentátor John Nolte v internetovém časopise Breitbart, který ji poslal do světa.

 

A nejde jen o nějakých pár tisíc poblouzněných juniorů. Ani o pár desítek tisíc, ani pár stovek tisíc. Hamásu fandí 51 procent Američanů ve věku 18-24. To bude hezkých pár milionů.

Ale ono je to ještě pikantnější. Jim se Hamás líbí nejen tak abstraktně ideologicky pokrokově antikapitalisticky jako ledajaké národní osvobozenecké hnutí, nýbrž konkrétně svými „osvobozeneckými“ metodami předvedenými 7. října.

Jeden život dražší než druhý?

Otázka, položená ještě, než Izrael sečetl všechny mrtvé a než na masakr reagoval oznámením odvety, zněla takto: „Myslíte, že zabití 1200 izraelských civilistů v Izraeli může být vzhledem k neutěšenému stavu Palestinců oprávněné nebo neoprávněné?“

Ponecháme stranou vlastní posouzení samotného masakru, to ať si vyřídí každý sám se sebou podle vlastního morálního kompasu. Už se mně pár českých myslitelů snaží vysvětlit – jeden dokonce z vyššího hlediska duchovního, – že za to všechno může typická židovská povýšenost a arogance. I to je určitý kompas. Ani ve snu by však tento pohled nevnímali jako antisemitský. Antisemita – jak praví izraelské pořekadlo – je někdo, kdo nenávidí Židy víc, než je nutné.

Věnujme se výlučně otázce z této sondáže vyplývající: Co se to s Amerikou stalo a jak se mohla z generace na generaci změnit z tradiční westernové etiky ochrany přepadených v sympatie s přepadávajícími (podle třeba, Sedmi statečných)?

Jenže ono to není tak úplně náhlé z generace na generaci, nýbrž postupné a plíživé, jen to dnes najednou křiklavě vyplouvá na povrch.  Už generace věku 25-34 s Hamásem a jeho metodami sympatizuje ze 48 procent. Generace 35-44 z 39 procent.  Generace 45-54 z 23 procent. Generace 55-64 už jen z 11 procent. A generace nad 65 z pouhých 9 procent. To jsou ty generace ještě odchované těmi Sedmi statečnými. Díky nim a americké geriatrické medicíně součet všech vytváří optický klam, že Amerika stále pevně stojí při Izraeli.

Zničit Ameriku!

Ale zde se nám líhne další „jenže“: „Hamás a Hezbolláh jsou sociální hnutí, která jsou progresivní a tvoří součást Globální Levice“. Říká profesorka Judith Butler, jedna z těch 11 procent oné druhé nejstarší generace. Je to menšina už několik desetiletí běsnivě aktivistická, hustě zalidněná univerzitními pedagogy prosáklými nenávistí ke všemu západnímu, nesoucí na svých bedrech tíhu revolučního poslání neomarxistického „dlouhého pochodu institucemi“ s cílem „fundamentální transformace“ Západu, k níž ty mladší generace pilně vychovává.

Strategie je to geniální a logicky promyšlená. Chcete-li zničit Západ, zničte Ameriku, ostatky Západu se bez ní zhroutí samy. Judith Butler patří mezi ty fundamentální transformátory nejaktivnější a nejagresivnější. Vyučuje filosofii dekonstrukcionismu a genderová studia, v nichž jako jeden z prvních vědců odhalila, že „role mužské a ženské nejsou biologicky dané nýbrž sociálně konstruované“.  Je ženatá (nebo vdaná?) se ženou, takže orientace lesbické, ale označuje se (a je označovaná Wikipedií) nebinárním zájmenem „oni“, v gramaticky komických skladbách typu „oni vyučuje“. Se stejnou vehemencí bojuje za LGBTQ+ a za islám. A za zničení Izraele, potažmo Židů. Sama po obou rodičích Židovka. Jestli jsme hledali nějaké individuální zosobnění sebevražednosti Západu, těžko bychom hledali lepší.

A zase LGBTQ+, tedy psvze!

Tento typ pedagogů vychoval generaci, která teď mává společně vlajkami palestinskými a LGBTQ+, fandí genocidě milionů Židů, a vyhrožuje americkým židovským spolužákům smrtí. V absurditě téměř komické, kdyby nebyla tragická, přepadá newyorské ultraortodoxní chasidy, kteří se s ní shodují v tom, že Izrael by neměl existovat.

Vzkříšený Marx se o dobytí Ameriky pokouší už půl století a dařilo se mu to pomalu. S pomocí vzkříšeného Mohameda se to začíná jevit jako hračka.

Co všecko Marx s Mohamedem už spolu v Americe dokázali a co dalšího plánují, se pokouší vystopovat tento seriál, jehož další části budete moci průběžně číst na naší internetové stránce.

Deník TO

Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (33 votes, average: 4,88 out of 5)
Loading...

>> Podpora

Svobodný svět nabízí všechny články zdarma. Náš provoz se však neobejde bez nezbytné finanční podpory na provoz. Pokud se Vám Svobodný svět líbí, budeme vděčni za Vaši pravidelnou pomoc. Děkujeme!

Číslo účtu: 4221012329 / 0800

 

>> Pravidla diskuze

Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.

>> Jak poslat článek?

Chcete-li také přispět svým článkem, zašlete jej na e-mail: redakce (zavináč) svobodny-svet.cz. Pravidla jsou uvedena zde.

Sdílet článek:

1 Comment

  1. Co všecko Marx s Mohamedem už spolu v Americe dokázali a co dalšího plánují, se pokouší vystopovat tento seriál….. To je nepochopení situace. To, co se děje v USA je dílem kapitalismu, který se tam blíží svému konci. Nejde vyrábět stále levněji a prodávat stále dráž. Levněji znamená ojebat lidi nebo je z procesu vyřadit a ti pak nemají dost prostředků. Situace se zhorší když se vše ještě zdraží, aby se nakrmila kapitalistická tlama. Pak se stane, že lidé nemají za co nakupovat a tlama je stále hladovější. Zkusí ještě zdražit, ale to už se lidi staví na zadní a stačí jeden Lenin a je problém. Kapitalismus i socialismus má svůj čas, kdy se lidem žije dobře a pak svůj konec, když teče krev. U nás v 89 netekla a tak jsme si nevážili toho, co jsme získali a proto jsme o to přišli. Pokud tam není morální základ, tak to vždy skončí blbě.

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*