Mírová konference?
Sdílet článek:

LIBOR ČÍHAL

Unifikovaný Západ a Zelenský reagovali na realistický Putinův návrh o uregulování ukrajinského konfliktu v předvečer švýcarské konference o míru na Ukrajině Stoltenbergovým ultimátem vyzývajícím Rusko k totální kapitulaci, přitom Rusko pomalu vítězí na všech frontách, nejen válečné. O úrovni politiků unifikovaného Západu vypovídají dvě vystoupení. Německý kancléř Scholz se první den konference postavil proti mírovým jednáním mezi Ukrajinou a Ruskem, podle jeho slov Ukrajina ještě není připravena k jednáním, měl na mysli bojiště. Proč tedy Západ s humbukem organizuje mírovou konferenci, když navrhuje eskalaci války nebo totální vzdání Ruska? Macron, který politicky ve vlastní zemi zkrachoval, svou omezenost extrapoluje i do tak citlivého pole jako je válka. Ve vystoupení na konferenci prohlásil, že navrhne OSN, aby vyzvalo Rusko k zastavení palby během olympiády, řekl, že Ukrajina k tomu nebude vyzvána, protože není agresorem, tedy může pokračovat v palbě. Opravdu originální vidění světa. Je jasné, že Západ žádný mír na Ukrajině nechce a vsází na to, že válka Rusko rozloží a Západ se zmocní jeho obrovského bohatství a na několik dalších desetiletí to pozdrží rozklad západní nadvlády nad světem.

Významný ukrajinský politik a lídr ukrajinské “Opoziční platformy” Viktor Medvedčuk prohlásil, že odmítnutí Putinových návrhů Zelenským a kolektivním Západem může vést k tomu, že Ukrajina jako nezávislý stát přestane existovat, protože další ukrajinské regiony budou požadovat referenda o přistoupení k Ruské federaci. Bývalý velitel ukrajinské armády Zalužnyj způsobil na Ukrajině skandál když přidal like k postu ukrajinského novináře Miroslava Oleška, který obvinil Zelenského: “Putin definoval podmínky k zastavení palby a zahájení rozhovorů (odchod ukrajinských vojsk z Donbasu, Chersonu a Záporoží a rezignace na členství v NATO). Tyto podmínky jsou důsledek Zelenského počínání. V roce 2022 byla ruská armáda ochotna odejít na hranice 23. února, nicméně Zelenský to odmítl. Dnes jsme zajatci věčné války.”

Západní politika k Rusku má ultimativní charakter už řadu let a vedla k ukrajinské válce. Do Západem organizovaného majdanského puče a svržení zákonné ukrajinské vlády v 2014 Rusko akceptovalo, že část jeho území včetně Krymu po rozpadu SSSR připadla Ukrajině i proti vůli obyvatel oblasti. Po majdanském puči a protiruském nacionalistickém charakteru nového režimu nemohla ruská politika ignorovat vůli ruské populace východní Ukrajiny a nebezpečí, která ruskému etniku hrozila. Ruská trpělivost skončila zjara 2022, kdy bylo zřejmé, že Minské dohody byly podvodem Západu a vládnoucích v Kyjevě a schylovalo se k zardoušení Doněcké a Luganské republiky. “Všechny by nás zabili”, není věta ruské propagandy, ale takto se vyjadřuje dost Ukrajinců z Donbasu, kteří dnes žijí v ČR.

Západ v důsledku své duchovní degenerace žije ve fikci, že státní propaganda determinuje běh věcí, ovšem kromě Západu tomu tak není nikde na světě. Není to ani v Africe, ani v Rusku, pokud by ruský prezident vyšel vstříc západnímu ultimátu a vzdal ruská území na Ukrajině a Krym, přijde o moc. Západ se nikdy nedopracuje poznání, že Putin ztělesňuje vůli ruského etnika a nikdy nepochopí, že Putin je na rozdíl od jiných ruských i světových politiků velmi umírněný a vstřícný s neobyčejně vysokou mírou respektu k jiným.

Putinůn mírový plán v předvečer podivné švýcarské konference o míru už nemůže být realističtější – Putin nehovoří o anexi Ukrajiny, ale o příměří a jednání po vycouvání ukrajinské armády z ruských uzemí. Západní ultimatum požadující stažení Ruska ze všech dobytých území a naznačující další tresty svědčí o tom, že západní politika v dnešní variantě je ve slepé uličce. V západní logice je jakákoliv jiná varianta řešení konfliktu chápána jako prohra s nebetyčnými důsledky, v této logice se chápe každé jiné řešení než definované v ultimátu jako úder západní hegemonii a reputaci, důkaz toho, že proti Západu je šance zvítězit. Západní pravidla by se začala chápat tím čím jsou, pouhými západními pravidly výhodnými pouze Západu a nikoliv universální pravdou. Západní vládnoucí elity dobře chápou, že porážka na Ukrajině by je mohla stát moc, válku na Ukrajině nevedou evropské národy, ale jejich vládnoucí elity a ti, co za nimi stojí a jejich vlastní národy by jim to mohly spočítat.

Ukrajinskou porážkou by akceleroval rozklad anglosaské dominance světa i v kulturní a ve finanční oblasti, bez níž nemůže existovat americká vojenská moc. Dnes je zřejmé, že atlantická dominance je v terminální krizi a dotčena je i hlavní velmoc USA, jde o to, do jaké míry bude mít tento proces pokojný charakter. Ukrajinský konflikt je pokusem atlantistů za každou cenu zabrzdit proces vlastního rozkladu, atomová válka v Evropě je v optice atlantistů nevýznamná.

Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (33 votes, average: 2,82 out of 5)
Loading...

>> Podpora

Svobodný svět nabízí všechny články zdarma. Náš provoz se však neobejde bez nezbytné finanční podpory na provoz. Pokud se Vám Svobodný svět líbí, budeme vděčni za Vaši pravidelnou pomoc. Děkujeme!

Číslo účtu: 4221012329 / 0800

 

>> Pravidla diskuze

Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.

>> Jak poslat článek?

Chcete-li také přispět svým článkem, zašlete jej na e-mail: redakce (zavináč) svobodny-svet.cz. Pravidla jsou uvedena zde.

Sdílet článek:

11 Comments

 1. Mírová konference…?

  Mirovou smlouvu je možné udělat jen za přítomnosti Ruska.

  Bez přítomnosti Ruska lze udělat jen smlouvu o nátlaku, nebo válce proti Rusku.

 2. Kostky jsou vrženy.Byly vrženy panem dobyvatelem napadením sousedního státu,a připojenïm jeho součástí k RF.Tento krok bez ohledu na vše ostatní kdo co řekne,napíše,poukáže,glosuje,naříká,pomlouvá,pláče a směje se, znamená jediné pro nás všechny Evropě.Evropa bude mohutně zbrojit,vše pro odstrašení RF která jede zbrojní výrobu jak ve druhé světové válce.Kariéry budou v armádě,dřít všichni na obou stranách nikoliv pro blaho člověka,ale jak ho zničit.A to nejmïn dvě generace.Všichni budou mít všeho mïň za víc dřiny.A to všechno kvůli jednomu člověku,který zmanipuloval svůj národ (pocit ohrožení z Evropy,která nemá armády a prázdné zbrojní sklady) tak,jak kdysi knírkatý ten svůj.

  • Jojo Pešku. Škoda, že Putin nenapadl dejme tomu Rumunsko, že? To už není sousední stát a tak by vám to nevadilo.
   A ten pocit ohrožení, to se velmi mýlíte – ten nemá Rusko z Evropy, ale z NATO. A chcete mi snad proboha říct, že NATO má prázdné zbrojní sklady? Pokud ano – k čemu tedy je?

  • Nikoliv, Kolemjdoucí.
   Kostky byly vrženy už v roce 2010, kdy Viktor Janukovyč v prezidentských volbách porazil Julii Tymošenkovou a vyzval ji, aby na svou funkci rezignovala. Podívejte se, ve kterých oblastech vyhrál Janukovič a kde Tymošenková – nic vám to neříká? Na konci roku 2013 už Ukrajinci otevřeně útočili na své spoluobčany na Donbasu a situace gradovala upalováním lidí v Oděse a Kyjevským Majdanem, kde Victoria Nulandová rozdávala koláčky.

   • V.Pŕedstavte si,kdyby nàrodnosti v RF začly dělat podobný bordel jak samozvané(protizàkonné)oblasti na Ukrajině a chtít se pŕipojit k onomu,tamtomu,vyzbrojovat se a na zàkony stàtu Ukrajina zvysoka,,,,,.No jednou to zkusili Čečenci a pan dobyvatel řekl pohoda?Srovnal je do latě i s jejich městy.Stovky nàrodností v RF nemajì sebememší problém dodrźovat zàkony RF jak kdyź bičem mrská.To je zàhada co? Není to ale nàhodou pràvě tím bičem?Pan dobyvatel likviduje infrastrukturu cizího stàtu a ten utìká k Vàm,ne do RF.To je ta pravda.

    • Aha. A že jim to až do roku 2014 na Ukrajině fungovalo. Než změnili ústavu a začali zakazovat ruštinu.
     Co vám říká Charta základních práv EU nebo směrnice 2000/43/EC o rovném zacházení bez ohledu na rasový nebo etnický původ či ZPRÁVA o minimálních standardech pro menšiny v EU?
     “EU konstatuje, že národnostní a etnické menšiny jsou skupinami příslušníků menšin, které žijí na tomtéž území a sdílejí společnou identitu, v některých případech v důsledku změn hranic, v jiných případech v důsledku dlouhodobého pobývání na určitém území, čímž se těmto osobám podařilo zachovat si vlastní identitu; vyzývá Komisi a členské státy, aby chránily kulturní a jazykovou identitu národnostních a etnických menšin a vytvořily podmínky pro její podporu;
     poukazuje na významnou úlohu, kterou mohou při ochraně národnostních a etnických menšin sehrát regionální a místní orgány v EU, a je toho názoru, že správní reorganizace a nové územní členění nesmí mít pro národnostní menšiny negativní důsledky; vyzývá členské státy, aby na uplatňování práv menšin vyčlenily finanční zdroje ze státního rozpočtu, a nebyly tak zatěžovány místní rozpočty…”
     Ukrajina, pokud bude chtít do EU, musí splnit požadavky na ochranu práv národnostních menšin.
     Doněck a Luhansk to vyřešil geniálně – deklarací nezávislosti a podle paktu o občanských a politických právech: “Článek 1 / 1: Všechny národy mají právo na sebeurčení. Na základě tohoto práva svobodně určují svůj politický statut a svobodně uskutečňují svůj hospodářský, sociální a kulturní vývoj.”
     Právo na sebeurčení je nadřazeno požadavku na územní celistvost – jinak by se žádné kolonie nemohly osamostatnit.

     • V.Teď tady vysvětlíte čtenářům,proč to všechno nefunguje v RF,kterou obhajujete aniž by jste tam žil a nemůžete tam říct slovo vælka.Vy popisujete stav na Ukrajině kde jste v té době nežil,nevíte jestli a jaký bordel dělala ruskojazyčná ćást obyvatel a jak na to reagovala Ukrajina.Kdyby ČR zakázala mluvit česky,tak Vás to neopravňuje se vyzbrojit a napadnout ozbrojené síly.Můžete demonstrovat,poukazovat na ústavu,ale neřešit to silou za pomoci cizího státu.Kdyby všechny národnosti v RF se řídili Vaším příspěvkem a začli dėlat čoro moro,tak pan dobyvatel bude mít jiné starosti než Ukrajinu.RF jako stálý člen rady bezpečnosti má bezpečnost hlídat,a ne loupit a rozšiřovat své území sousedními státy.

     • Ještě doplním precedent:
      V případě Kosova nešlo ani o národ ale o jazykovou menšinu – albánskou. A šup – Kosovo bylo rázem samostatným státem (i když jen částečně uznaným) a šup – už je tam vojenská základna USA.

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*