Novinky

Trump prozradil, co by mu zabránilo kandidovat v roce 2024
Sdílet článek:

 

Ve čtvrtečním rozhovoru 75-letý Trump uvedl, že dle jeho poradců by zdravotní stav mohl ovlivnit jeho úvahy o kandidatuře. Bývalý prezident se však dosud oficiálně nevyjádřil, zda se bude o úřad ucházet znovu.

„Ke zdraví musíte přihlédnout vždycky. Vypadáte, že jste v dobrém zdravotním stavu, ale zítra dostanete dopis od lékaře, že máte přijít znovu,“ řekl Trump deníku Washington Post. „A když použijí slovo ‚znovu‘, není za tím nic dobrého,“ dodal Trump s tím, že momentálně se těší dobrému zdraví.

Trump, kterému bude v listopadu 2024 osmasedmdesát let, ale kandidaturu opět naznačil.

„Nechci se ke kandidatuře vyjadřovat, ale myslím si, že mnoho lidí bude mým rozhodnutím velmi potěšeno,“ řekl bývalý prezident a dodal, že pokud by kandidoval, nebudou proti němu v republikánských primárkách stát další významní republikáni jako bývalý viceprezident Mike Pence, floridský guvernér Ron DeSantis či bývalý ministr zahraničí Mike Pompeo.

„Pokud bych kandidoval, nedovedu si představit, že by chtěli kandidovat. Někteří by vzhledem ke své loajalitě jen těžko kandidovali,“ řekl na adresu tří zmíněných.

Trump mezitím popřel zvěsti o tom, že by měl s DeSantisem napjaté vztahy. Floridský guvernér tato tvrzení rovněž popřel.

„Mám s Ronem dobrý vztah, mám dobrý vztah se všemi, které jste zmínil,“ řekl Trump listu Post. „Kandidovali by proti mně? Pochybuji, že by proti mně kandidovali. Pochybuji o tom.“

Pokud jde o Mikea Pence, Trump minulý měsíc řekl listu Washington Examiner, že jej vylučuje jako možného spolukandidáta (tzv. running mate).

„Nemyslím si, že by to lidé přijali,“ řekl Trump novinám. „S Mikem jsme měli skvělý vztah až na velmi důležitý moment, který se odehrál na konci. Měli jsme velmi dobrý vztah,“ pokračoval.

„Dlouho jsem s ním nemluvil. Mám Mikea stále rád,“ dodal.

Trumpův bývalý lékař v Bílém domě, republikán Ronny Jackson, před několika lety novinářům řekl, že Trump je v dobrém zdravotním stavu.

„Řekl jsem prezidentovi, že kdyby se posledních 20 let stravoval zdravěji, mohl by se dožít 200 let,“ řekl tehdy novinářům. „Já nevím. Tak ho prostě Bůh stvořil,“ dodal Jackson.

Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (2 votes, average: 5,00 out of 5)
Loading...

>> Podpora

Svobodný svět nabízí všechny články zdarma. Náš provoz se však neobejde bez nezbytné finanční podpory na provoz. Pokud se Vám Svobodný svět líbí, budeme vděčni za Vaši pravidelnou pomoc. Děkujeme!

Číslo účtu: 4221012329 / 0800

 

>> Pravidla diskuze

Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.

>> Jak poslat článek?

Chcete-li také přispět svým článkem, zašlete jej na e-mail: redakce (zavináč) svobodny-svet.cz. Pravidla jsou uvedena zde.

Sdílet článek:

Buďte první kdo přidá komentář

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*