Tak zakážeme nože a nůžky …
Muslim, který chtěl zabít šest lidí a řval u toho „Alláhu akbar“, nejednal podle policie z náboženských pohnutek.

Novozélandský řetězec supermarketů Countdown v sobotu oznámil, že z regálů odstranil všechny nože a nůžky, jako reakci na páteční džihádistický útok v Aucklandu, kdy příznivec Islámského státu pobodal šest náhodných nakupujících.

Tři z obětí jsou v kritickém stavu, jeden ve vážném a dva ve středně těžkém stavu.

Muž původem ze Srí Lanky byl policii znám a byl pro své extremistické názory pět let nepřetržitě sledován. Zabit byl policií 60 sekund po zahájení útoku.

„Provedl to jednotlivec. Ani víra, ani kultura, ani etnikum. Ale individuální osoba, která byla zmítána ideologií, která zde není nikým podporována“, řekl k šílenému incidentu policejní komisař Andrew Coster, který je pověřen vyšetřováním.

Na obrázku vidíme dvaatřicetiletého tamilského muslima a džihádistu Ahameda Aathilla Mohameda Samsudeena. Novozélandská vláda se ho snažila dlouhé čtyři roky zbavit statusu uprchlíka a deportovat. Na Nový Zéland přijel na studentské vízum v roce 2011. Poprvé byl zatčen v roce 2017 na letišti v Aucklandu, když se chystal odletět do Sýrie.

Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (6 hodnocení, průměr: 5,00 z 5)


>> Podpora

Svobodný svět nabízí všechny články zdarma. Náš provoz se však neobejde bez nezbytné finanční podpory na provoz. Pokud se Vám Svobodný svět líbí, budeme vděčni za Vaši pravidelnou pomoc. Děkujeme!

  • Číslo účtu: 2501976369 / 2010
  • BTC: 3ECjS5WDWwyjMtHU4ZJjMesEtmJ7eMz69N
  • ETH: 0x67B32F7DD7d084b83a28B59F3EBD2B6b2f837337

VYBRÁNO TENTO MĚSÍC: 2 500 Kč

>> Pravidla diskuze

Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.

>> Jak poslat článek?

Chcete-li také přispět svým článkem, zašlete jej na e-mail: redakce (zavináč) svobodny-svet.cz. Pravidla jsou uvedena zde.

Buďte první kdo přidá komentář

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*