Kradou politici, kradou úředníci. Liberální demokracie nemůže bez korupce existovat
Sdílet článek:

CV

Po listopadu 1989 začal v ČR nekonečný boj proti korupci. Jedna strana bojující pod praporem boje proti korupci vystřídá jinou, aby se hned tio té korupce plně zapojila. Rozkrádá se v tak obrovském rozsahu, že to už začíná být systémový problém. Ono se kradlo i v socialismu, ale přece jenom když si ředitel státního podniku ukradl prkna na chatu, tak se ani zdaleka nepodobá současným manažerům státních firem a politkům, kteří kradou opravdu ve velkém.

Kradou politici, kradou úředníci, kradou starostové a zastupitelé, kradou ředitelé státních nemocnic a firem..

Může liberální demokracie existovat bez korupce? Nemůže, korupce je esencí politického systému liberální demokracie. Politika je tam vnímána jako cesta k osobnímu obohacení -takový aplikovaný Adam Smith. Současně je to nástroj řízení politických elit z hlediska nadnárodní politiky. Pokud Vám vadí korupce, pak vám musí vadit i liberální demokracie!

Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (17 votes, average: 4,82 out of 5)
Loading...

>> Podpora

Svobodný svět nabízí všechny články zdarma. Náš provoz se však neobejde bez nezbytné finanční podpory na provoz. Pokud se Vám Svobodný svět líbí, budeme vděčni za Vaši pravidelnou pomoc. Děkujeme!

Číslo účtu: 4221012329 / 0800

 

>> Pravidla diskuze

Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.

>> Jak poslat článek?

Chcete-li také přispět svým článkem, zašlete jej na e-mail: redakce (zavináč) svobodny-svet.cz. Pravidla jsou uvedena zde.

Sdílet článek:

2 Comments

  1. K.D.Jenom v té RF se nekrade, a na ty skromné čluny a chýše si poctivě vydělali v pekárně na nočních šichtách.Tak ještě že aspoň někde je ten svět v pořádku.

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*