Ať se tím udáví
Sdílet článek:

MONIKA ČÍRTKOVÁ

Zprávám z bojiště se podvědomě vyhýbám už delší dobu. A pokaždé, když si nějakou delší zprávu či analýzu přečtu, jsem z toho jenom rozladěná.

V našich soudních bitvách se někdy stává, že situace dojde do bodu, že sice existuje stále dost důvodů pro pokračování v boji a člověk cítí, že je v právu, ale stejně se rozhodne jít od toho. Světské statky mu nestojí za zničené zdraví, za probdělé noci, za stres.

Je to situace, které říkám pracovně “ať se tím třeba udáví” – tedy, ať si to, oč se bojuje, protistrana nechá a třeba se tím zadáví, když si myslí, že s tím udělá štěstí. Nám už to za to nestojí. Přišel čas složit zbraně.

A podobné myšlenky mne napadají právě nad zprávami z fronty.

Doprčic, k čemu to je?

Zabití vojáci, zmrzačení lidé, zaminovaná pole, krví prosáklé louky, zničená technika. Nehledě na peníze, které to stojí, protože o ty jde fakt až v poslední řadě.

Mnohem horší jsou další kříže a další matky, které dostanou zprávu o synově smrti.

I ten, kdo je v právu, odchází někdy poražen. I spravedlivé války se někdy prohrávají. Nejsme malé děti, víme, že život není pohádka, a takhle to někdy prostě je.

Tak kdy to jako společnost pochopíme, kurnik už?

Je mi úplně šumák, že budu označena za nějakého chcimíra, za někoho, kdo by dal Sudety Hitlerovi. Vždyť my jsme mu ty Sudety dali, právě proto, abychom se neutopili v krvi. A tady to území Putin zadarmo nedostal a geopolitická situace mu nedovoluje rozmáchnout se jako Německo v roce 1940. Na něco takového nemůže ani pomyslet, tahle analogie není správná.

Takže ano, je to tak, já bych to území útočníkovi už nechala. Beztak je zdevastované, rozmlácené, vybydlené, zaminované, bezperspektivní.

Ať si to Putin sežere, ať se tím třeba udáví.

Protože za ty mrtvé kluky to prostě nestojí.

 

FB

Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (21 votes, average: 3,10 out of 5)
Loading...

>> Podpora

Svobodný svět nabízí všechny články zdarma. Náš provoz se však neobejde bez nezbytné finanční podpory na provoz. Pokud se Vám Svobodný svět líbí, budeme vděčni za Vaši pravidelnou pomoc. Děkujeme!

Číslo účtu: 4221012329 / 0800

 

>> Pravidla diskuze

Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.

>> Jak poslat článek?

Chcete-li také přispět svým článkem, zašlete jej na e-mail: redakce (zavináč) svobodny-svet.cz. Pravidla jsou uvedena zde.

Sdílet článek:

8 Comments

  1. zdevastované, rozmlácené, vybydlené, bezperspektivní to už bylo před jeho příchodem-a s těmi minami,toť otázka

  2. Proč 2 000 000 ,slovy dva miliony ukrajinců uteklo do toho zaostalého ruska,kde vládne krutý diktátor???

    • Možná proto, že to nebyli Ukrajinci, ale čistokrevní Rusové. Nic nového, viz “Heim ins Reich”.

  3. Tak tohle se autorce opravdu nepovedlo. Místním asi za to stálo nenechat se terorizovat juntou z Kijeva. A velmocem na „mrtvých klucích“ opravdu, ale opravdu nezáleží.

    • možná by stálo za to ty ukrajinci vyrobené mrtvoly exhumovat a přivést před velvyslanectví ukrajiny v praze,aby slavní rusobijci viděli a cítili co podporují

  4. Škoda, že sa nik nepýta obyčajných ľudí, čo chcu. Bojovať, alebo nebojovať (a to platí pre UA aj pre Rusko)

  5. Clen rady bezpecnosti OSN nad kterou ma bdit napadnul bezduvodne sousedni vojensky slabsi stat,okupuje jeho uzemí,zabiji civilisty,zpusobil nejvetsi humanitarni katastrofu vcetne hladomoru v Africe branící vyvozu Ukrajinskeho obilí pres Cerne moře.A duvod?Pry utlacovani samozvanych oblastí ktere vojensky protipravně vyzbrojil a zpusobil tim vzajemne zabijeni.Upira existenci samostatnemu statu Ukrajina,kteremu slibil bezpecnost a uzemni celistvost kdyz se vzda jadernych zbranï.To je ten duvod .A dusledek pláč pani autorky.

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*