Glosa MM: Dopis Radě Evropy
Sdílet článek:

MIROSLAV MACEK

Velice se pochechtávám nad argumentem příznivců jednoho z prezidentských kandidátů, že bude „důstojně reprezentovat“, aniž by nám poctivě řekli, koho a co. Oni totiž byli kupříkladu Heydrich a mnozí další také důstojnými reprezentanty.

Konečně zpráva, která má hlavu a patu:
Podle Neue Zürcher Zeitung Německo váhá se souhlasem, aby různé evropské země dodaly jejich tanky Leopard na Ukrajinu, neboť němečtí průmyslníci se obávají, že budou později nahrazeny americkými tanky, které vytlačí německé výrobky z trhu. Proto také Američané neposílají pod různými záminkami na Ukrajinu své tanky Abrams a tlačí na Německo, aby dodalo Leopardy.

Vedení Britského muzea v Londýně vyzvalo návštěvníky, aby nepoužívali termín mumie. Ten je podle nich nevhodný až urážlivý. Daleko příznačnější má být spojení mumifikovaný člověk či mumifikované ostatky. Obojí totiž lépe reflektuje, že šlo v minulosti o lidskou bytost a navíc slovo mumie až příliš připomíná bolestnou britskou koloniální minulost, informuje Daily Mail.
Jak vidno, blbost neustále přežívá i bez mumifikace, dodávám.

Vox populi:
Od Antarktidy se odlomila obří kra třikrát větší než Praha. Bohužel bez Pražáků.

Nikita Michalkov napsal dopis Radě Evropy, který naše objektivní demokratická media určitě nezveřejní. Tady je.
Já, Nikita Sergejevič Michalkov, filmový režisér, scenárista, producent, držitel Oscara, dvou Zlatých lvů z filmového festivalu v Benátkách, Grand Prix festivalu v Cannes a mnoha dalších cen, píšu tento dopis jen proto, abych zdůraznil, že nejsem ani politik, státní úředník ani státní zaměstnanec. Jsem ruský umělec, představitel starého ruského rodu, a proto považuji za nutné říci k mému zařazení na sankční seznam EU následující:
Nejprve vás žádám, abyste můj dopis nepovažovali za pokus vymanit se ze sankcí, které mi byly oznámeny, protože tyto sankce mi oznámili lidé, jejichž slovům nebo činům nelze věřit. Stačí připomenout přiznání bývalé německé kancléřky paní Merkelové, bývalého prezidenta Ukrajiny Porošenka a bývalého prezidenta Francie Hollanda, že všechna dlouhodobá jednání související s dohodami z Minsku byla cynickou lží, aby získali čas a prosadili v krásné zemi jakou je Ukrajina nelidskou rusofobii a krutý nacismus. Nebo si vzpomeňte, jak jste pohrdali ústními sliby danými vedení Sovětského svazu o nešíření NATO na východ a obklíčili jste naši zemi.
Ale to nechci teď rozebírat. To je příliš zřejmé nejen mně, ale i vám, a proto vše, co děláte, je důsledným pokračováním univerzální lži a severoatlantické expanze. Chci mluvit o něčem jiném.
Vy, kteří se považujete za “civilizovanou demokratickou společnost”, vyhlašujete sankce člověku, který svůj osobní názor vyjádří ve své zemi, ve své vlasti, ve svém jazyce. 11 let jsem hostoval v TV Rossiya-24 a po celých 11 let jsem nikdy nezměnil svůj pohled na žádnou z klíčových otázek, které jsem položil. Jen v loňském roce sledovalo mých 16 pořadů 229 milionů diváků. Toto číslo samo o sobě potvrzuje, že to, o čem mluvíme v našich pořadech, se týká velké většiny lidí žijících v Rusku.
Protože nevíte, o čem mluvíte, prohlašujete mě za propagandistu Kremlu. Ale pro informaci, pokud máte zájem: Nedostávám od kanálu ani od státu ani korunu a pořad dělám na vlastní náklady. Navíc není můj program přerušován reklamou, která by se mi, věřte, při takovém počtu zhlédnutí mohla stát zdrojem důležitých příjmů. Můj pořad není nikým cenzurován. V pondělí nahlásím televizní stanici název epizody, kterou odvysílají v pátek ráno. A kanál přijímá náš pořad až ve čtvrtek pozdě večer, aniž by o programu věděl něco jiného než název. Takže nikdo nemůže ovlivnit jeho obsah.
Mohu předpokládat, že váš postoj ke mně se vyvinul právě po zhlédnutí mých pořadů, a právě proto, že svou pravdivostí a nezávislostí pomáhají lidem zjistit pravdu. Nebudu lhát – dělá mi to radost.
Ale pokud je to tak, nemohli jste neslyšet a nevidět, kolikrát jsem ve svém pořadu volal po tom, abyste v sobě probudili svědomí a smysl pro pravdu a pořádně se podívali na děti zavražděné kyjevským režimem na Donbasu, na upálené v Domě odborů v Oděse, na zastřelené válečné zajatce, na mučení a týrání civilního obyvatelstva – na všechno, co je výsledkem vaší lstivé politiky a zrady Minských dohod, které jste proradně sami podepsali – aniž jste je chtěli dodržet.
Uvalujete na mě sankce mimo jiné za podporu údajně nepravdivého prohlášení Kremlu o biologických zbraních. Ale proč potom neoznámíte sankce proti paní Nulandové, která veřejně přiznala existenci biologických laboratoří na Ukrajině, což dokázaly dokumentární záběry a dokumenty, které jsme ukázali v našem pořadu.
Znovusjednocení Krymu s Ruskem nazýváte anexi a nechcete si připustit, že po fašistickém puči s pokusem o atentát na prezidenta Janukovyče se na Krymu připravovala krvavá lázeň. Tomu nechcete věřit, a přiznat, že více než 90 % obyvatel Krymu hlasovalo bez jediného výstřelu a násilí pro návrat do Ruské federace.
Popíráte naše tvrzení o probuzeném nacismu na Ukrajině a pokorně přijímáte bourání pomníků sovětským vojákům, kteří porazili německou 3. Říši. Nevadí vám přejmenování ulic pojmenovaných po kdysi velkých spisovatelích. A nevadí vám současně jejich přejmenování po Banderovi, Šuchevyčovi a dalších Hitlerových spolupachatelích, kteří už jen pro volyňský masakr a vraždy starých lidí, žen a dětí měli být navždy zatraceni.
Nechci se pozastavovat nad všemi těmito skutečnostmi, protože jste nepochybně vše viděli v mém vysílání – jinak byste mi přece neoznámili sankce. Ale vaším úkolem je tvářit se, jakoby se nic z toho nestalo. A hlavně – ať to nevidí ostatní – ti, kteří ještě nejsou zaslepeni vaší propagandou a kteří neplní úkoly, které vám zadal Washington.
Tato pravda je pro vás děsivá nepochybně i proto, že v období od 1. do 8. ledna tohoto roku reprízy našeho pořadu zhlédlo dalších 53 milionů lidí. Což je dohromady je populace několika zemí EU, které proti mně vyhlásily sankce.
Shrnu-li tento dopis, chci vám vlastně vyjádřit vděčnost za uznání mé činnosti, protože jinak, než jeho uznáním nelze vysvětlit váš strach z pravdy, která dříve nebo později vyústí v mezinárodní tribunál z těch zemí a národů, které dnes čekají na naše vítězství, ale nemají sílu ani příležitost to otevřeně vyjádřit. Ale zapomínáte, že kromě Severozápadu je tu ještě Jihovýchod a také Afrika a Latinská Amerika.
Ukolébána pohodlným životem pod americkým jaderným deštníkem, “civilizovaná Evropa”, která kdysi ani jednou nevyslyšela Kaddáfího a zabila ho, se probudí. A stovky milionů očí obyčejných lidí, kteří procitnou z letargie, vám řeknou „ne!“. Řeknou to nahlas a jasně tak, jak vám to dnes říká náš prezident – jediný ze světových vůdců, který stojí v cestě ničivé tsunami vašeho pokrytectví. A spolu s ním vám toto „ne“ říká naprostá většina občanů národů našeho obrovského Ruska.
Vím, že o tomto mém dopise se dozví jen málokdo z těch, kterým je určen, ale pro mě bylo přesto důležité ho napsat.
A doporučuji: Slyšte naše „ne“ – dokud ještě máte čas.

MACEK Miroslav

Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (28 votes, average: 4,71 out of 5)
Loading...

>> Podpora

Svobodný svět nabízí všechny články zdarma. Náš provoz se však neobejde bez nezbytné finanční podpory na provoz. Pokud se Vám Svobodný svět líbí, budeme vděčni za Vaši pravidelnou pomoc. Děkujeme!

Číslo účtu: 4221012329 / 0800

 

>> Pravidla diskuze

Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.

>> Jak poslat článek?

Chcete-li také přispět svým článkem, zašlete jej na e-mail: redakce (zavináč) svobodny-svet.cz. Pravidla jsou uvedena zde.

Sdílet článek:

15 Comments

 1. Souhlasím s názorem, že Pavel byl vybrán jen jako “důstojná” stafáž současného vládního režimu. Vládního režimu, který se vnitropoliticky uchyluje k totalitním praktikám a zahraničně politicky nás zatahuje do cizí války za cizí zájmy i za cenu devastace domácího hospodářství. U režiséra Michalkova chápu jeho pocit zrady ze strany, jak on říká “Severozápadu”. Hledat nějakou obecnou spravedlnost v boji velmocí o místo na slunci asi nejde. Ale v tomto případě evidentně “Severozápad” porušil vůči Rusku daná slova (slib nerozšiřování NATO směrem k Rusku, Minské dohody) a v tomto dílčím sporu souhlasím s tím, že Rusko cítí křivdu oprávněně.

  • Nikdo nas do zadne valky nezatahuje.Valku vyprovokovala RF beuduvodnym napadenim sousedniho statu s prohlasenim ze sousedni narod nema pravo na existenci,a hali to do vsech moznych prohlasenich a pritom jim do toho co si dela uznany stat mezinarodnim spolecenstvim nic není.Svobodne demokraticke staty pomahají trpicimu narodu se branit otroctvi ktere by je cekalo pod statem ktery neuznava pravo,verbuje protizakonne vrahy do valky a tvrde potlacuje vsemozne svobody svych obcanů.Pata kola od vozu se vsemozne snazi pomlouvat EU,NATO v ramci propagandy agresora,vsemozne obhajovat vrazdeni kradez ciziho uzemi se surovinami a rozbit jednotu EU,coz se mu nepodari tak,jak se mu nepodarilo ji vydirat plynem a surovinami.

   • Skutečně nás do té občanské války nikdo nezatahuje – naše vládní propaganda totiž permanentně tvrdí, že už v ní jsme.
    Co se týče toho “nic jim do toho není”, počkejte si chvilečku: některé jihoamerické státy už opatrně snovají plány na vojenskou spolupráci s Čínou a Ruskem. Uvidíme, co na to “pan prezident USA” a pak můžete ve svých vývodech pokračovat.

    • Zeny(pokud tedy jste zena)vetsinou soucítí s zenami jejich synove umiraji ve zbytecnych valkach a nevyzivaji se v bojovych konspiracnich teoriich.Nekde se stala chyba.Zakazat weby jako dezimformace je nanic,lepsi by bylo Vas poslat aspon na 5 roku bydlet do zeme svobody kterou tak obhajujete.Vystrizlivění je tutovka a usetri se roky psani zbytecnych teorií z nudy.Nez sledovat zrejme svuk nudny zivot,tak se vzrusovat zrejme valkou jak cervenou knihovnou.

     • S vámi je to těžké. Zjevně nečetete (a hádám, že ani neslyšíte) co kdo říká a hádáte se s nějakým imaginárním nepřítelem……to musí být težký boj, ten váš život.

   • “Válku vyprovokovala RF beuduvodnym napadenim sousedniho statu s prohlasenim ze sousedni narod nema pravo na existenci …”
    Proboha! To prohlášení jste přečetl kde? Můžete sem dát odkaz?
    Nebo už jste se načisto pominul na rozumu?
    A navíc motáte pojmy “stát” a “národ”

    • Z Vas by meli v OSN radost kdyby jste jim to tak pekne vysvetlil jak mě.Kde jste byl kdyz hlasovali?Neni to škoda?

     • Odpovězte na původní otázku:
      Kde jste si přečetl “prohlášení RF že sousední národ nemá právo na existenci”?
      Pokud to nedoložíte, jste sprostý lhář, kterého by redakce měla zablokovat.

     • Tak ja Vam to reknu.Je to totiz praxe Vaseho vudce.Jaká?Nici v mrazech barbarskym,nelidskym,nehumannim zpusobem pricici se zdravemu rozumu homo sapiens 21 stoleti infrastrukturu nutnou k prezití Ukrajinskeho naroda tak,ze mu je jedno jestli zmrznou a vyhynou.Misto je znicit kulomety,tanky a raketami se je snazi znicit mrazem.Proste vyhubit Vazny pane.A vy hledate porad ruzne odkazy,slovíčka jak to vsechno omluvit.

   • EU & NATO nikdo pomlouvat nemusí-za ně velice jasně mluví jejich prasečí činy

 2. “Američané neposílají pod různými záminkami na Ukrajinu své tanky Abrams a tlačí na Německo, aby dodalo Leopardy.” — A Němci? Lifrují je na Ukrajinu přes Polsko!

 3. Aaaa tady se zase vyrojili ranhojici sveho vyvoleneho a jeho snahy o lepsi svet.No a jeho pata kola od vozu prezentuje mili ctenari jeho sny takto at jste v obraze-spinit ceskou vladu,kritizovat EU,NATO Ukrajina je darebak,a RF obet zapadu a za nic nemuze.Za to muzou asi ty samopaly v rukach vrahu na cizim uzemi kde nemaji co delat.A at mate uplny prehled,tak spini a kritizuji kandidata na prezidenta Pavla a velebí kandidata Babise.No a to budete cist dokolecka dokola az bude stokrat lez pravda.A presne dle zadani hadejte koho.Tak pouzivat to co se nosi na krku.

 4. Ten Michalkov je odporná ruSSácka špina, nech zdochne v kŕčoch a nech mu celá rodina vydochne tiež. A Macek s ním evidentne súznie, takže je to rovnaká špina.

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*