Novinky ze světa od rádia Jerevan
Sdílet článek:

SYRZDARMA

Nový hollywoodský trhák, jednání na Blízkém východě, proruské hnízdo odhaleno a proč se na evropské univerzity hlásí tolik studentů se Severní Koreje.

Když světové agentury neví, co se ve světě doopravdy stalo, píší kam? Do rádia Jerevan!

Agentura Reuters píše spěšný telegram:

„Milé rádio,

vaše kontrarozvědka prý nedávno slavila významný úspěch. Máte nějaké bližší informace?”

Rádio Jerevan:

„Milý Reutře, ano, my víme všechno. Tiskový mluvčí kontradezinformační služby oznámil, že na základě dlouhodobého sledování matematické katedry Univerzity Karlovy zjistili, že tamním akademikům při řešení různých rovnic vychází stejný výsledek jako na ruských univerzitách. Přivolaná jednotka rychlého výpočtu dezinformátory na místě poučila, že šíření proruské propagandy je trestné.”

Agentura AP se ptá:

„Milé rádio,

jak pokračuje jednání o zastavení palby na Blízkém východě?”

Rádio Jerevan:

„Milá agenturo, vyjednavači, které do válečné zóny vyslala americká vláda a rada OSN aktuálně posuzují poslední návrh hnutí Hamás. Hamás přišel s návrhem, že propustí nula rukojmích výměnou za vyhlazení všech židů z povrchu zemského. Vyjednavači OSN řekli, že návrh považují za solidní základ pro další jednání a že doufají ve vstřícnost izraelské strany.”

Bloomberg si neví rady:

„Milé rádio,

proč se v posledních dvou letech hlásí na evropské univerzity tolik dětí z prominentních čínských a severokorejských rodin?”

Rádio Jerevan:

„Milý Bloombergu, to je jednoduché a věděli byste to taky, kdybyste se zeptali. Mluvčí Kim Ir-senova úřadu pro pravdu a čínské rady pro informace nám potvrdili, že evropské kurzy vymývání mozku jsou světová špička a mladí lidé z Číny a Koreje se chtějí naučit ty nejmodernější techniky.”

Nově založená agentura Hollywood News hledá nějakého sólokapra:

„Milé rádio,

jaký bude největší filmový trhák nadcházející filmové sezóny?”

Rádio Jerevan:

„Milý Hollywoode, těžko se to odhaduje, ale podle odborníků rádia Jerevan to bude nová předělávka nesmrtelné klasiky Statečné srdce. Je to příběh bojovnice za práva skotských žen Williamy Wallace a producenti v Hollywoodu jsou přesvědčeni, že to lidé přijmou dobře, když v původní verzi nosil Mel Gibson také sukni. ”

Asociace tiskových agentur posílá rychlou SMS:

„Milé rádio,

vydali jsme podle vás někdy nějakou pravdivou zprávu?”

Rádio Jerevan:

„Milá asociace, ano, tu na Apríla. Více zde.”

Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (7 votes, average: 4,71 out of 5)
Loading...

>> Podpora

Svobodný svět nabízí všechny články zdarma. Náš provoz se však neobejde bez nezbytné finanční podpory na provoz. Pokud se Vám Svobodný svět líbí, budeme vděčni za Vaši pravidelnou pomoc. Děkujeme!

Číslo účtu: 4221012329 / 0800

 

>> Pravidla diskuze

Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.

>> Jak poslat článek?

Chcete-li také přispět svým článkem, zašlete jej na e-mail: redakce (zavináč) svobodny-svet.cz. Pravidla jsou uvedena zde.

Sdílet článek:

Buďte první kdo přidá komentář

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*