Fakta hovoří jasně: Rakušan lže!
Sdílet článek:

JANA MARKOVÁ

Fakta hovoří jasně:

Pakt o žádné jasné výjimce pro žádnou zemi NEHOVOŘÍ. Připouští jen možnost, že země, které budou pod migračním tlakem nebo v riziku, že v dalším roce migraci čelit budou, mohou požádat Evropskou komisi o snížení příspěvků nebo počtu uprchlíků. Bude na Komisi, zda to odsouhlasí, či zamítne.

České republiky se samozřejmě týkat bude. Pokud komise DOČASNĚ nerozhodne jinak, dopředu ale s výsledkem počítat NELZE.

Posuzovat situace v zemi se bude v posledních dvanácti měsících. Tedy v roce 2026 za rok 2025. V té době současným ukrajinským uprchlíkům v Česku vyprší dočasný azyl a NEBUDOU považováni za uprchlíky.

V migračním paktu PROSTĚ NENÍ pro Českou republiku žádná speciální výjimka. Ale je to jen o počtu lidí s azylem nebo podobnou ochranou.

Co skutečně řekla eurokomisařka pro vnitřní věci Ylva Johanssonová, na kterou se Víťan a mnozí jiní lumeni odvolávají. „„Co je požadováno, je POVINNÁ solidarita– finanční nebo provozní. Země jako Česká republika, která již projevila solidaritu tím, že hostila velké množství Ukrajinců, BUDOU MOCI BÝT osvobozeny od jakýchkoli povinných solidárních příspěvků,“ . Tedy nikoliv BUDOU!

Státy mohou požádat, Komise rozhodne. A to každý rok znovu. Nikdy nebudete mít jistotu, že tu výjimku opravdu dostanete. Vždy bude záležet na konkrétní situaci a na posouzení Komise. Jasný?

Co na to Rakušan? Já si PŘEJU, aby tato výjimka NETRVALA věčně, aby válka na Ukrajině skončila, Ukrajinci se vrátili domů a budovali svou zemi. A pak samozřejmě – a to nikdo nikdy nepopíral – se ZAPOJÍME do solidárního řešení migrace, jak se na aktivní a standardní členskou zemi Evropské unie sluší a patří,“ prohlásil ve čtvrtek Rakušan.

Takže tak. Já nechci žádnou výjimku, protože absolutně odmítám jakékoliv vyděračské kvóty, které určí nějaký úředník za svou úřednickou zdí s ochrankou a ostnáčem. Prostě ne. Nula. Musí být jen na nás, koho si sem vezmeme a jestli vůbec někoho. Odmítám respektovat jakékoliv výpalné a pokuty výměnou za bezpečnost, zdraví a pokojný život nás všech. To je přece mnohem víc, než koryta našich prolhaných lídrů. Myslete na to. A nevěřte jim ani nos pod upoceným čelem nebo mezi vytřeštěnýma očima.

 

Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (9 votes, average: 5,00 out of 5)
Loading...

>> Podpora

Svobodný svět nabízí všechny články zdarma. Náš provoz se však neobejde bez nezbytné finanční podpory na provoz. Pokud se Vám Svobodný svět líbí, budeme vděčni za Vaši pravidelnou pomoc. Děkujeme!

Číslo účtu: 4221012329 / 0800

 

>> Pravidla diskuze

Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.

>> Jak poslat článek?

Chcete-li také přispět svým článkem, zašlete jej na e-mail: redakce (zavináč) svobodny-svet.cz. Pravidla jsou uvedena zde.

Sdílet článek:

Buďte první kdo přidá komentář

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*