Glosa MM: Největším nepřítelem historika je pamětník




Sdílet článek:

MIROSLAV MACEK

Škoda, že premiér Fiala nezestručnil svůj projev na jeden jediný slib:
„Pokoj lidem dobré vůle! Ano, dáme vám konečně pokoj!“

Vojenský historik Jiří Fidler v rozhovoru s Parlamentními listy:
PL: Viděl jsem fotografii ministryně obrany Jany Černochové, kde pózuje se zbraní, která se oné AR-10 opravdu velice podobá.
JF: Onu fotografii jsem viděl také. Myslím, že vypovídá hlavně o mentální nevyzrálosti oné osoby, což se v době nedávno minulé projevilo také ve vícero jejích vyjádřeních, rezonujících mezi ukvapeností a stupiditou. Ovšem pokud tato osoba může působit v ministerské funkci, lze celý systém považovat za poněkud nedomyšlený.

Profesor Jaroslav Šesták v rozhovoru s Parlamentními listy:
Za bojem proti klimatické změně se skrývá i útok na tržní ekonomiku a svobodu jedince, nikoli potřebný a uměřený racionální přístup k přírodě. Sešněrovat regulacemi trh a omezit svobodu volby lidí ve jménu jakéhosi vyššího dobra je primárním cílem a dnes již také reálným důsledkem radikálních zelených politiků, řízených novodobými věrozvěsty.
Poprvé v dějinách lidstva přestal být člověk cílem politického snažení, ale stal se překážkou a problémem kýženého rozkvětu. Jeho místo zaplnily nehmatatelné entity jako udržitelnost, podnebí nebo čistá energie. Tento počin umožňuje provádět politiku směřující proti zájmům zdrcující většiny občanů.

Nová francouzská pravidla týkající se dotací na elektromobily zohledňují emise CO2, které vznikají při jejich výrobě, což výrazně omezí podporu vozů vyráběných v Číně, kde automobilový průmysl spoléhá na elektřinu z uhelných elektráren.
Evidentně jde o krok francouzské vlády, která chce učinit domácí vozy dostupnější ve srovnání s čínskou konkurencí. Cenový rozdíl je přitom opravdu citelný. Zatímco v Evropě je průměrná cena elektromobilu 65 000 eur (cca 1,6 milionu korun), v Číně se pohybuje kolem 31 000 eur (cca 760 000 korun).
Jak vidno, o žádné bohulibé důvody nejde, jen o prachy…

Izraelský premiér Benjamin Netanjahu v rozhovoru pro The Wall Street Journal uvedl tři podmínky míru s Palestinou:
Hnutí Hamás musí být zničeno
Pásmo Gazy musí být demilitarizováno
Palestinskou společnost je třeba deradikalizovat
To je zajímavé! Já bych rozhodně řekl, že nejen Palestince, ale všechny muslimy naopak silně radikalizuje.

Právě přijatý zákon o americké vojenské politice počítá s obranným rozpočtem ve výši 886 miliard dolarů (skoro 20 bilionů korun), o tři procenta více než loni a nejvíce za posledních více než 20 let. Zákon označovaný zkratkou NDAA klade důraz na odstrašení možné čínské agrese.

Čeština je jazyk vtipný:
Největším nepřítelem historika je pamětník.

 

MACEK Miroslav

Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (91 votes, average: 4,91 out of 5)
Loading...

>> Podpora

Svobodný svět nabízí všechny články zdarma. Náš provoz se však neobejde bez nezbytné finanční podpory na provoz. Pokud se Vám Svobodný svět líbí, budeme vděčni za Vaši pravidelnou pomoc. Děkujeme!

Číslo účtu: 4221012329 / 0800

 

>> Pravidla diskuze

Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.

>> Jak poslat článek?

Chcete-li také přispět svým článkem, zašlete jej na e-mail: redakce (zavináč) svobodny-svet.cz. Pravidla jsou uvedena zde.

Sdílet článek:

3 Comments

  1. Skoda že pan autor nemá zálibu v komentování toho,co způsobily zákony po roce 1989,proč všechno zmizelo v zahraničí a o zbytek se postarali domací ekonomičtí kolaboranti. A o co on bojoval když byl ve vládě,a proč najednou ukončil profesi zubaře.A dát tady čtenařům návod jak přijit k milionūm.

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*