Glosa MM: Více než dvě třetiny Čechů by podpořily rychlé ukončení války na Ukrajině
Sdílet článek:

MIROSLAV MACEK

Více než dvě třetiny Čechů by podpořily rychlé ukončení války na Ukrajině i za cenu, že Rusko by získalo část ukrajinských území. Vyplývá to z lednového průzkumu agentury STEM.
Tolik pomýlených! Užívají zdravý rozum namísto politických proklamací! Ještěže na jejich názor nemusí brát naše ukrajinská vláda zřetel.

Pro tři občany České republiky z polského Řešova ve 14:15 vzlétl český vojenský letoun Casa. Do Ústřední vojenské nemocnice v pražských Střešovicích byli převezeni v pět odpoledne. Nemocnice potvrdila, že všichni tři pacienti jsou mimo ohrožení života.
„Můžeme potvrdit, že na řešení tohoto konzulárního případu se podíleli naši diplomaté ze zastupitelských úřadů v Kyjevě, ve Lvově a ve Varšavě, kteří mimo jiné zajišťovali převoz zraněných přes Ukrajinu. Jde o tři české dobrovolníky. Při nehodě byl zraněn také ukrajinský občan, který zůstává v zemi. Do Česka naše občany doprovázel tým lékařů,“ informovala Novinky Mariana Wernerová z MZV ČR.
Takže, občané, nezoufejte, neboť pokud by vás v cizině postihla dopravní nehoda, bude o vás, jak vidíte, skvěle postaráno.
Ale vážně, samozřejmě nebude, ale budiž vám útěchou, že shora popsané zaplatíme nedobrovolně všichni ze svého zdravotního pojištění.

Německý koncern Rheinmetall zvýšil obrat z prodeje zbraní Ukrajině v roce 2023 o 12 %. V letošním roce se očekává, že plánovaný objem prodeje dosáhne rekordních 10 miliard eur.
Šéf společnosti Armin Papperger dodal, že hlavním cílem Rheinmetallu je „sloužit míru v EU“.
Dodávám:
Orwell by mu vysekl poklonu a akcionáři mají samozřejmě jeden jediný zájem, aby na Ukrajině co nejdříve nastal mír, že ano? Kdy už lidem konečně dojde, že ta tím vším jsou prachy a jedině prachy pro hrstku „vyvolených“ a jejich přisluhovače?

Francie bude možná v určitém okamžiku nucena vést pozemní operace na Ukrajině, aby čelila ruským silám. Podle agentury AFP to uvedl prezident Emmanuel Macron v sobotu zveřejněném rozhovoru s deníkem Le Parisien.
Nebude nucena! Šlo by ryze o politické rozhodnutí loutkovodičů těchto poslušných loutek.

Ach, ta historická paměť!
Novinky: Rusko zaútočilo na Oděsu metodou islámského státu. Po prvním útoku na místo dorazily záchranné složky, na které zhruba po půlhodině po prvním útoku na civilní obyvatelstvo zahájili Rusové druhý útok. Tento způsob provedení útoku je spíše typický pro teroristické atentáty islamistů, zejména jím neblaze proslul Islámský stát během svého řádění v Iráku a Sýrii.
Historie: Taktiku dvojího úderu vyvinulo a ve druhé polovině války masově používalo Bombardovací Velitelství RAF při útocích na německá města. Typickým příkladem je zničení Drážďan ve dnech 13. a 14. února 1945. Slovy maršála Arthura Harrise, účelem druhého úderu je „prohrábnout oheň a udržet v šachu hasiče“.

Britské ministerstvo obrany minulý týden zveřejnilo video z lednového testu laserové zbraně DragonFire, která je podle Londýna schopná zničit cíl o velikosti mince na „dlouhou vzdálenost“. Do výzbroje armády by se DragonFire měl dostat do pěti až deseti let.
Samozřejmě, že obdobné laserové zbraně intenzivně vyvíjejí i další státy, včetně Ruska a Číny.
Nebudou je mít armády k dispozici jako naschvál zrovně v době, kdy dostane česká armáda předražené F35? Ale možná nám to ministryně války vysvětlí.

Čejština je jazyk vtipný:
Proš se Ukrajinci tolik zajímají o ruské volby?
Protože se nemohou účastnit vlastních.

Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (36 votes, average: 4,86 out of 5)
Loading...

>> Podpora

Svobodný svět nabízí všechny články zdarma. Náš provoz se však neobejde bez nezbytné finanční podpory na provoz. Pokud se Vám Svobodný svět líbí, budeme vděčni za Vaši pravidelnou pomoc. Děkujeme!

Číslo účtu: 4221012329 / 0800

 

>> Pravidla diskuze

Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.

>> Jak poslat článek?

Chcete-li také přispět svým článkem, zašlete jej na e-mail: redakce (zavináč) svobodny-svet.cz. Pravidla jsou uvedena zde.

Sdílet článek:

2 Comments

  1. Více než dvě třetiny Čechů by podpořily rychlé ukončení války na Ukrajině za cenu Krymu. Všichni chápou, že Krym neprojde a celá válka je dnes jen o tom, aby putin nemohl chtít víc a pakoval se z Donbasu. Jenže tím by po anexi ztratil tvář. A ztráta putinovi tváře je to, co všichni normální lidi chtějí, protože po tom padne.
    Vyvolávání démonů druhé světové války a braní si do huby bombardování Drážďan po tom, co všichni víme, co němci udělali, je to největší svinstvo, co tento neúspěšný politik spáchal. Příště nejspíš začne možná zpochybňovat šóa, to je ale naštěstí trestné.

    • “Všichni chápou…”
      Odvážné tvrzení. Evidentně tady někdo nechápe (nebo nechce chápat).

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*