Glosa MM: Hradní audit




Sdílet článek:

MIROSLAV MACEK

Z auditu hospodaření na pražském Hradě a v Lánech vyplývá, že tam byl typický zemanovský bordel. Zeman sám se na něm jistě nepodílel, ale pranic se nestaral, co se děje kolem něho a pod ním a kádrovák byl prachmizerný. Proto byl ostatně velice oblíbeným předsedou ČSSD, a tak dále…
Politickou odpovědnost ovšem za vše nese.

Bývalá německá kancléřka Angela Merkelová částečně může za rozpoutání války mezi Ruskem a Ukrajinou, protože blokovala vstup Ukrajiny do Severoatlantické aliance (NATO). V rozhovoru pro německé stanice RTL a n-tv to řekla šéfka výboru pro obranu Spolkového sněmu (Bundestagu) Marie-Agnes Strack-Zimmermanová (FDP).
Vidím chybu Angely Merkelové v něčem jiném: když se zjistilo, že Američané odposlouchávají německé ústavní činitele včetně ní, měla kopnout strýčka Sama do koulí a urychleně dokončit slibnou spolupráci průmyslového Německa s Ruskem s téměř neomezenými surovinovými zdroji a vytvořit tak protiváhu americké hegemonii. Ostatně, toho se USA bály jako čert kříže, proto blokování dostavby Nord Streamu 2, trvalé narušování vztahu Německa s Ruskem, provokování Ruska (a nakonec zničení plynovodu a proxyválka s Ruskem na Ukrajině).
Co vědí na Olafa Scholzeho se zřejmě nikdy nedozvíme, ale je pozoruhodné, jak jako poslušný ratlík tajtrlíkuje tento bývalý marxista, bojující proti „agresivnímu imperialistickému NATO“, před USA.

Ruský prezident Vladimir Putin musí pochopit, že v invazi na Ukrajinu neuspěje a bude muset odtamtud vojáky stáhnout. Jedině tak umožní vyjednávání, řekl v neděli v rozhovoru pro CNN německý kancléř Olaf Scholz.
Dodávám:
Německý kancléř Olaf Scholz musí pochopit, že se Rusko z Krymu a Donbasu nikdy nestáhne.

Mezi prezidentem Zelenským a vrchním velitelem Ozbrojených sil Ukrajiny Zalužným vznikly neshody ohledně situace kolem Bachmutu, neboť naprostá většina vojáků v první linii nechápe, proč je Bachmut stále držen a proč by se měli zakopávat, když jsou obklíčeni nepřítelem, napsal štvavý německý proputinovský plátek Bild.
Ale už prý je zase vše urovnáno a z Bachmutu nikdo neodejde.

Ale možná je to jen a jedině kvůli nedávným „slovům k zapamatování“: Zelenskyj přislíbil svým spoluobčanům, že Ukrajinci udrží svůj Bachmut. Také jsem kdysi dávno napsal, že Zelenského nakonec oběsí sami Ukrajinci…

Čeští novináři dostali skvělou příležitost usvědčit ruská media ze lži. Informovala totiž o tom, že v Mariupolu bylo postaveno nové zdravotnické zařízení a dále nová čtvrt dvanácti pětipatrových bytových domů a staví se dalších šesti domů devítipatrových, škola a školka. Staví se též vodovod spojující Rostovskou oblast s Doněckem, který poskytne vodu mnoha obcím.
Stačí tam jen zajet nebo požádat USA o satelitní snímky…

Srbský tenista Djokovič zrušil svoji účast na dvou březnových turnajích v USA, neboť po něm bylo nadále požadováno potvrzení o očkování proti covidu.

Bloomberg:
Export pšenice z Ruska začátkem roku ve srovnání s obdobím před vypuknutím války na Ukrajině vzrostl o 90% na 6,1 milionu tun.

MACEK Miroslav

Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (21 votes, average: 4,67 out of 5)
Loading...

>> Podpora

Svobodný svět nabízí všechny články zdarma. Náš provoz se však neobejde bez nezbytné finanční podpory na provoz. Pokud se Vám Svobodný svět líbí, budeme vděčni za Vaši pravidelnou pomoc. Děkujeme!

Číslo účtu: 4221012329 / 0800

 

>> Pravidla diskuze

Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.

>> Jak poslat článek?

Chcete-li také přispět svým článkem, zašlete jej na e-mail: redakce (zavináč) svobodny-svet.cz. Pravidla jsou uvedena zde.

Sdílet článek:

5 Comments

  1. Stále je třeba nahlas opakovat, že příčinou války na Ukrajině je americký imperialismus a ukrajinský ultranacionalismus. A vazalské státy v Evropě tomu hloupě tleskají. Považuji to za důkaz úpadku evropských lit. Bída (ekonomická, ale i morální), kterou svým nezodpovědným jednáním evropské lity prostým obyvatelům Evropy působí, je ale podle mého názoru stejně dříve nebo později dožene.

  2. Ta glosa “Čeští novináři dostali skvělou příležitost usvědčit ruská media ze lži.” nemá chybu! 😁

  3. T.Tak ja to zas ctenarum prelozim co pana dobyvatele trapi a co by bylo fajn.Tak velice ho prekvapilo,ze nekdo pomaha oběti dobyvacne valky ciziho uzemi, kde upira existenci sousednimu statu se vubec branit zotročení,kdyz je vojensky dobyvatel vetsi a nema hranice.Takze odsuzuje svobodne demokraticke zeme pod ochranou jadernych zbraní USA co si to vubec dovolují.Je mu velice neprijemna spoluprace EU ve stylu vsichni za jednoho jeden za vsechny ,protoze nejde staty oslabit a vojensky zotrocit jak se snazi na Ukrajině.No a snazi se znejistit obcany tim ze pry je dozene bida(uz ne mraz,hlad a tma).To nevyslo,tak pry bida.Ne u nich,ale u nas.Tak vidite,porad se neco najde.Ale kdo by tomu uz dneska věřil.

    • kolemkálející, ty se sbal, čapni kolo a mazej pomáhat ukronáckům, ať je vidět, že tu jen blbě neblemcáš a i něco děláš!

      • To chce klid pane ideologu.Zkuste si uvarit dobry obed,v klidu si zajdete na prochazku,stavte s do obchodu pro heřmanek,uvarte si uklidnujici caj,zdravte po ceste maminky s kocarky,usmivejte se a uvidite,ono se to zlepsi.Informujte nas.Ja vim ta vychova muj nazor a zbytek pre držku a do basy ta je previt.No ale zas kdyby tu nahodou zacal poroucet Vas idol,tak Vy uz to tem mene chapajicim obcanum s tim obuškem vysvetlite.Tak se mame na co tesit.

1 Trackback / Pingback

  1. Glosa MM: Hradní audit - InfoValka.cz Informační válka

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*