Jste-li osamělý důchodce – starobní či invalidní – a máte důchod jen mírně přesahující 10 tisíc, nedostanete NIC. VŮBEC NIC. Totéž i další případy rodin z mého okolí, o nichž je mi známo, že už před zdražováním si nemohly nijak vyskakovat. Jednoduše, dosud jsem nenarazila na nikoho, kdo by údajné kompenzace dostal. Ovšem předpokládám, že po návštěvě lokalit typu mosteckého Chánova bychom zřejmě rázem zjistili, kam proklamovaná podpora jde. Ostatně, jako tradičně.
V některých zemích snížili DPH (někde na pohonné hmoty, energie, jinde na potraviny nebo na obojí) nebo dokonce DPH odpustili. Někde ceny energií či potravin zastropovali. Naše vláda neudělala v tomto směru VŮBEC NIC.
Těžce asociální vláda je také známa svým tvrdým odporem proti soběstačnosti naší země. A to ve všech směrech. Logicky je probruselské vládě bližší závislost a lokajskost než naši občané. Oddaní služebníčci Bruselu mají navíc zajištěna slušně placená korýtka a funkce. Aby se dostalo i na spolustraníky, rodinné příslušníky a kamarádíčky, bylo nutné zřídit nová ministerstva a další úřady, včetně chystaného úřadu cenzurního.
Nyní, když raketově rostoucí ceny prakticky všeho – včetně potravin a energií – naše vláda nijak neřeší (prominutí silniční daně podnikatelům a možnost nepřimíchávat biosložku do paliv ŽÁDNOU reálnou pomocí řadovým občanům nejsou) je jasné, že bude ještě hůř. A jedním z hlavních důvodů toho, proč bude ještě hůř, je právě ona nesoběstačnost.
Jsme stále více závislí na dovozech, jenže například obilí z Ukrajiny, odkud se ho dováží do EU nejvíc, letos nebude a stejné je to i s dalšími zeměmi, které jsou v této oblasti soběstačné, takže přebytky vyváží. Jenže zřejmě už vyvážet nebudou, musí myslet na horší časy. Například Maďarsko vývoz obilí zakázalo a podle některých proklamací se zdá, že se k témuž chystají i další evropské země. Ovšem nepochybuji, že naše vláda neudělá pro lidi v tomto směru opět vůbec nic.
Budeme-li – nedej Bože – odkázáni i dalšího 3,5 roku na tuto těžce asociální vládu, pak nezbývá, než se o postarat o sebe sami. Tedy udělat si zásoby mouky a všeho, co lze uchovávat a co díky naší vládě jednoduše nebude. A pokud to bude, tak mnohem dražší než nyní. Je třeba ovšem zdůraznit, že proti naší soběstačnosti šly dosud všechny vlády a asi ze všeho nejvíc EU, jejíž kvóty a dotace – mnohem vyšší západním zemím než nám – soběstačnost zlikvidovaly asi zdaleka nejvíc.
V Evropě se suverénními národy, bez dotací a pouze s běžnou hospodářskou soutěží samostatných, ovšem spolupracujících a plně soběstačných států bychom na tom byli mnohem lépe. A nejde jen o potravinovou soběstačnost. Elektrické energie například vyrábíme dostatek, ale jde na vývoz a my ji kupujeme zpět přes předraženou energetickou burzu a paradoxně tak máme nyní druhé nejvyšší ceny elektrické energie v Evropě – hned po Německu.
A co tak od nákupů přes energetickou burzu odstoupit a prodávat energii našim občanům přímo a nesrovnatelně levněji? Jenže něco takového žádné loutky globalistů prostě neudělají. Levnější energii odstoupením od energetické burzy nezajistily minulé vlády a tato, jíž z bruselského pozadí nelezou už ani špičky bot, to neudělá už vůbec.
Země, které si uchovaly soběstačnost alespoň do nějaké míry, budou mít samozřejmě v krizi obrovskou výhodu. Jenže my se k těmto zemím neřadíme a sebranka, která nám momentálně vládne, považuje výraz „soběstačnost“ za sprosté slovo.
Postarat se tak nyní musí každý sám o sebe. Kdo má zahradu, je v obrovské výhodě. Je třeba si udělat zásoby na horší časy, protože ty prostě přijdou. A tato vláda, která myslí jen na vlastní korýtka a kamarádíčky, v těchto zlých časech nikomu nepomůže. Na stát se proto nespoléhejte, soběstačnost si dnes musí zajistit každý sám za sebe a svoji rodinu…
Be the first to comment