LIBOR NOVÁK
Generální ředitel společnosti Meta, Mark Zuckerberg, vyjádřil nesouhlas s tlakem, který na jeho sociální sítě v roce 2021 vyvíjela americká administrativa, aby stáhly určitý obsah související s pandemií COVID-19. Uvedl to magazín Time.
V dopise, který v pondělí předložil republikánskému předsedovi justičního výboru Sněmovny reprezentantů USA Jimu Jordanovi, uvedl, že považuje tento nátlak za “nesprávný” a v budoucnu hodlá podobným pokusům vzdorovat.
V dopise, který byl zveřejněn republikány z justičního výboru, se Zuckerberg zaměřil na několik kontroverzních témat týkajících se moderování obsahu na platformách společnosti Meta. Ujistil také, že nemá v plánu zopakovat snahu o financování volební infrastruktury v USA před nadcházejícími prezidentskými volbami.
V souvislosti s pandemií COVID-19 Zuckerberg uvedl, že v roce 2021 Bidenova administrativa opakovaně tlačila na společnost Meta, aby cenzurovala určitý obsah týkající se této nemoci, včetně humoru a satiry.
“Jsem přesvědčen, že vládní nátlak nebyl správný, a lituji, že jsme se k tomu nevyjádřili otevřeněji… Neměli bychom ustupovat ze svých obsahových standardů pod tlakem žádné administrativy a jsme připraveni se postavit na odpor, pokud by se něco podobného opakovalo,” napsal Zuckerberg.
Republikáni, kteří se v posledních měsících zaměřují na kritiku sociálních sítí a technologických společností kvůli údajné cenzuře konzervativních názorů, označili dopis za “velké vítězství pro svobodu projevu”.
Zuckerberg také zdůraznil, že nezopakuje svou iniciativu z doby pandemie, kdy financoval neziskové organizace podporující volební infrastrukturu v USA, protože Republikánská strana tyto finanční příspěvky vnímá jako stranické.
“Mým cílem je zůstat neutrální a nehrát žádnou roli – nebo dokonce nepůsobit dojmem, že nějakou roli hraji,” uvedl Zuckerberg.
V dopise se Zuckerberg vyjádřil i ke kontroverzi týkající se postupu Facebooku v souvislosti s článkem o Hunteru Bidenovi, synovi prezidenta USA, který zveřejnil deník New York Post. Uvedl, že článek byl “dočasně znehodnocen”, zatímco zaměstnanci Facebooku prověřovali, zda nejde o “potenciální ruskou dezinformační operaci”. Po prověření se ukázalo, že článek nebyl součástí takové operace, a následně byla upravena politika Facebooku tak, že příspěvky ve Spojených státech nebudou degradovány během prověřování.
EUROZPRAVY.CZ
Cukrberk asi větří Trumpovo vítězství a začíná mít bobky, morální prozření bych u něj rozhodně nehledal.
Té židovské zlodějské kurvě nevěřím ani nos mezi očima!!!