Bidenova administrativa chce v nové kampani milionům přistěhovalců usnadnit získání občanství
Sdílet článek:

Americký úřad pro občanství a přistěhovalectví (USCIS) v pátek oznámil, že Bidenova administrativa zahajuje meziagenturní snahu učinit z milionů přistěhovalců žijících ve Spojených státech občany.

Prezident Joe Biden požádal prostřednictvím exekutivního příkazu federální úřady, aby pracovaly na „vítacích strategiích, které podporují integraci, začlenění a občanství“. Americký úřad pro občanství a imigraci v pátek oznámil plán agentury na „prolomení překážek na cestě k americkému občanství“ a podporu naturalizace* pro imigranty, kteří na ni mají nárok.

Federální kampaň bude aktivně nabírat způsobilé přistěhovalce a zruší mnohá pravidla naturalizace, která zavedla Trumpova administrativa, aby o ni mohlo požádat více lidí.

„Noví občané, posílení pravomocemi a odpovědností, které americké občanství přináší, činí náš národ lepším. Tato strategie zajistí, aby uchazeči o občanství mohli usilovat o naturalizaci prostřednictvím jasného a koordinovaného procesu,“ uvedl ministr vnitra Alejandro N. Mayorkas v tiskové zprávě s cílem „podpořit naturalizaci u všech, kteří na ni mají nárok“.

Administrativa rovněž podporuje dva legislativní návrhy demokratů: American Dream and Promise Act a Farm Workforce Modernization Act, které by vytvořily cestu k občanství pro přibližně 11 milionů lidí, pokud by návrhy prošly Senátem.

V nedávném oznámení se vyzývá několik federálních agentur, včetně amerického ministerstva školství, ministerstva zdravotnictví a sociálních služeb, ministerstva zahraničí, ministerstva práce, ministerstva bydlení a rozvoje měst, ministerstva obrany, ministerstva spravedlnosti, ministerstva pro záležitosti veteránů, ministerstva zemědělství a správy sociálního zabezpečení, aby se staly součástí meziagenturní pracovní skupiny pro naturalizaci.

Kampaň se podle Bidenovy administrativy zaměří nejen na osoby s legálním trvalým pobytem, z nichž mnohé již ve Spojených státech pobývají řadu let, ale „osloví také lidi v dřívější fázi jejich imigračního procesu, aby se dostala k těm, kteří jednoho dne mohou získat nárok na naturalizaci“.

„USCIS je i nadále odhodlán umožnit přistěhovalcům usilovat o občanství spolu s právy a příležitostmi, které jsou s ním spojeny. … Není většího důkazu o síle Ameriky než naše ochota povzbuzovat ostatní, aby se k nám připojili jako občané USA, když společně pracujeme na budování dokonalejšího svazku,“ uvedla úřadující ředitelka USCIS Tracy Renaudová.

„Těšíme se na práci, která nás čeká při přijímání a podpoře začínajících Američanů a při jejich vybavování nástroji, které potřebují k tomu, aby byli úspěšní na své cestě za občanstvím, a nejen na ní,“ dodala Renaudová.

Kampaň USCIS bude zahrnovat celou řadu iniciativ zaměřených na přistěhovalce, komunity a vzdělávání, aby dosáhla svého cíle a oslovila miliony přistěhovalců, včetně zvyšování povědomí o občanství v rámci osvětových kampaní, úsilí na sociálních médiích, cílené oslovování občanských přistěhovaleckých organizací pracujících s nově příchozími, oslovování komunit se skupinami, jako jsou zemědělští dělníci nebo správa sociálního zabezpečení. Kampaň rozšíří osvětu na místa, jako jsou knihovny, muzea a zaměstnavatelé. Úřad dále uvedl, že přeloží materiály do více jazyků a zvýší počet školení o občanství.

 

 

* Naturalizace je právní úkon nebo proces, kterým může osoba, která není občanem dané země, získat občanství nebo státní příslušnost této země.

Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (No Ratings Yet)
Loading...

>> Podpora

Svobodný svět nabízí všechny články zdarma. Náš provoz se však neobejde bez nezbytné finanční podpory na provoz. Pokud se Vám Svobodný svět líbí, budeme vděčni za Vaši pravidelnou pomoc. Děkujeme!

Číslo účtu: 4221012329 / 0800

 

>> Pravidla diskuze

Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.

>> Jak poslat článek?

Chcete-li také přispět svým článkem, zašlete jej na e-mail: redakce (zavináč) svobodny-svet.cz. Pravidla jsou uvedena zde.

Sdílet článek:

Buďte první kdo přidá komentář

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*