Sílí hlasy po odstoupení Bidena, ten chce dál kandidovat
Sdílet článek:

SLOVANKA

Od čtvrteční trapné debaty je možné narazit na další a další hlasy, které tlačí na výměnu Bidena. Stále více demokratů je přesvědčených, že Biden nemá v tomto stavu šanci vyhrát.

Mezitím se vyjádřil i Biden, který odstoupit odmítá. Říká se, že hlavním popudem k tomu, aby pokračoval i další 4 roky, je jeho manželka, která trvá na tom, že musí kandidovat.

A i mezi voliči je víc těch, kteří si myslí, že by měl Biden odstoupit než těch, kteří si přejí, aby zůstal.

Průzkum, který v pátek ráno provedla agentura YouGov, zjistil, že 49 procent věří, že by měl být nahrazen, aby měli demokraté větší šanci na vítězství, zatímco 30 procent uvedlo, že by měl zůstat kandidátem.

Po výměně Bodena volali především nezávislí, jejichž hlasy jsou však těmi, o které nyní kandidáti bojují.

Zajímavé jsou i informace ze zákulisí demokratů.

Bývalá tisková tajemnice Bílého domu Kayleigh McEnanyová citovala příspěvek Douga Kasse, majitele hedgeového fondu a prominentní postavy Demokratické strany, který tvrdil, že má zasvěcené informace o schůzce, která se konala mezi prezidentem Joem Bidenem, jeho bývalým personálním šéfem Ronem Klainem a bývalým prezidentem Barackem Obamou.

Podle Kassova příspěvku Jill Bidenová trvá na tom, aby se Joe Biden ucházel o znovuzvolení, což vyvolává napětí v jeho vlastní kampani. Kamala Harrisová je údajně rozzuřená, že se o ní neuvažuje jako o potenciální náhradnici.

Kass zmínil, že jeho soused v East Hamptonu má v sobotu (tedy dnes), hostit Bidenovy na benefiční akci. Naznačil, že to, zda tato akce proběhne podle plánu, by mohlo poskytnout významný vhled do současného stavu věcí v Bidenově kampani.

K přesvědčení Bidena, aby odstoupil, by bylo zapotřebí soustředěného úsilí demokratických těžkých vah, jako jsou Barack Obama, Bill Clinton, Nancy Pelosiová a Chuck Schumer.

Sám Joe Biden se k případnému odstoupení také vyjádřil.

Biden, který je v současnosti ve svých 81 letech nejstarším úřadujícím americkým prezidentem, se vrátí na debatní pódium v září. Toto rozhodnutí prozradila hlavní korespondentka CNN v Bílém domě Kayla Tauscheová, která podle New York Post citovala poradce blízkého Bidenovi.

Navzdory obavám z vlastní strany Biden podle deníku The Guardian také neuvažuje o odstoupení ze závodu.

„Vím, že nejsem mladý muž, to je pro stát samozřejmé. Vím, že už nechodím tak snadno jako dřív, nemluvím tak hladce jako dřív, nedebatuji tak dobře jako dřív, ale vím, co vím. Vím, jak říkat pravdu,“ řekl Biden na shromáždění v Raleighu v Severní Karolíně.

Situace zanechává Demokratickou stranu v prekérní situaci. Pokud Biden odmítne odstoupit, strana se bude muset vypořádat nejen s výzvami, které představuje odhodlaný úřadující prezident, ale také s potenciálními dopady progresivních frakcí, které by se mohly postavit proti obcházení viceprezidentky Kamaly Harrisové ve prospěch jiného kandidáta.

Stratégové teoretizují o možných scénářích, včetně uspořádání veřejné akce, která by symbolicky předala moc, pokud by byl vybrán nový kandidát.

Aby mohl být Biden vyměněn, musel by s tím souhlasit on sám. Nicméně manželka ho údajně tlačí k tomu, aby nadále kandidoval, což může být hlavním důvodem proč odmítá odstoupit, i když už ho k tomu několik demokratů vyzvalo.

Jako o případném náhradníkovi se nejčastěji hovoří o Michelle Obamové nebo Gevinu Newsamovi, guvernérovi Kalifornie.

K případné výměně Bidena se vyjádřil také Trump.

Prohlásil, že si myslí, že „Biden bude stále kandidátem.“

Asi nejvíc panikaří Bidenovi naklonění mainstreamoví novináři, kteří si také často myslí, že by měl být vyměněn.

Na problém reagoval také Obama, který je v podstatě Bidenovým loutkovodičem.

Obama v příspěvku na X napsal: „Špatné debatní večery se stávají. Věřte mi, já to vím.“

A pokračoval: „Ale tyto volby jsou stále volbou mezi někým, kdo celý život bojoval za obyčejné lidi, a někým, kdo se stará jen o sebe.

Mezi někým, kdo říká pravdu, kdo rozeznává dobro od zla a dá to americkému lidu na rovinu – a někým, kdo lže ve svůj vlastní prospěch,“ dodal Obama.

Zdá se tedy, že Obama se ještě pokouší udržet přízeň Bidenových fanoušků, nicméně každý další exces mu snižuje preference. Stále je tedy možné, že bude Biden nahrazen.

Nebo snad chtějí riskovat ještě větší trapas v další debatě, která má proběhnout v září?

 

 

Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (6 votes, average: 5,00 out of 5)
Loading...

>> Podpora

Svobodný svět nabízí všechny články zdarma. Náš provoz se však neobejde bez nezbytné finanční podpory na provoz. Pokud se Vám Svobodný svět líbí, budeme vděčni za Vaši pravidelnou pomoc. Děkujeme!

Číslo účtu: 4221012329 / 0800

 

>> Pravidla diskuze

Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.

>> Jak poslat článek?

Chcete-li také přispět svým článkem, zašlete jej na e-mail: redakce (zavináč) svobodny-svet.cz. Pravidla jsou uvedena zde.

Sdílet článek:

1 Comment

  1. Proč by neměl kandidovat? I kdyby jeho fyzické tělo zaniklo, tak jsou tu dvojníci nebo maskéři a provázky pimprlovodičů. A u voleb přece už dávno rozhodují sčítače Dominion, takže žádný problém s chybějícími voly.

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*