Celý Muskův článek o AfD, který šokoval nejen německý mainstream




Sdílet článek:

SLOVANKA

V posledních dnech mainstream nejen v Německu nadzvedla chvála Elona Maska na adresu AfD. Po jeho prvotním krátkém oznámení, že jedině AfD může zachránit Německo, přišel s dalšími oznámeními v podobném stylu – a nakonec i s článkem.

Ten pak – velmi nerad a s patřičnou omáčkou kolem toho – zveřejnil deník Welt, odkud posléze na protest odešla progresivistická redaktorka názorové rubriky, což asi největší paradox z toho všeho, neboť „názorová“ redaktorka očividně nesnese jiné názory než ty oficiálně povolené.

O AfD se v mainstreamu může hovořit jen negativně, strana musí být vyčleněna a dehonestována a nazývána rasistickou, xenofobní a extremistickou. Jiné názorové pole týkající se AfD možné není.

Welt nakonec tedy publikoval Muskův text, který byl však doprovázen varováním, že jeho slova „vyzývají k vyvrácení,“ a po němž následovalo jedno z nejhloupějších vyvrácení, jaké kdy svět viděl – nenapsal jej nikdo jiný než šéfredaktor Weltu Jan Philipp Burgard.

Musel dát jednoduše najevo, že s názorem Muska on – ani nikdo normální – nesouhlasí. Jistě by Muska podobně nekomentoval, pokud by chválil Zelené, socany nebo CDU.

Ani to nestačilo k utišení rozhořčení mnoha reportérů Weltu z toho, že byl v médiu podobný článek vůbec vytištěn. Názorová redaktorka Weltu Eva Marie Kogel na protest dokonce rezignovala – tak vážné to je.

Mimochodem, před časem zjistil průzkum preferencí redaktorů německých mainstreamových médií, že drtivá většina volí Zelené a socany, což se týká i redaktorů Weltu, který býval kdysi dávno konzervativním médiem, což však již v současné době neplatí.

Není tedy divu, že mnozí z tamních redaktorů málem kolabovali, když zjistili, co vyšlo v jejich médiu, byť „řádně okomentované“ šéfredaktorem.

To ovšem opět poukazuje spíš na samotný systém, který již dávno neakceptuje názorovou pluralitu – a tedy není demokratický.

Abyste lépe pochopili, co způsobilo v redakci Weltu takový poprask, níže si můžete přečíst Muskův úvodník v plném znění:

Německo je v kritickém bodě. Jeho budoucnost balancuje na pokraji ekonomického a kulturního kolapsu. Jako někdo, kdo významně investoval do německého průmyslu a technologií, věřím, že mám právo otevřeně mluvit o jeho politickém směřování.

Alternativa pro Německo (AfD) je poslední jiskrou naděje pro tuto zemi.

Zde jsou důvody:

Ekonomická obnova: Německá ekonomika, kdysi motor Evropy, se nyní potápí v byrokracii a dusivých předpisech. AfD chápe, že ekonomická svoboda je nejen žádoucí, ale i nezbytná.

Jejich přístup k omezování vládního přesahu, snižování daní a deregulaci trhu odráží principy, díky kterým byly Tesla a SpaceX úspěšné.

Pokud chce Německo znovu získat svou průmyslovou sílu, potřebuje stranu, která nejen mluví o růstu, ale také podniká politické kroky k vytvoření prostředí, ve kterém mohou firmy vzkvétat bez velkých vládních zásahů.

Imigrace a národní identita: Německo otevřelo své hranice velkému počtu migrantů. I když to bylo provedeno s humanitárním záměrem, vyvolalo to významné kulturní a sociální napětí.

AfD prosazuje řízenou imigrační politiku, která upřednostňuje integraci a zachování německé kultury a bezpečnosti. Nejde o xenofobii, ale o to, aby Německo neztratilo svou identitu ve snaze o globalizaci. Aby národ zůstal silný a jednotný, musí si zachovat své základní hodnoty a kulturní dědictví.

Energie a nezávislost: Energetická politika současné koalice je nejen ekonomicky nákladná, ale také geopoliticky naivní.

Rozhodnutí Německa postupně ukončit jadernou energetiku a místo toho se do značné míry spoléhat na uhlí a dovážený plyn, stejně jako nestálou větrnou a solární energii bez bateriového úložiště nezbytného pro udržení stabilní dodávky energie, způsobilo, že země je zranitelná, zejména kvůli výpadkům elektřiny.

AfD má k energetice pragmatický přístup a prosazuje vyvážený přístup. Doufám, že zváží rozšíření bezpečné jaderné energie v kombinaci s bateriovým skladováním, aby se zmírnily velké výkyvy ve spotřebě elektřiny, protože to je zřejmé řešení.

Politický realismus: Tradiční strany v Německu selhaly. Jejich politika vedla k ekonomické stagnaci, sociálním nepokojům a erozi národní identity. AfD, i když je označována za krajní pravici, představuje politický realismus, který rezonuje s mnoha Němci, kteří mají pocit, že jejich obavy jsou establishmentem ignorovány.

Řeší aktuální problémy bez politické korektnosti, která často zakrývá pravdu. Označení AfD za krajní pravici je zjevně špatné, když uvážíte, že Alice Weidelová, vůdkyně strany, má partnerku stejného pohlaví ze Srí Lanky! Zní vám to jako Hitler? Prosím!

Inovace a budoucnost: Vybudoval jsem podniky na principu, že inovace vyžadují osvobození od zbytečných omezení. Vize AfD je v souladu s tímto étosem.

Prosazuje vzdělávací reformy, které podporují kritické myšlení místo indoktrinace, a podporuje technologický průmysl, který představuje budoucnost globálního ekonomického vedení.

Těm, kteří odsuzují AfD jako extremistickou, říkám: Nenechte se zmást nálepkou. Podívejte se na její politiku, ekonomické plány a snahy o zachování kultury. Německo potřebuje stranu, která se nebojí zpochybnit status quo a která se neutápí v politice minulosti.

AfD může zachránit Německo před tím, aby se stalo stínem svého bývalého já. Může zemi zavést do budoucnosti, kde ekonomická prosperita, kulturní integrita a technologické inovace nejsou jen sny, ale realita.

Německo příliš zpohodlnělo v průměrnosti – je čas na odvážné změny a AfD je jedinou stranou, která tuto cestu otevírá.

Tolik tedy článek Muska, který vyvolal vlnu zděšení nejen v německém mainstreamu, ale po celé Evropě. Ostatně, také naši propagandisté se nezapomněli ozvat.

Níže si můžete přečíst omáčku, kterou okomentoval Muskův úvodník šéfredaktor Weltu Burgtard:

Požadavky na omezení byrokracie, deregulaci a snížení daní nejsou špatné jen proto, že přicházejí od AfD. Zdá se ale, že Musk přehlíží geopolitický rámec, do kterého chce AfD umístit Německo.

AfD podle svého volebního programu „považuje za nutné“, aby Německo opustilo Evropskou unii. Pro Německo jako exportní zemi by to byla katastrofa. Více než polovina veškerého německého exportu směřuje na evropský jednotný trh.

S hospodářskými zisky ve výši přibližně 83 miliard eur ročně Německo těží z jednotného trhu jako žádná jiná země. Podle průzkumu kolínského Institutu pro ekonomický výzkum (IW) 60 procent firem vnímá pozici AfD jako riziko.

Ředitel IW Michael Hüther dokonce popisuje AfD jako „jed pro naši ekonomiku.“

AfD zpochybňuje nejen Evropskou unii, ale také vztah s naším nejdůležitějším transatlantickým partnerem v obchodní a bezpečnostní politice.

„Geopolitické a ekonomické zájmy Spojených států se stále více rozcházejí se zájmy Německa a dalších evropských států,“ uvádí doslova volební manifest AfD.

Čísla ale vypovídají o něčem jiném. V roce 2023 směřovalo téměř 10 % německého exportu do USA, což je nejvyšší číslo za více než 20 let. Není v zájmu Německa, aby USA zůstaly nejdůležitějším odběratelem německého exportu?

Na druhou stranu jsou USA jedním ze tří největších německých dovozců. Nechtěl by Elon Musk, aby mnoho Tesel v budoucnu pokračovalo v jízdě po německých dálnicích?

CDU pod vedením Friedricha Merze… se probudila do [migračního] problému a chce opustit Merkelovou a její nekontrolovanou politiku dobra.

Za tímto účelem CDU výrazně zpřísnila svůj postoj a vyzvala k vytlačení na hranici a rychlejší deportaci odmítnutých žadatelů o azyl. Taková opatření ukazují, že ke krajně pravicovým postojům AfD existují alternativy.

Tím, že Musk považuje klasifikaci AfD jako krajní pravici za „zjevně nesprávnou“, dělá vážnou chybu. AfD není jen Alice Weidelová, ale také Björn Höcke. Soudy prohlásily, že je legální označovat Höckeho za pravicového extremistu.

Höcke byl také několikrát odsouzen za používání zakázaného nacistického hesla. “Alles für Deutschland!” – zní to jako Hitler!

Tolik bláboly, kterými šéfredaktor Weltu okomentoval Muskova slova. Téměř vše výše uvedené jsou nesmysly či záměrně manipulativní prohlášení.

Jen stručně: Pokud by z EU vystoupilo Německo, pak se ten spolek zcela jistě rozpadne úplně, protože Německo celou EU v podstatě vede. Případně vznikne něco ve stylu bývalé EHS, což je zhruba to, po čem AfD volá.

Pak by vlastně zároveň s EU „zmizel“ i celý šílený Green Deal, který je základem destrukce německé (potažmo evropské) ekonomiky. AfD hovoří o politice všech azimutů, tedy ne pouze závislost na trhu v rámci EU a USA.

Šéfredaktor také nezmiňuje, že Německo jakožto největší plátce nemá z EU jako takové výhody, ona zmíněná spolupráce by byla možná bez byrokratického molocha.

CDU již nikdo normální deklarovanou protimigrační politiku nevěří, vždyť Merz, který by měl být budoucím kancléřem, sám prohlásil, že počítá se Zelenými jako partnerem.

AfD vadí, Zelení jsou v koalici vítáni. To naznačuje pokračující politiku Green Dealu i výměny obyvatel.

Nálepky ve stylu „krajní pravice“ známe i od nás. Drtivá většina politických stran, které si ji nesou, by byla před nějakými 20 lety ve škatulce konzervativního středu, případně pravice, nikoli však „ultrapravice.“

To jen vládnoucí ideologie zcela změnila pojmy a posunula politiku blíž k extrémní levici v podobě antifáckých Zelených, Pirátů a podobných progresivistických stran.

Skutečným problémem AfD však není žádná „ultrapravice,“ ale jsou jím aktuálně její rostoucí preference. Přesně to nyní, krátce před volbami, tíží nejen německý mainstream.

A Musk možná svým prohlášením pomůže k jejich dalšímu nárůstu. Přesně to vedlo k různým hysterickým reakcím, ke kterým se přidalo i několik dalších německých mainstreamových médií….

Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (20 votes, average: 5,00 out of 5)
Loading...

>> Podpora

Svobodný svět nabízí všechny články zdarma. Náš provoz se však neobejde bez nezbytné finanční podpory na provoz. Pokud se Vám Svobodný svět líbí, budeme vděčni za Vaši pravidelnou pomoc. Děkujeme!

Číslo účtu: 4221012329 / 0800

 

>> Pravidla diskuze

Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.

>> Jak poslat článek?

Chcete-li také přispět svým článkem, zašlete jej na e-mail: redakce (zavináč) svobodny-svet.cz. Pravidla jsou uvedena zde.

Sdílet článek:

Buďte první kdo přidá komentář

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*