Brusel zneužívá Ukrajinskou válku k uzurpaci vojenských pravomocí od členských států, varuje europoslanec




Sdílet článek:

PETER CADDLE

Systém EU ke zvýšení dodávek munice Ukrajině je krokem s důsledky „uzurpace vojenských pravomocí“ v tomto bloku, varoval europoslanec.

Poslanec zvolený do Evropského parlamentu za stranu Alternativa pro Německo (AfD) Markus Buchheit varoval, že návrh zákona zaměřeného na zvýšení množství munice, kterou EU dodává Ukrajině, je ve skutečnosti pokusem Bruselu o centralizaci více moci pro sebe.

Tento nadnárodní blok dlouho toužil po možnosti vytvořit si svou vlastní armádu, kdy mnozí vůdčí činitelé v unii na Brexit pohlíželi jako na příležitosti protlačit přístup ve stylu „Spojených států evropských“ jak v obraně, tak v politickém rozhodování.

Ruská invaze na Ukrajinu příležitostí pro ty v Bruselu jen zvýšila, když mnozí eurokraté dále touží podpořit obranné válečné úsilí Zelenského vlády.

Ve službě takovýmto cílům se Evropský parlament rozhodl podpořit návrh Zákona o podpoře výroby munice (ASAP), který je údajně zaměřený na zvýšení množství střel a munice posílané na Ukrajinu stejně jako na pomoc s doplňováním vybrakovaných arzenálů členských států EU.

Ač Buchhet zvýšení vojenské výroby přivítal, vyjádřil obavy, že EU se opět vměšuje do věcí, které bývaly na výhradním uvážení jednotlivých zemí.

„Brusel si tímto návrhem zákona o zvýšení výroby munice uzurpuje vojenské pravomoci,“ řekl Breitbar Europe s dodatkem, že podle názoru jeho strany „musí obranná politika zůstat ve výhradní odpovědnosti národních států.“

Rovněž vyjádřil obavy z domněnek rozšířených mezi mnoha Evropany, kteří se bojí té dlouhodobé války, co se jim rozhořela na hranicích, a myslí, že poskytnutí více munice Ukrajině by mohlo mít potenciál dosáhnout v budoucnu mírových rozhovorů, kdy namítá, že neustálé dodávky munice této zemi by vedly jen prodloužení konfliktu.

„Je důležité udělat vše, co můžeme, abychom zabránili zavlečení členských států EU do ozbrojeného konfliktu přehnanými akcemi šíleně nadšené Evropské komise, což by ještě více ohrozilo mír v Evropě a ztížilo diplomatické řešení,“ pokračoval Buchheit.

„Právě tím ta EU předjímaná kontrola exportu munice hrozí,“ dodal s poukazem, že ač „v principu“ podporuje zvýšení výroby munice, tak taková podpora náleží jednotlivým zemím EU, které by měly mít poslední slovo v jejím použití.

Jestli členským státům takováto kontrola zůstane, nebo ne, se teprve uvidí, když se Brusel dostává ohledně další realizace protiruských sankcí i dodávek pomoci na Ukrajinu do střetu z více nezávisle naladěnými zeměmi bloku – jako je Maďarsko.

PETER CADDLE

Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (7 votes, average: 5,00 out of 5)
Loading...

>> Podpora

Svobodný svět nabízí všechny články zdarma. Náš provoz se však neobejde bez nezbytné finanční podpory na provoz. Pokud se Vám Svobodný svět líbí, budeme vděčni za Vaši pravidelnou pomoc. Děkujeme!

Číslo účtu: 4221012329 / 0800

 

>> Pravidla diskuze

Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.

>> Jak poslat článek?

Chcete-li také přispět svým článkem, zašlete jej na e-mail: redakce (zavináč) svobodny-svet.cz. Pravidla jsou uvedena zde.

Sdílet článek:

Buďte první kdo přidá komentář

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*