Unijní komisařka války
Sdílet článek:

LIBOR ČÍHAL

V podvalech v Avdejevce se pořád dohledávají mrtví nebo téměř mrtví nesčíslní ukrajinští obránci, ruská strana své mrtvé raději nepočítá, ale bude to stejně tragické, např. pod zprávou na infoserveru Topwar o předání vyznamenání vojákům náčelníkem generálního štábu Gerasimovem v bunkru v Avdejevce, v komentářích mu čtenáři nadávají za 65 zabitých v ubikacích 39 motostřelecké divize v dědině Trudovskoje třemi raketami GMLRS, seznam zabitých není úplný. Válečné inferno, ke kterému Evropa lhostejně přihlíží nebo je dokonce cynicky živí, pokud rychle neskončí, pohltí celou Evropu, když už to nebude atomová válka, bude to definitivní duchovní a materiální marasmus, který zničí starý kontinent. Dnes už to nejsou ti jiní, na které Evropa vždy dokázala svalit vinu za války, dnes to bude evropské obyvatelstvo samotné, pokud rychle neeliminuje póvloidní kastu, která v Bruselu vládne.

Jeden fakt často uniká pozornosti, zásluhou monstra zv. Evropská unie dnes prochází hlubokou krizí celá Evropa, to je historicky ojedinělé, i v obdobích válečných pohrom existovaly v Evropě země mravně a duchovně nezasažené, odkud mohla čerpat regenerace Evropy. Monstrum EU degradovalo celou Evropu. Nikdo není bez viny, člověk, který volí, je povinen vyvinout úsilí a reflektovat dynamiku podvodu, který osnovaly evropskounijní mocenské a mediální struktury. Evropa dík Leyenové a spol. stojí před ekonomickým bankrotem a sociálním výbuchem, stav EU se popisuje v termínech totální lenost, ekonomický propad, politická i doslovná promiskuita, sebenenávist, cesta odnikud nikam atd. Nad tím vším panuje systém, kterému z demokracie nic nezbylo. Nejurgentnějším evropským problémem je mizerná vládnoucí elita, nejen v Bruselu, ale i v mocenských centrech členských zemí. Velká část Evropanů tento stav kupodivu vůbec neregistruje.

V době, ke které se hodí adjektivum ohavná, jsme bombardováni zprávami snad ještě ohavnějšími, Leyenová se rozhodla znovu kandidovat na klíčový post v kastě, přitom její způsobilostní rating je nulový. V Evropě se dělají průzkumy popularity o všem možném kromě ratingu Evropské komise, možná je to zakázané. Když se na post generálního tajemníka NATO zdála moc štvavou a nebezpečnou, okamžitě ohlásila kandidaturu na předsednictví Komise. Vzápětí kandidaturu Leyenové bez diskuze potvrdila její mateřská strana německá CDU, která má sílu prosadit kandidaturu v parlamentní frakci lidovců v Evropském parlamentu. Podle posledních průzkumů pravice, tj. lidovci, středoví konzervativci a strany národní pravice (Identita a demokracie) docílí parlamentní většiny a poprvé v historii by se mohlo vládnou bez levice všech možných barev. Ovšem středové strany víc než radikální levici nenávidí strany národní pravice, např. CDU nikdy nepůjde do koalice s AfD. U frakce stran národní pravice (Identita a demokracie), kam patří Salvini, Wilders, Okamura, le Penová se očekává velký přírůstek mandátů, z 59 na 98-100 v 705 členném parlamentu. Identita a demokracie se stane třetí nejsilnější parlamentní frakcí. Dá se očekávat, že bude pokračovat současné mizerné vládnutí, navíc s Leyenovou v čele, lidovci vytvoří jakoukoliv koalici s kýmkoliv, kdo bude ochoten hlasovat pro Leyenovou.

Leyenová se na tiskové konferenci po potvrzení své kandidatury stranou CDU automaticky vydávala za kandidáta evropských lidovců i když konference evropských lidovců se koná až 6. března. Jednoduše stačilo, když ji požehnal vůdce německých lidovců Merz, který je považován za loutku amerických jestřábů. Leyenová řekla, že Evropa se jí stala domovem, tedy bruselský dobře placený ofis, vysvětlila, že bude současně komisařkou obrany a stane se garantem investic do zbrojního průmyslu. Samozřejmě dál bude v totálním nasazení bojovat s klimatickými změnami. Tvrdila,, že společnými silami jsme porazili covid a dobře čelili ekonomické recesi. Podle její nesmyslné desinterpretace reality ruská invaze zabrzdila ekonomickou obnovu v Evropě. Putin nás však nedostal na kolena.

Leyenová prohlásila, že povede boj s Putinem a jeho přáteli, za ně považuje AfD, Marine le Penovou a Wilderse, pro ni jsou to nepřátele demokracie a chtějí zničit Evropu. Přitom Putin se nechá zvolit lidovým hlasováním, Leyenová projde mechanismem kuloárních machinací a nejvýš nebezpečnou politickou korupcí. Leyenová je škůdcem Evropy. Naše doba i my samotní jsme složeni z minulých komponent, v případě Leyenové to nejsou dobré zdroje, její rodinné kořeny jsou poskvrněni hitlerismem a Leyenová není než špatně maskovanou metamorfózou nebo rekombinací těchto kořenů, jde o průlom ďábelských archetypů universálního nadvědomí do společenského nadvědomí EU, Jung tak popisoval hitlerismus.

Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (25 votes, average: 4,32 out of 5)
Loading...

>> Podpora

Svobodný svět nabízí všechny články zdarma. Náš provoz se však neobejde bez nezbytné finanční podpory na provoz. Pokud se Vám Svobodný svět líbí, budeme vděčni za Vaši pravidelnou pomoc. Děkujeme!

Číslo účtu: 4221012329 / 0800

 

>> Pravidla diskuze

Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.

>> Jak poslat článek?

Chcete-li také přispět svým článkem, zašlete jej na e-mail: redakce (zavináč) svobodny-svet.cz. Pravidla jsou uvedena zde.

Sdílet článek:

7 Comments

 1. bez odhodlaného násílí se situace v evropě nezmění, protože současný stav je udržován rovněž násilím. Násilím zatím měkkým, protože obrana ještě nenastala. Až nastane obrana s potenciálem změny, nastane tvrde násilí.

 2. “Nikdo není bez viny, člověk, který volí, je povinen vyvinout úsilí a reflektovat dynamiku podvodu, který osnovaly evropskounijní mocenské a mediální struktury.”

  Kdyby člověk “vyvinul úsilí a reflektoval dynamiku podvodu”, nemohl by se na legitimizaci zločinecké organizace zvané EU podílet. Tedy autor má pravdu, člověk který volí, nese svůj díl viny.
  Ledaže by chtěl tuto mafii rozložit zevnitř, jako tomu bylo v případě našeho pana prasidenta s krycím jménem Pávek, když rozkládal československý totalitní režim.

  • volič nemůže aktuálně ovlivnit následné jednání zvoleného. Je to záměr takto nastaveného systému. Není chybou voličů, že volby mají podobu loterie. Volby řeší pouze cestu voleného do křesla, ale neurčují žádnou podmínku souladu jeho konání s vůli voličů.

   • To je naprostá pravda. Chybou voličů naopak je, že tento princip neprokoukli, a pokud ano, že se jej stále aktivně účastní.

   • Náš politický systém a (ne)odvolatelnost politiků je řešena obdobně, jako kdyby podnikatel pochybil při výběru zaměstnance, ten mu nechodil do práce, flákal se, kradl materiál, vysmíval se mu a zaměstnavatel musel čekat 4 roky než se ho bude moci zbavit. Se skutečnou demokracií to nemá nic společného. A žvásty politiků, že voliči to takovému politikovi spočítají při dalších volbách (ale až po 4 letech) jsou opravdu jen vychytralé žvásty a zdůvodňování stavu.

    • Problémem může být, že se obecně neví, co to ta skutečná demokracie vlastně je. Jak říká ústava, Česká republika je svrchovaný, jednotný a demokratický právní stát. A aby trochu osvětlila tu demokracii, říká dále, že lid je zdrojem veškeré státní moci.
     Jak pravil poručík Troník: Tři hlavní zdroje jsou tři. Jsou to soudruh Žižka, soudruh Husek a soudruh Jirásko.

 3. V.Obecně se ví,že demokracie je nejlepší způsob v životě člověka kdy zodpovídá za svůj život sobě,a neposkakuje na povel třeba UV KSC.Je fakt,že ZOO socialismu na tuto situaci lidi nepřipravila.Z ZOO do volné přírody způsobil šok nejednomu člověku.Pokud člověk nezvládl tuto situaci,za neúspěch svého života bude obviňovat vše okolo sebe, jen ne sebe.

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*