Palestinci se znovu pokusili upálit Židy zaživa
Sdílet článek:

Tři palestinští Arabové zaútočili dne 4.září 2022 v údolí Jordánu na izraelský autobus poblíž osady Hamra v Jordánském údolí a zranili sedm izraelských cestujících (řidiče a šest vojáků). Jeden voják byl zraněn těžce, pět dalších vojáků a civilista byli zraněni lehce. Na první pohled to vypadalo jako stejný druh útoku, na které jsou Izraelci už zvyklí. Při bližším pohledu však zjistíme něco, co možná nebylo tak zřejmé.

Začněme u teroristů. Byli to obyvatelé palestinského města Jenin. Dohody z Osla vyžadují, aby bezpečnostní složky Palestinské autonomie (PA) odzbrojily a zatkly všechny teroristy v rámci své jurisdikce. Přestože má PA jedny z největších bezpečnostních sil na světě v přepočtu na obyvatele, nikdy teroristům zbraně nezabaví ani je nezadrží a svět odvrací zrak.

Dva z útočníků Mabir Al-Basha a Abu Al-Walid Al-Jawadrah byli zatčeni poté, co byli nalezeni vedle jejich spáleného náklaďáku. Oba jsou ve vážném stavu a utrpěli popáleniny potom, co se v jejich autě vznítil Molotovův koktejl. V ohořelém voze byly objeveny dvě zbraně.

Promluvme si o samotném útoku. Teroristé nejprve vystřelili několik ran z automatických zbraní. Z toho, co následovalo, se zdá, že očekávali, že okna autobusu jsou neprůstřelná, protože většina izraelských autobusů jezdících v této oblasti má instalována nerozbitná skla. Střelba tedy pravděpodobně měla za cíl pouze přinutit autobus zastavit nebo alespoň zpomalit, protože jakmile autobus zastavil, teroristé na něj hodili zápalné bomby – hořící láhve s benzínem. Přemýšlejme o čem tento atentát vypovídá.

Zápalné láhve si atentátníci museli připravit předem. Jednalo se tedy o velmi pečlivý a promyšlený plán. Nešlo o spontánní výbuch „utlačovaných arabských Palestinců“. Útočníci přesně věděli, čeho chtějí dosáhnout, a naplánovali každý krok k tomuto cíli.

Co bylo jejich záměrem? Upálit co nejvíce Židů. Palestinští násilníci věděli, že i kdyby narazili na autobus s rozbitými okny, jejich střelba by pravděpodobně přinesla jen omezený počet obětí. A to se skutečně stalo – autobus neměl neprůstřelná okna, takže střelba zasáhla řidiče a pět cestujících a zranila je.

Sedm zraněných Židů palestinské arabské ozbrojence neuspokojilo. Jejich úmyslem bylo autobus zapálit, aby každý cestující uhořel a zahynul v pekle nepopsatelného utrpení.

Je nutné pochopit uvažování palestinských vrahů. Aby se mohl jakýkoliv člověk pokusit o tak brutální násilí, musí mít hluboce obzvlášť krutou a barbarskou mentalitu.

Aby zápalné bomby mohly způsobit ztráty na životech, je potřeba, aby se tito vrazi dostali co nejblíže k autobusu, mohli vrhnout zápalné láhve v bezprostřední blízkosti a ty se pak byly schopné rozbít o okna nebo bok autobusu. To znamená, že teroristé musí být nedaleko, aby měli možnost slyšet křik svých obětí a sledovat, jak se tváře obětí zkřivují bolestí. Přemýšlejme o tom, jaký člověk je vůbec schopen takové krutosti.

Je to děsivé a odporné.

A je to připomínka toho, čemu bude Izrael čelit, pokud někdy vyslyší požadavky svých kritiků na zřízení palestinského státu v jeho těsném sousedství.

Jak můžou Izraelci vědět, že „ Stát Palestina“ bude jednat v duchu atentátníků z údolí Jordánu? Protože to neustále tvrdí sám režim Palestinské samosprávy. Oficiální zpravodajská média PA neustále oslavuje teroristy před palestinskou ulicí jako hrdiny.

Ironií osudu je, že dva z útočníků byli dopadeni z důvodu, že nákladní auto, které řídili, začalo hořet, nejspíš od náhodně odpálené zápalné bomby. Jelikož skončí v izraelském vězení, budou odměněni štědrými platy od PA a jejich rodiny obdrží další peněžní platby. Politika vedoucích palestinských představitelů, která podněcuje palestinské obyvatele k protižidovskému násilí a finančně odměňuje teroristy, je výpovědí o hodnotách, které jsou pro palestinskou arabskou společnost drahé a které by arabský „Stát Palestina“ ztělesňoval.

Až tedy příště uslyšíme tu omšelou frázi o „dvoustátním řešení“, vzpomeňme si na ten autobus v údolí Jordánu. Nezapomeňme na řidiče a šest cestujících, kteří leží v nemocnici. Představme si to peklo, které se atentátníci pokusili rozpoutat. A zkusme pochopit, co by to znamenalo pro Stát Izrael, kdyby se vrátil ke svým starým hranicím širokým devět kilometrů a měl za sousedy celý suverénní stát plný teroristů.

Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (9 votes, average: 4,89 out of 5)
Loading...

>> Podpora

Svobodný svět nabízí všechny články zdarma. Náš provoz se však neobejde bez nezbytné finanční podpory na provoz. Pokud se Vám Svobodný svět líbí, budeme vděčni za Vaši pravidelnou pomoc. Děkujeme!

Číslo účtu: 4221012329 / 0800

 

>> Pravidla diskuze

Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.

>> Jak poslat článek?

Chcete-li také přispět svým článkem, zašlete jej na e-mail: redakce (zavináč) svobodny-svet.cz. Pravidla jsou uvedena zde.

Sdílet článek:

Buďte první kdo přidá komentář

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*