Texas bere migrační krizi do vlastních rukou – dostavbu zdi zafinancuje ze svých zdrojů a také začne zatýkat
Sdílet článek:

Po nástupu nové americké administrativy do úřadu nechal prezident Biden zrušit dostavbu pohraniční zdi na jižní hranici a několik výkonných nařízení z Trumpovy éry, které byly zamýšleny na omezení přílivu migrantů do USA.

Za poslední tři měsíce počet zadržených ilegálních imigrantů na hranicích dosahuje rekordně vysokých čísel. V květnu to bylo přes 180 000 migrantů, což je nejvyšší měsíční hodnota za posledních 21 let.

Guvernér Texasu Greg Abbott tento čtvrtek (10. června 2021) oznámil plán na zabezpečení hranic, jehož součástí je dostavba vlastních bariér na mexicko-americké hranici a zatýkání ilegálních imigrantů, kteří vstoupí na půdu státu.

Nový robustní plán k potlačení nelegálního překračování hranic byl oznámen na summitu pro zabezpečení hranic v Del Rio a zúčastnili se jej zástupci policejních složek Texasu, okresní soudci, starostové, žalobci a vlastníci půdy.

Republikánský guvernér řekl, že podepíše státní rozpočet, ve kterém se bude pro zlepšení pohraniční bezpečnosti počítat s více než miliardou dolarů. Plán pro rozšíření pohraniční zdi oznámí v následujících týdnech.

Také sdělil, že státní složky začnou ilegální migranty zatýkat. Momentálně totiž federální složky uplatňují pravidlo Bidenovy administrativy, kdy imigranty často pouze zadrží a poté je pustí.

„A začneme zatýkat – tím vyšleme vzkaz každému, kdo přemýšlí o tom, že by sem přišel – nedostanete volný vstup. Dostanete se přímo do vězení,“ napsal Abbott na svém Twitteru.

Nová nařízení guvernéra přicházejí krátce poté, co ve státě vyhlásil stav katastrofy, který umožňuje texaské veřejné bezpečnosti vynucování všech federálních a státních zákonů týkajících se trestních činů převaděčství, nelegálního vstupu a kupčení s lidmi.

Součástí plánu je i vytvoření pracovní skupiny, která bude pružněji reagovat na situace. Navíc, Texas navazuje s Arizonou spolupráci, ve které si oba státy navzájem, či s pomocí dalších států, budou moci mezi sebou posílat policisty či techniku pro výpomoc se zatýkáním migrantů.

Ve svém stanovisku Abbott uvedl, že politika Bidenovy vlády vedla k humanitární krizi na jižní hranici s rekordními počty ilegálních migrantů, drog a kontrabandu proudících do Texasu.

„I když je zabezpečení hranice zodpovědností federální vlády, Texas nebude nečinně sedět opodál, zatímco tato krize roste,“ sdělil Abbott. „Náš stát spolupracuje s komunitami dotčenými krizí a začne zatýkat jednotlivce přicházející do Texasu nelegálně.“

„Naše snahy budou efektivní, jen když budeme na zabezpečení hranic spolupracovat, zatýkat kriminálníky, ochraňovat vlastníky půdy, vytlačíme nebezpečné drogy z našich komunit a poskytneme Texasanům podporu, kterou potřebují a kterou si zasluhují. Tahle krize nemá obdoby a Texas na ni odpovídá robustním pohraničním plánem, který ještě tento národ neviděl.“

Doplněný překlad původního článku amerických The Epoch Times

Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (7 votes, average: 4,86 out of 5)
Loading...

>> Podpora

Svobodný svět nabízí všechny články zdarma. Náš provoz se však neobejde bez nezbytné finanční podpory na provoz. Pokud se Vám Svobodný svět líbí, budeme vděčni za Vaši pravidelnou pomoc. Děkujeme!

Číslo účtu: 4221012329 / 0800

 

>> Pravidla diskuze

Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.

>> Jak poslat článek?

Chcete-li také přispět svým článkem, zašlete jej na e-mail: redakce (zavináč) svobodny-svet.cz. Pravidla jsou uvedena zde.

Sdílet článek:

Buďte první kdo přidá komentář

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*