Glosa MM: Čapí reklama




Sdílet článek:
Uznejte, že tak složitý a komplikovaný případ musí policie šetřit několik let, aby jej pak odložila.
Farma Čapí hnízdo musela kvůli evropské dotaci prokázat, že je ekonomicky životaschopná. Toho dosáhla díky reklamním zakázkám od podniků ze skupiny Agrofert, které jí tímto způsobem v letech 2010 až 2013 zaplatily více než 270 milionů korun, přičemž v prvních čtyřech letech fungování farmy se reklama podílela na jejích celkových tržbách v rozmezí od 71 do 91 procent.
Podle jednoho z manažerů společnosti šlo dílem o reklamu fiktivní, dílem předraženou.
Firmy z Agrofertu si výdaji na propagaci též navyšovaly své finanční náklady a ve výsledku tak zaplatily nižší daně státu.

Senát zkritizoval veřejného ochránce práv Stanislava Křečka za jeho výroky vůči menšinám a uprchlíkům, které označil za předsudečné a xenofobní.
Ani se nedivím, vždyť vezměte si třeba jeho předsudečný a xenofobní názor, že někteří Romové mají problémy s bydlením ne kvůli diskriminaci, ale kvůli tomu, že devastují bytový fond a přeměňují část obcí ve vyloučené lokality.
Vždyť přece každý se na vlastní oči může přesvědčit, že tomu tak není!

Redaktor Českého rozhlasu Martin Dorazín:
„Musíme přijmout odvážné rozhodnutí. Jestli se někdo chová jako Hitler a mluví jako Hitler, pak to s velkou pravděpodobností bude Hitler. Rusko nám nedává možnost výběru. Čím dříve podnikneme raketový útok na Moskvu, tím víc lidí zachráníme. Našich i jejich. Tečka.“

Vojtěch Kaprál, podplukovník Speciálních sil ve výslužbě:
Tato válka nakonec skončí mírovou smlouvou, otázkou zůstává, o jak velké území Ukrajina přijde. Je třeba připomenout, že celistvost Ukrajiny mohla být zachována v případě, že se Ukrajina stane neutrální zemí.

Indické rafinerie masivně nakupují ropu z Ruska. Té je na trhu přebytek, když nejde do Evropy, která se snaží zbavit své závislosti na ruských fosilních palivech. Toho využívá Indie; oproti světovým cenám levnou ropu ve velkém kupuje, zpracovává a poté draze reexportuje do Evropy. Tento obchod běží už od jara, ale v posledních týdnech nabral na intenzitě.
To se ale nelíbí Spojeným státům, které Indii vyzvaly, aby nenakupovala příliš mnoho ruské ropy. Podle BBC úředník amerického ministerstva zahraničí Amos Hochstein uvedl, že řekl indickým úředníkům, „aby nevypadali, že využívají bolesti, kterou pociťují evropské a americké domácnosti, když jim značně zdražil benzin a nafta.“
Tolik zpráva. Raději bez komentáře.

Al Jazeera:
Glenn Diesen, profesor Jihovýchodní Norské University prohlásil, že sankce na ruské zlato mají vést ke zvětšení problémů Ruska, ale tento efekt budou mít na globální ekonomiku, tak jak se to stalo v případě ruských energetických zdrojů.
„Když země NATO uvalily sankce na ropu a plyn, jejich ceny dramaticky stouply, takže Rusko sice exportovalo méně, ale získávalo více peněz. Totéž se stane se zlatem.“

Vladimír Klescht na facebooku:
Pořád přemýšlím, jak je možné, že je možné na Ukrajinu dovážet zbraně a není možné z Ukrajiny vyvážet obilí. Ví to někdo?

Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (11 votes, average: 5,00 out of 5)
Loading...

>> Podpora

Svobodný svět nabízí všechny články zdarma. Náš provoz se však neobejde bez nezbytné finanční podpory na provoz. Pokud se Vám Svobodný svět líbí, budeme vděčni za Vaši pravidelnou pomoc. Děkujeme!

Číslo účtu: 4221012329 / 0800

 

>> Pravidla diskuze

Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.

>> Jak poslat článek?

Chcete-li také přispět svým článkem, zašlete jej na e-mail: redakce (zavináč) svobodny-svet.cz. Pravidla jsou uvedena zde.

Sdílet článek:

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*