Novináře nesledovat a žít si podle sebe
Sdílet článek:

Troufám si říct, že dnes se ve Francii rozhoduje o Evropě. Ale když vidím, v jakém stavu dnes Francie je, a jak daleko to Francouzi nechali dojít, nemyslím, že to dopadne pro Evropu dobře.

Uvidíme, třeba nás Francouzi překvapí.

Včera jsem mluvila s jednou mladou prodejkyní kávy a překvapila mě svým postojem. Bavily jsme se o tom, co nás čeká na podzim v souvislosti s covidem a ona řekla:

“Já nic nečtu, nesleduju, opatření nedodržuju a ať mi každý políbí zadek. Budu si žít podle sebe a nenechám si nikým do svého života mluvit. Základem ale je – nesledovat zpravodajství – nikde a nikdy!”

To je docela dobrý návod na život, nemyslíte? A taky to je hodně špatné vysvědčení pro všechny novináře. Jeden takový oslovil stejně mladou “politoložku”, aby se vyjádřila k olomouckým “dezinformátorům”. Kdyby to nebylo k smíchu, bylo by to k pláči.

Taková snůška nesmyslů, dojmů a zavádějících úvah! Fakt bych chtěla, aby tihle amatéři aspoň jednou uvedli JEDNU konkrétní dezinformaci. Přesný citát mého textu. Ale toho se nikdy nedočkáme…

Na 100 % platí rada prodavačky kávy: Novináře nesledovat a žít si podle sebe. Tak si užijte hezkou neděli a televizi a rozhlas nezapínejte.

Eva Hrindová

Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (8 votes, average: 1,25 out of 5)
Loading...

>> Podpora

Svobodný svět nabízí všechny články zdarma. Náš provoz se však neobejde bez nezbytné finanční podpory na provoz. Pokud se Vám Svobodný svět líbí, budeme vděčni za Vaši pravidelnou pomoc. Děkujeme!

Číslo účtu: 4221012329 / 0800

 

>> Pravidla diskuze

Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.

>> Jak poslat článek?

Chcete-li také přispět svým článkem, zašlete jej na e-mail: redakce (zavináč) svobodny-svet.cz. Pravidla jsou uvedena zde.

Sdílet článek:

1 Comment

  1. “Budu si žít podle sebe a nenechám si nikým do svého života mluvit” – zní to hezky, ale je to utopie. S takovým názorem “vlezte mi na záda a nechte mě na pokoji” se setkávám často, jenže “nechat někoho na pokoji” je přesně to, co stát (kterýkoliv) neumí a nechce, už jenom z toho důvodu, že takovéto ostrůvky pozitivní deviace by byly nebezpečným příkladem pro ostatní a kdyby se to rozmohlo…

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*