Cíl je klouzavý
Sdílet článek:

Prvním cílem bylo „zachránit lidi“ a „ulevit přetíženému zdravotnictví“.

Takže ve většině covidistických států navakcinovali přes 80% zranitelné populace (kategorie 70+ a poruchy imunity) – a počet vážných průběhů (s potřebou JIP) se mezi vakcinovanými snížil tak, jak je jen v kategorii 70+ technicky možné (řadu stařečků 90+ zabije sebemenší chřipka nebo prakticky libovolné farmakum navíc k jeho stávajícímu mixu, 100% osob opravdu nikdy zachránit nelze).

Jenže se ukázalo, že demografie ČR není demografie Itálie (kde umíralo na 30,000 lidí ročně i na obyčejnou chřipku) a že věková skupina pod 50 let měla za COVIDu dokonce záporná „nadúmrtí“, tzn. v meziročním srovnání jich zemřelo o fous méně. A že JIP jsou na více jak 80% vytížené permanentně, protože cokoli jiného by bylo neefektivní nastavení systému. Navíc se v průběhu promořování objevil zapeklitý problém: začali docházet nemocní s COVID potřebující hospitalizaci. Rozhodně nebyli k dispozici v počtech ospravedlňujících „válečný stav“.

Druhý cíl vymysleli JohnSníh, MESES a podobní fanatici: „vymýtit COVID“.

Výslovně s tímto účelem si Jan Kulveit vymyslel a prolobboval u Hamáčka ten totální Lockdown ČR na základě ichtylské akademicky-ajťácké logiky, že pokud nikdo nebude smět opustit vesnici/město, nákaza se přestane šířit a až se nakažení uzdraví, nákaza „logicky“ zcela vymizí. To se samozřejmě nestalo, protože Kulveit je nevědecké ajťácké pako znásilňující statistiku – jak ostatně jasně napsali jak dobří lidé ze Statistické Společnosti, tak – poté, co si Kulveit začal na StatSpol otevírat hubu – nakonec i Arnošt Komárek z Katedry pravděpodobnosti a matematické statistiky Kulveitovy alma mater, MFF.

Po tomto fiasku a poté, co se začalo nahlas mluvit o tom, že jelikož je COVID zoonóza, NIKDY z principu nelze jej „eradikovat“ neboli vymýtit aniž by byli eradikováni i všichni přenašeči ze zvířecí říše, se cíl opět posunul.

Třetím cílem se stala „úroveň protilátek“.

Argumentem bylo, že vakcíny údajně vytvoří více protilátek než přirozený průběh nemoci, kterou nakažený přežil a jeho imunitní systém nad ní zvítězil – což odporuje veškerému vědeckému poznání všech existujících chorob. Dále bylo také údajným argumentem, že protilátky z přirozené imunity vyvanou již po 3 měsících, kdežto z vakcín po… Osmi? Devíti?

Oboje však lékaři sestřelili. Nejprve v Olomouci prokázali, že protilátky z přirozeného průběhu vydrží minimálně stejně dlouho, nebo déle než ty z očkování.
A hlavně začaly prosakovat zprávy od imunologů, že úroveň protilátek je irelevantní z celé řady důvodů – kvůli neutralizační imunitě i kvůli buněčné imunitě. Vůbec tedy nejde o množství protilátek – otázka je binární: byly nebo nebyly protilátky? IF TRUE, imunitní systém zdravého jedince si s covidem s nejvyšší pravděpodobností poradí, případu uzavřen.

Jako čtvrtý cíl byla nastolena „proočkovanost“.

Začalo se na požadované proočkovanosti 60% (Prymula 2020). Pak se zvýšila na 75% (když přišla stráááašlivá mutace Delta). Pak na 80% (americká vláda Q4 2021). A určitě bude někdo nakonec požadovat i 90% proočkovanost.

Ale proč? Když už všichni zranitelní, kteří chtěli, byli naočkováni a nikoho z nich není možné vakcínou chránit lépe. Když vakcíny proti COVID mohou přinejlepším chránit proti těžkému průběhu. Proč fanaticky zvyšovat proočkovanost?

Nejdříve se operovalo zabráněním šíření. Jenže covidvakcíny byly schváleny zdravotnickým systémem výslovně a výhradně jedině k zabránění vážným průběhům (což celkem funguje), nikdy ne k „zabránění infekce“ čehož z principu, by design, nejsou a nemohou být schopny a každý imunolog to potvrdí. Vakcíny totiž vytvoří systémovou imunitu která porazí nákazu uvnitř těla, nevytvoří ovšem slizniční imunitu která by virus zlikvidovala při první expozici. Takže ve výsledku vakcinovaní fungují jako mediální strašidlo superspreaderů – ty v Koreji definovali tak, že mají slabou slizniční a naopak silnou systémovou imunitu, takže sice sami neonemocní, jenže na sliznicích se jim to množí a kapénkami infikují všechny okolo.

Tak se Prymula a další Vakcinologické společnosti pokusili nastolit narativ, že v neočkovaných „by to mohlo mutovat“ – jenže se ukázalo, že to je zcela zcestné, protože SARS-CoV-2 mutuje zcela bez ohledu na proočkovanost a vakcinologické společnosti musely uznat, že jejich strašení je prostě jen Armageddon Hypotetizování bez jakéhokoli objektivního základu.

Pátým a posledním cílem je vakcinace pro vakcinaci.

Nakonec šly rukavičky dolů. Izrael a po něm Bidenovské USA vyhlásily povinnost přeočkovávat co několik měsíců všechny, na věčné časy a nikdy jinak… Protože proto. Prostě protože vakcinovat se musí a Big Pharma a její akcionáři musí dohnat zisky, o které přišla vypršením patentů na generická farmaka. Najednou už ne „protože to říká věda“, nýbrž protože to říká vláda. A komu se to nelíbí, ten dostane padáka a zároveň mu zruší podporu v nezaměstnanosti jako v Bidenových USA resp. Izraeli.

Jak říkal již notoricky DOOM počítačový model Neila Fergusona, který vyblil stamiliony mrtvých na COVID pokud nebudou „lockdowny až do vakcíny“ (a aby mu to vyšlo, vynásobil statistiku komplikací COVID bulharskou konstantou 3x, protože „usoudil“ (assumed) že tolikrát více nakažených bude oproti empirii potřebovat JIP.)

Jak říkala už Big Pharma a její akademiští exponenti, když cenzurovali a ostrakizovali jakoukoli léčbu či zmírňování COVID levnějšími prostředky, hlavně generickými farmaky a inteligentní nemocniční péčí, která empiricky funguje.

Jak říkala již iracionální plošnost, kdy byla zdravotnická represe vnucena úplně všem včetně nerizikových osob namísto maximálně efektivní ochrany jen té části populace, která je skutečně zranitelná COVID a chce být chráněna.

Zakončím pár citacemi z ekonomického zpravodajství.

Společnost Pfizer zvýšila ve čtvrtém čtvrtletí meziročně čistý zisk o 76,2 procenta na 594 milionů dolarů (12,8 miliardy Kč). Firma dnes uvedla, že z prodeje vakcíny proti covidu-19 letos očekává tržby asi 15 miliard dolarů (ČTK 2.2.2021)

Výroba přelomové vakcíny proti COVID-19 německým startupem BioNTech by mohla zvýšit ekonomický růst celého Německa až o 0,5% celonárodního HDP (Reuters, 11.8.2021)

Pfizer zvýšil svůj ekonomický výhled příjmů z prodeje vakcín z 26 miliard USD na 33,5 miliard USD v souvislosti s variantou Delta, o níž se vědci přou zda bude potřebovat posilující dávky vakcín (Guardian, 29.7.2021)

Vakcíny proti COVID stvořily nejméně 9 nových dolarových miliardářů poté, co se hodnota jejich akcií ve farmaceutických firmách raketově zvýšila. V čele žebříčku jsou ředitelé Moderny Stéphane Bancel a ředitel BioNTechu Ugur Sahin, jejichž osobní majetek nyní dosahuje hodnoty zhruba 4 miliard dolarů (CNN Business, 21.5.2021)

 

 

 

Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (8 votes, average: 4,50 out of 5)
Loading...

>> Podpora

Svobodný svět nabízí všechny články zdarma. Náš provoz se však neobejde bez nezbytné finanční podpory na provoz. Pokud se Vám Svobodný svět líbí, budeme vděčni za Vaši pravidelnou pomoc. Děkujeme!

Číslo účtu: 4221012329 / 0800

 

>> Pravidla diskuze

Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.

>> Jak poslat článek?

Chcete-li také přispět svým článkem, zašlete jej na e-mail: redakce (zavináč) svobodny-svet.cz. Pravidla jsou uvedena zde.

Sdílet článek:

Buďte první kdo přidá komentář

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*