LADISLAV VĚTVIČKA
06. listopad v dějinách:
-
V roce 1945 se narodil Jiří Žáček, český básník: „Svět redukovaný mužskou logikou potřebuje trochu ženské nevypočitatelnosti a tajemství. Ale také – svět decimovaný mužskou agresivitou potřebuje ženskou něhu. Co si však počít s chudinkami, které si nechaly vsugerovat, že něha je přežitek, že muž je vlastně soupeř nebo dokonce nepřítel, kterého je třeba deklasovat, a nejlépe mužskými metodami? Svět je sice zařízen spíš pro muže než pro ženy, ale sotva se zlepší tím, že místo mužů a žen budou jen muži různého pohlaví.“
-
V roce 1913 byl Mahátma Gándhí, vůdce Pasivní rezistence, zatčen anglickými oddíly za to, že vedl indické horníky v Jihoafrické republice v protestním pochodu.
V moldavských prezidentských volbách oznámila Maia Sanduová s 55,25 procenty své vítězství ještě před vyhlášením výsledků a prohlásila, že bude „prezidentkou pro všechny“. Blahopřála jí také von der Leyenová. Soupeř Sanduové, Alexandr Stoianoglo, získal více než 51 procent hlasů sečtených v tuzemsku, ale pouze 17,44 procenta hlasů v zahraničních volebních místnostech.
Erik Best: Bude to dlouhý den, noc i měsíc. Víte, jak to chodí, někdy počítáte tak dlouho, až se zmýlíte a musíte začít znovu, dokud nedostanete správný počet.
Elon Musk: „Pokud nezvolíme Trumpa, ztratíme demokracii, ztratíme systém dvou partají. Je jen šest nebo sedm států, kde se mění, koho volí (tzv. swing state – pozn. red.). Rozdíl mezi vítězstvím a prohrou v těch státech je malý, většinou tak 10 až 20 tisíc hlasů. A co demokratická vláda dělala, je, že do těchto států přivážela velké množství nelegálních migrantů. Můžete se na to podívat na stránkách vlády, nemusíte se spoléhat na mě. A vidíme tam trojciferné přírůstky nelegálů v každém tom státu. Někde i sedmisetprocentní nárůst. To jsou obrovská čísla. Pokud máte stát, kde je rozdíl 10 až 20 tisíc a dodáte tam 200 000 nelegálů, tak to už nebude swing state, ale bude volit demokraty. A jakmile začne volit demokraty, tak už žádné volby nejsou, už jsou jen volby u demokratů,“ pravil. Dodal, že to ani není konspirační teorie, že jde o prostou otázku motivací. A pokud chtějí demokraté vyhrávat, tak musejí tyto státy dostat na svou stranu.
Varoval, že pak to dopadne jak v Kalifornii, kde schválili zákon, že se u voleb nesmí vyžadovat důkaz totožnosti. „Důvod je, že chtějí fixlovat,“ konstatoval podnikatel a dodal, že všechny ostatní země doklad totožnosti požadují. „Tyto volby jsou poslední šance zachovat demokracii v USA, zapamatujte si moje slova,“ zopakoval. „Všude to bude jako v Kalifornii. Nebude kam uniknout,“ hrozil s tím, že tomuto sporu se na levici vyhýbají, protože čím více situaci člověk zkoumá, tím je mu jasnější, že je to pravda. „Jestli nemám pravdu, tak mi to dokažte,“ vyzval.
Vidlák: Americké volby probíhají v době, kdy se Evropa hospodářsky propadá a je to vina USA. Konají se v době, kdy Írán chystá další odvetný úder na Izrael. Voliči chodí k urnám a v Rusku vyvěšují svoje vlajky severokorejští vojáci, aby okázale demonstrovali svou přítomnost. Konají se v době, kdy Fica v Číně přijme premiér i prezident a německou ministryni zahraničí na letišti nepřivítá ani ten třetí podtajemník odboru čištění záchodů ministerstva pro urbanizaci. Volby ještě pořádně ani nezačaly a internet je plný příkladů, jak se v kolébce demokracie dá snadno podvádět. Třeba proto, že v polovině států se u volební urny nevyžaduje identifikace voliče. Nebo proto, že volby probíhají u jakýchsi pofidérních automatů, které vám nedovolí kliknout na Trumpa, ale jen na Harrisovou. Jakýsi čínský student neměl občanství, ale bez problémů odvolil…
Josef Mašín na ČT: „Já přeju Donaldovi, aby to vyhrál. To vyhrání se neodehraje dneska nebo zítra, ale v následujících týdnech. To se odehraje ne-li na bojovém poli, na ulici, tak se to odehraje u soudu. Protože demokrati se dobře připravili. Zapamatujte si slovo ‚insurgency‘. To bude důležité. Insurgency v překladu znamená povstání. Například v Pensylvánii při minulých volbách Donald Trump naprosto vyhrál. A soudy to pouze odmítly. Ty to odmítly přijmout ze strachu proti revoluci, která by mohla tady v Americe nastat a ke které nebylo daleko.
V Kalifornii jsou statisíce lidí, kteří tu volí bezprávně, kteří nejsou občany Spojených států. … To tady máte už přes 35 let. Ti všichni lidé tady chodí k volbám, aniž by byli občany USA. To je něco, co neuvidíte ani v Indii,“ rozčiloval se Mašín. „Tady můžou volit i mrtví i lidé, kteří v Kalifornii vůbec nebydlí a bydlí třeba na Floridě,“ pokračoval roztrpčený Mašín. „Já bych tady dostal volební lístek i kdybych přišel před 14 dny z Mexika. To je tady Kalifornie. A to není jen Kalifornie. To je dneska celá Amerika,“ nedal se zastavit Mašín.
„O zločinnosti v Americe vy v Evropě vůbec neslyšíte. Já sleduju taky vaše zprávy v televizi a v novinách a nemůžu se tomu ani smát, já bych nad tím radši brečel, co vy tam těm lidem podáváte.
iDNES: Máslo se nyní v Česku prodává až za 75 korun, Srovnávat jej s tím polským za 29 Kč prý nelze. „Na cenotvorbu v jednotlivých zemích má vliv celá řada faktorů jako rostoucí náklady za přepravu, energii, rozdílné personální náklady i situace na trhu surovin. DPH na potraviny je v ČR 12 procent, v Polsku 5 procent,“ zdůvodňuje rozdílnou cenu másla mluvčí Lidlu Eliška Froschová Stehlíková. Lidem stále nejde na rozum, proč výrobek ze smetany může být v Česku dvaapůlkrát dražší než v Polsku.
Jan Schneider na Radiu Universum: Já jsem byl opravdu nešťastný z Babiše, když s Hamáčkem začali tvrdit, že Vrbětice je jedna jediná jedinečná ojedinělá interpretace. To, co tam přinesl tehdy Koudelka, ještě ne snad generál, to je opravdu pohana pro zpravodajský i policejní mozek, když se člověku řekne, že je jenom jedna vyšetřovací verze. To je tragédie. Když někdo tohleto řekne, tak se strašně zdiskredituje.
Rozhovor iDNES s novým ministrem průmyslu, jméno není podstatné: Green Deal je příležitost. To jsou vaše slova. Lze to tak pořád vnímat, když sledujeme, jak Evropu ve výrobě automobilů předhání Čína a v sousedním Německu vidíme úpadek Volkswagenu?
Je to příležitost. Pokud budeme brát Green Deal pouze zkratkou automobilového průmyslu, pak ano, můžeme se bavit o určitých obavách. Ale moje osobní praxe ukázala, že Green Deal je ohromná příležitost pro český průmysl. Pro levnější ceny energie, nová a dobře placená pracovní místa. Je to příležitost, za kterou půjde ohromné množství peněz. Byli bychom hloupí, kdybychom ji nevyužili.
Synku, jak se říká u nás, ty jsi tak hlupy, nebo zaplaceny?
Be the first to comment