ČT: Propaganda za naše peníze
Sdílet článek:

DANIEL VAVRA

Ta veřejnoprávní televize, to je fakt super koncept. Máš televizi, mobil, počítač? Tak plať! Ale já se nekoukám! Nezájem, plať! Přitom řešení je tak jednoduché. Prakticky každý má dnes smart zařízení, kde sleduje i soukromé placené televize. Stačilo by to udělat stejně. Chceš se dívat? Tady máš heslo. V tomto světle je zajímavé, že poplatek za televizi je stejně vysoký, jako za většinu těch soukromých streamovacích služeb.


Jenže o to tady zjevně nejde. Protože kde je problém zařídit, aby ti, co neplatí, se nemohli dívat? Technicky je to možné naprosto jednoduše. A fakticky je jasné, že nutíme platit miliony lidí, kteří se skutečně nedívají.

Nejde tady o to, aby se díval jen ten, kdo chce a platil jen ten, kdo se dívá. Jde o to, aby to mělo co největší dosah a propaganda tím šířená co největší dopad.

Proto vláda tak zuřivě bojuje hned od počátku mandátu o ovládnutí mediálních rad a zvolení správného ředitele.

Jenže ono to něco stojí, taková televize. A každému je jasné, že kdyby to bylo za paywallem, přijde to o většinu diváků a tím pádem i o ten státně výchovný element. Ono by se to neuživilo ani bez poplatků a paywallu jen z reklamy. Takže zbývá jediné. Donutit ty, kteří se dívat nechtějí, aby si platili za něco, s čím nesouhlasí.

A proto je to státní televize. Stát mě nutí platit za něco, co nechci. A asi k tomu má nějaký důvod.

FB

Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (54 votes, average: 5,00 out of 5)
Loading...

>> Podpora

Svobodný svět nabízí všechny články zdarma. Náš provoz se však neobejde bez nezbytné finanční podpory na provoz. Pokud se Vám Svobodný svět líbí, budeme vděčni za Vaši pravidelnou pomoc. Děkujeme!

Číslo účtu: 4221012329 / 0800

 

>> Pravidla diskuze

Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.

>> Jak poslat článek?

Chcete-li také přispět svým článkem, zašlete jej na e-mail: redakce (zavináč) svobodny-svet.cz. Pravidla jsou uvedena zde.

Sdílet článek:

2 Comments

  1. Stát je žebrák, který když mu nedáte, tak na vás pošle zákonodárnou, soudní a výkonnou moc, tedy záruky demokracie.

  2. “Stát mě nutí platit za něco, co nechci. A asi k tomu má nějaký důvod.”

    No jistě, že k tomu má důvod. To je základní ekonomický princip státu. Stát je monopolní dodavatel nevyžádaných služeb. Za odmítnutí tyto služby platit vás zavřou.

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*