Mrazivé oteplování
Sdílet článek:

IVAN HOFFMAN

Pokud je člověk viníkem klimatické změny, pak se právě ukazuje, že to s bojem proti oteplování přehnal! Podle experta, amerického meteorologa, přicházejí do Evropy nejbrutálnější mrazy za posledních 40 let. Postará se prý o to nejstudenější polární vzduch, díky kterému si vyzkoušíme dobu ledovou. Expert navíc upozorňuje, že Země pomalu opouští 230letý cyklus oteplování a vstupuje do 120letého cyklu ochlazování. Neuvádí už ale, jak se to člověku podařilo.

Do boje proti oteplování emisemi CO2 už se investovalo příliš mnoho peněz, a příliš mnoho slov, než aby šlo říct, byl to omyl, zapomeňte. Pokud jde o osvětu, došlo k lehkému přejmenování hrozby: tou je místo oteplování klimatická změna. S klimatickou změnou se ovšem bojuje stejně, jako s oteplováním, tedy snahou nahradit energii z fosilních paliv energií jakoby čistou, zdánlivě bezemisní. Jde to ztuha, energie ubývá a prodražuje se. Naštěstí zde stále je ropa, plyn a uhlí, takže když je o energii nouze, bourají se kvůli těžbě neekologického hnědého uhlí překážející ekologické větrníky, jak jsme toho právě svědky u sousedů v zeleném Německu.

Potýkání se s klimatickou změnou je realitou, před kterou není úniku. Diskutovat se dá pouze o tom, zda je to boj člověka, zachraňujícího planetu, anebo boj, ve kterém se člověk brání přírodě, aby na planetě přežil. Ať už to bude boj proti vedru anebo mrazu, o přežití člověka rozhodne jeho schopnost pořídit dostatek energie, aby se ochladil anebo zahřál.

Když půjde do tuhého, každá energie bude dobrá. Jestliže dnes ekologové ohrnují nos nad fosilními palivy, není to chyba. Více ropy, plynu a uhlí zůstane příštím generacím. Člověk je poslední dobou nějak namyšlený, „namachrovaný“, ale to přejde. Nakonec zjistí, že mu tato planeta poskytuje vše, co potřebuje k přežití. Lidé, kteří přežijí řádění člověka, mohou s přírodou, oplývající energiemi, počítat.

 

Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (24 votes, average: 5,00 out of 5)
Loading...

>> Podpora

Svobodný svět nabízí všechny články zdarma. Náš provoz se však neobejde bez nezbytné finanční podpory na provoz. Pokud se Vám Svobodný svět líbí, budeme vděčni za Vaši pravidelnou pomoc. Děkujeme!

Číslo účtu: 4221012329 / 0800

 

>> Pravidla diskuze

Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.

>> Jak poslat článek?

Chcete-li také přispět svým článkem, zašlete jej na e-mail: redakce (zavináč) svobodny-svet.cz. Pravidla jsou uvedena zde.

Sdílet článek:

1 Comment

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*