Novinky
Sdílet článek:

Preambule

Tento web funguje bez všelijakých vyskakovacích reklam, placené propagace apod. Důvody jsou mnohé, ale snaha o nezávislost na velkých hráčích je jedním z těch nejpodstatnějších. Až příliš mnoho lidí spoléhá na Facebook a pak se diví.

Články

Za všechny publikované články nesou odpovědnost pouze a jen jejich autoři a nemusí se nutně sho­do­vat s názorem redakce. Pokud se Vám zdejší nonkonformní, genderově nevyvážené, či politicky ne­ko­rekt­ní články nelíbí, využijte vynikající možnosti z těchto stránek odejít. Za případné následné zdra­vot­ní, či psychické důsledky neneseme žádnou odpovědnost.

Nezaregistrovaní autoři mohou zaslat článek mailem na adresu redakce@svobodny-svet.cz. Články zasílejte jako pří­lo­hu ve formátu .DOC(X) (MS Word), nebo ODT (OO Writer). V mailu uveďte, zda článek má být u­ve­řej­něn pod Vaším jménem, nebo anonymně. Mailová adresa NEBUDE v žádném případě zve­řej­ně­na. Články by měly mít strukturu: nadpis + perex (abstrakt) + stať. Případné obrazové pří­lo­hy přiložte jako samostatné soubory a v textu vyznačte jejich umístění (např.: [zde obrázek 1]). Pokud pokládáte za důležité datum a čas publikování, uveďte to v e-mailu.

Zaslaný článek nemusí být nutně publikován; redakce si vyhrazuje právo o věci rozhodnovat své­vol­ně. Pokud však bude zveřejněn, nemusí v něm být provedeny žádné redakční úpravy (ani ja­zy­ko­vá a pravopisná korektura). Pokud článek bude nějak upraven, pak je to pod ním výslovně uvedeno.

Autorská práva

Autoři článků se zasláním článku k publikování vzdávají svých práv a hmotných nároků a využívají pouze svého práva na svobodné šíření informací. Proto redakce pokládá ustanovení autorského zákona pro tento účel za irelevantní, nepokládá se za držitele autorských práv k autorským článkům autorů, a proto je můžete i bez písemného souhlasu autorů a provozovatele portálu podle svého uvážení svobodně šířit, pokud zachováte jméno autora, resp. odkaz na článek na Svobodném Světě.

Diskuze – upozornění

§§§ Důležité upozornění: Diskuse pod články na Svobodném-světě.cz reflektuje ústavní právo na svobodu slova a není v zásadě moderována. Každý diskutující tak nese osobní zodpovědnost za jím zveřejněné názory, které jsou někdy i v přímém rozporu s názory redakce, případně když nejsou relevantní se zněním zákona.

Automatický hlídač spamu zabraňuje také zveřejnění vulgarit. Redakce si pak vyhrazuje právo zablokovat diskutéra, který hrubě nadává či pomlouvá autora článku, nebo používá cizí nick, popřípadě používá nadměrně a nesmyslně kapitálky či emotikony na zvýraznění svých příspěvků.

Pokud na Svobodném-světě.cz diskutujete poprvé, váš první diskusní příspěvek musí být schválen redakcí, další poté již schvalování nepodléhají.

Podle českých zákonů jsme povinni na žádost orgánů činných v trestním řízení poskytnout veškeré informace o vás shromážděné systémem (IP adresa, pošta, vaše příspěvky atd.). ) Žádáme vás, abyste do diskuze na naší stránce nedávali komentáře, které by mohly naplnit skutkovou podstatu některých trestných činů zmíněných v trestním právu. Zejména nezveřejňujte příspěvky rasistické, podněcující násilí nebo nenávist na základě pohlaví, rasy, barvy pleti, jazyka, víry a náboženství, politického nebo jiného smýšlení, národnostního nebo společenského původu, národnosti nebo etnické skupiny atd. Zjistěte více o povinnostech diskutéra v pravidlech našeho portálu, které je povinen prostudovat každý diskutér. Zveřejněním diskusního příspěvku potvrzujete, že jste studovali, pochopili pravidla a berete za svůj příspěvek plnou zodpovědnost.

Sdílet článek:

E SHOP