Proč jsou lidé ve velkých městech tak naivní?




Sdílet článek:

NESPOKOJENY

Jistě si pamatujete, že u vás v Kotěhulkách, Horní Dolní, nebo ve vašem maloměstě Velká Malá, se ta „opatření“ moc nedodržovala a ten jejich „Kovit“ jste brali téměř od začátku s velkou rezervou.

Ale proč tomu tak nebylo ve velkých městech, jako je Praha? Proč lidé v Praze vše striktně dodržovali a ani o těch debilitách moc nepochybovali, a už vůbec neprotestovali?

Zdá se to složité, ale ze socio-psychologického hlediska je to celkem jednoduché. Když pochopíte tohle, tak pochopíte, proč se šedí globalističtí netvoři snaží nahnat všechny lidi do svých velkých patnáctiminutových měst a zrušit venkov a maloměsta – tedy kromě toho, že chtějí mít kontrolu nad veškerou zemědělskou produkcí a vědět, čím krmí své městské otroky.

Velkoměsto si můžeme představit jako velkou skupinu lidí. V případě Prahy pak z velké části korporátních zaměstnanců, kteří se v Praze nenarodili, ale chtěli pracovat a bydlet v Praze. V takovéto skupině ze své domoviny vykořeněných, zejména mladých, lidí se pak každý všemožně snaží zapadnout. V rámci korporátu. V baru. Na ulici. V tramvaji. V metru. Každý z nich chce mít alespoň nějaký sociální život. A aby ho měl, musí se podřídit sociálním normám. Neprotestovat, nebo hrozí jeho vyloučení. Už takto je vykořeněn ze své původní kultury.

Proto většina z takovýchto lidí akceptuje jakoukoli absurdní hovadinu a příslušně upraví své chování. Jen proto, aby nevyčnívali.

A aby takový člověk nebyl konfrontován sám se sebou a svou tzv. kognitivní disonancí, hledá tento veškerá pozitiva z této absurdní hovadiny vyplývající, jakkoli absurdní se mohou zdát. Například: když budu mít roušku, zachráním něčí babičku.

A tím, že tuto absurdní hovadinu akceptují všichni, tato se následně společensky normalizuje. Každý, kdo absurdní hovadinu neakceptuje, je potrestán autokorekčním mechanismem takovéhoto společenství a prohlášen za odpadlíka. To každého dalšího, kdo by se chtěl celospolečenské normě vzpouzet, naučí!

Když absurdní hovadinu akceptovala většina jako normu, je norma nyní připravena, aby se stala zákonem… a pak z toho máte Pandemický zákon, popírající lidská práva jedince v domnělý prospěch celku na základě neexistujícího nebezpečí, jehož přítomnost si však nikdo nedovolí zpochybňovat, neboť by byl vyvržen.

Takhle to však na vesnicích a maloměstech nefunguje. Zaprvé, nežije tam takové množství společensky vykořeněných mladých lidí. Lidé se tam dlouhodobě znají. Panuje tam tudíž mnohem větší sociální důvěra. A tato sociální důvěra umožňuje absurdní hovadiny prodiskutovat (například v hospodě) a následně, zcela logicky, zavrhnout. Jejich normalizace tam tak, až na výjimky, není možná.

Systému se však podařilo vychovat generace Y a Z, které jsou prvními mladými generacemi v historii novodobé civilizace, které horlivě brání systém, který je vychoval k víře v manipulativní antisociální teorie (záchrana planety, nenávist k člověku jako ke škůdci, apod.) a zároveň jim odebral schopnost kritického myšlení, za pomoci špatného vzdělání v matematice, logice a mezilidských dovednostech, což bylo umocněno vytvořením (a)sociálních médií, ve kterých se tvoří názorové skupiny, ve kterých jsou alternativní stanoviska automaticky potlačována a tím je posílena neochvějnost víry v jedinou pravdu a jedno jediné správné řešení.

Nic však není absolutní. Ne všichni v Praze jsou zmanipulovaní blbci, stejně jako ne všichni na vesnici jsou osvícené bytosti světla. Důležitá zůstává komunikace a otevřenost jiným pohledům na svět. A pokud jí druhý člověk není schopen, máte dvě možnosti. Tou první je odejít a prohlásit ho za blbce. Tou druhou je naslouchat mu a snažit se ho skutečně pochopit. Pak vám třeba i on poskytne příležitost mu vysvětlit, jak to vidíte vy. [zdroj]

Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (23 votes, average: 4,74 out of 5)
Loading...

>> Podpora

Svobodný svět nabízí všechny články zdarma. Náš provoz se však neobejde bez nezbytné finanční podpory na provoz. Pokud se Vám Svobodný svět líbí, budeme vděčni za Vaši pravidelnou pomoc. Děkujeme!

Číslo účtu: 4221012329 / 0800

 

>> Pravidla diskuze

Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.

>> Jak poslat článek?

Chcete-li také přispět svým článkem, zašlete jej na e-mail: redakce (zavináč) svobodny-svet.cz. Pravidla jsou uvedena zde.

Sdílet článek:

2 Comments

  1. Taky mají velkoměsta dojem, že máslo, mlíko a brambory se taknějak……vyskytnou. Vylezou ze zásuvky, kde bydlí elektřina. Nebo tak něco. Řekněte jim, že potřebujete spokojenou krávu na chutné trávě a pole, aby si mohli namazat rohlík (pardon, asi spíš čiabatu) a budou na vás čučet jak nezavřený. Ty povinné brigády na brambory a chmel asi přeci jen k něčemu byly.

  2. My jsme ještě chodili jednotit (protrhávat) řepu (cukrovku) … když ještě nebyla obrušovaná jednoklíčková semena a byly tu cukrovary …

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*