Samozřejmě, že není, i když otevřeně budou určitě tvrdit něco jiného. Právě naopak, budou své požadavky dál a dál stupňovat. Ani když budou statisíce lidí drkotat zuby doma zimou, nepřestanou se přivazovat k rypadlům v uhelných dolech, blokovat vlaky s jaderným palivem a neustále do omrzení opakovat, že se musí stavět víc solárů, víc větrníků, víc nesmyslných elektráren na biomasu. A samozřejmě už když to budou říkat, tak budou stát s napřaženou rukou, aby do ní dostali dotace.
Když někdo varoval, že celé zelené šílenství není ani zdaleka promyšlené a povede hlavně ke zdražování, okřikovali ho, že je popírač změny klimatu, fosil, že slouží jaderné nebo uhelné lobby, že musíme být moderní.
Výsledek? „V roce 2022 se ceny elektřiny průměrně zvýší asi o 37 procent a ceny plynu o 40 procent,“ zní prognóza Ministerstva průmyslu.
To znamená, že se zálohy na energie zvednou třeba o 1500 korun měsíčně. Zdražování bude bolet hlavně rodiny s malými dětmi a zvláště osamělé penzisty. 80 tisíc úplně nejchudších rodin muselo v roce 2020 celoročně vyjít v průměru se 150 tisíci korunami. V případě zvýšení záloh o 1 500 korun měsíčně to znamená, že budou mít k dispozici jen kvůli energiím o 12 procent méně. Těm se bude žít co?
Jen připomenu, že vedle toho, že nesmyslně překotné zelenání energetiky brutálně zdražuje cenu na burze, tak si samozřejmě připlácíme i na přímých zelených dotacích. Celkové náklady na podporované zdroje energie v posledních letech každoročně činí přes 40 miliard korun, pro příští rok se počítá s částkou 45,6 miliardy korun. Ale nebojte, všichni ti solární baroni budou chtít z našich kapes ještě víc.
Buďte první kdo přidá komentář