The New York Times zveřejnily mírové dohody 2022




Sdílet článek:

JINDŘICH RAJCHL

A máme to potvrzeno! The New York Times zveřejnily mírové dohody, jež byly sjednány a parafovány zástupci ukrajinské a ruské delegace v období od konce února do poloviny dubna 2022.


Obě strany se dohodly o ukončení vojenského konfliktu za podmínek, že Krym zůstane ruský (byť Ukrajinou nebude jeho přičlenění k Ruské federaci oficiálně uznáno), obě země uznají existenci samostatné Doněcké a Luhaňské republiky, a že Ukrajina přijme status neutrality, tj. nevstoupí do NATO – nicméně bude moci jednat o vstupu do EU.

Jediným ne zcela vyjasněným bodem zůstávaly garance pro případ napadení Ukrajiny, ale i zde byly strany blízko dohody. Západní média, včetně ulhaného Alexe Švamberka ze Seznamu, píší, že problém tkvěl v tom, že Ukrajina nechtěla, aby jedním z garantů bylo Rusko, ve skutečnosti však šlo o to, že tyto garance odmítly poskytnout západní velmoci, které ústy Borise Johnsona Zelenskemu sdělily, že s Ruskem nic podepisovat nebudou a že Ukrajinu plně vojensky i finančně podpoří až do finálního vítězství nad jadernou velmocí.

Takže abychom si to shrnuli:

1) Západní média, včetně těch našich nám dva roky tvrdila, že žádná dohoda nikdy neexistovala

2) v posledních měsících přišli tito pisálci s tím, že tedy dohoda nějaká byla, ale nebyla nijak konkrétní a že jednání ukončilo objevení masakru v Buče (dle dokumentů New York Times je však zcela zřejmé, že jednání pokračovala i po objevení mrtvých těl v Buče – tudíž nám pokrokoví žurnalisté lhali znovu)

3) po zveřejnění článku na NYT upravili svoji verzi pravdy potřetí – tedy, že dohoda byla, že byla zcela konkrétní a že Ukrajina od ní odstoupila kvůli tomuto spornému bodu. Což je jen další varianta lži, kterou se nám snaží naservírovat.

Skutečnost je prostá – dohoda byla, Rusové i Ukrajinci ji chtěli a už dva roky jsme mohli mít v Evropě znovu mír. K podepsání dohody nedošlo na základě tlaku Západu, jenž prostřednictvím svého emisara Borise Johnsona donutil Ukrajinu od jednacího stolu odejít, a hodil ji tak pod kola válečné mašinerie. A s ním potenciálně i celou Evropu.

Statisíce lidí nemuseli zemřít, Ukrajina nemusela být napůl zničená a napůl rozprodaná a neměla by problém udržet Záporožskou a Chersonskou oblast, které nyní Rusko v novém návrhu mírové dohody nárokuje.

Místo toho tečou po Donbasu hektolitry zbytečně prolité krve, my všichni jsme ze svých peněz zaplatili desítky miliard za zbraně, náboje a granáty, které nepřinesly ani sebemenší posun k míru a aby toho nebylo málo, tak NATO aktivuje jaderné zbraně, Dánsko vyzývá své občany, aby si nakoupili zásoby jídla, pití a jodových tablet a srbský prezident Vučič varuje před tím, že tady do 3-4 měsíců realisticky může vypuknout konflikt celoevropských rozměrů.

To vše jen proto, že v dubnu 2022 si mocní muži Západu přáli ve válce pokračovat. A při prosazování svých mocenských a finančních zájmů neváhali Ukrajinu obětovat a znemožnit jí dosažení míru.

Tihle lidé teď mají dvě možnosti – buď uznat porážku a dohodnout mír za ještě horších podmínek, než byly na stole před dvěma lety, nebo hnát konflikt až do naprostého kataklyzmatu a obětovat po Ukrajině i celou střední a východní Evropu.

Jak myslíte, že se rozhodnou?

 

FB

Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (21 votes, average: 4,19 out of 5)
Loading...

>> Podpora

Svobodný svět nabízí všechny články zdarma. Náš provoz se však neobejde bez nezbytné finanční podpory na provoz. Pokud se Vám Svobodný svět líbí, budeme vděčni za Vaši pravidelnou pomoc. Děkujeme!

Číslo účtu: 4221012329 / 0800

 

>> Pravidla diskuze

Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.

>> Jak poslat článek?

Chcete-li také přispět svým článkem, zašlete jej na e-mail: redakce (zavináč) svobodny-svet.cz. Pravidla jsou uvedena zde.

Sdílet článek:

15 Comments

    • A co je tedy jinak? Můžete to prosím shrnout? Do NYT bez předplatného se nedostanu. AJ vládnu obstojně, takže bych to dokázal analyzovat. Ale myslím, že seznam a další z nás dělali a dělají blbce stále, na tom se nic nezmění.

  1. “Ukradina nemusela být na půl zničená a na půl rozprodaná”, to je hezké, nebojte se až vás Rus zabere celou, bude opět vše Ruské o tom ani ratata.

  2. To Skeletor: Plácáte hlouposti. Řekněte mi jediný rozumný důvod (z vlastní hlavy, ne ten papouškovaný z medií), k čemu bychom Rusku byli, kdyby nás obsadili. Co by u nás dělali? Vždyť nemáme nic z toho, co všechno Rusko má. Obrovské rozlohy úrodné země, prakticky všechny suroviny v ohromném množství, naleziště ropy a plynu, v rozvoji jaderné energetiky jsou mnoho let před námi a tak by šlo pokračovat. Nesnášel jsem za předchozího režimu svazáky zblblé komunistickou propagandou, ale vy jste totéž jen zblblý současnou propagandou.

    • Akorát nechápu, k čemu potřebují Ukrajinu, když všechno mají. Osobně si myslím, že ta úvaha je lichá (že by jsme my byli panu Carovi k ničemu) – když někdo buduje impérium, tak je mu dobrý každý kousek země, který získá.
      A okud jde o zmíněné suroviny, tak pravděpodobně o ty tu jde – Ukrajina je poměrně bohaté území (na suroviny a půdu, která je dostupnější, než Sibiřské pláně).

      • Jako nárazníkovou zónu. Netuším, jak přesně to bude vypadat s uspořádáním zabraných území po válce, nicméně – tohle melduje Putin už dobrých pětadvacet let – že nechce NATO u hranic. A jsou podivíni, kteří to nechápou a diví se tomu, namouduši.

  3. To Pasz: Hlouposti. Důvod je dostatečně dlouho znám. Stejně jako Američané nechtěli za Karibské krize na Kubě, pár kilometrů od svých hranic, ruské rakety, které by je do pár minut zasáhly, tak totéž nechce Rusko. Když Ukrajina trvala na vstupu do NATO, rázem by se NATO (i jeho rakety) ocitlo na hranicích Ruska. Takže Rusko se teď snaží vybudovat zemi nikoho mezi Ukrajinou a Ruskem. A taky se hraje o ruskojazyčné obyvatelstvo na východě. Představte si, že v době, kdy jsme byli se Slováky jedna republika, by nám Slováci zákonem zakázali mluvit česky a směl byste mluvit jen slovensky. A přesně tohle provedla Ukrajina ruskojazyčným regionům na východě – povinná začala být od roku 2014 jen ukrajinština.

    • Vida, ještě než jsem si přečetla váš koment, řekla jsem Paszovi totéž. Tak to teď má dvakrát 😀

      • Souhlas s nárazníkem. Kuba ale nebyla členem Varšavské Smlouvy a přesto tam ty Chruščov dostal.
        Nepředpokládám, že by NATO Ukrajinu vzalo pod křídla. Možná by trošku tím Rusko poškádlili, ale pro vstup do NATO potebuje uchazeč souhlas všech členů – už vidím jak by s Ukrajinou v NATO souhlasilo Turecko, a možná se budete divit, ale i Polsko by asi nebylo úplně nadšené. Takže Ukrajina v NATO může znít jako argument, ale je to stejně pravděpodobný argument jako Rusko v NATO.
        Pravděpodobnější scénář by byl nějaká přímá dohoda Ukrajina – USA. Ale i to je jens pekulace. USA celkem dlouho už nemá Evropu ve svých primárních strategických zájmech. USA se teď zaměřuje spíše na Pacifik. Jediná “velmoc” která by chtěla trošku posílit vliv je zdá se Francie. Makron ale není úplný debil a proti Rusku by si rakety na Ukrajině nelajznul.

        • Ukrajina to ovšem nejen předpokládala, ona s tím členstvím prakticky napevno počítala. Však ji tím škádlili dobrých deset let, ne-li více. A vzpomeňte si, jak šílený Melnyk, tehdy ještě velvyslanec v Německu prohlásil, že jestli je teda NATO nepřijme, tak si znovu opatří jaderné zbraně, že materiál na to mají. Pak se ukázalo v Záporožské JE, že asi věděl, o čem mluví.
          No a riskujte to, že jsou to jen kecy v kleci.
          Ostatně soudím, že přímá dohoda je možná výhradně mezi Ruskem a USA – s Ukrajinou se Amíci o ničem závažném bavit nebudou, leda snad o tom, že jim za babku prodá ty zbytky země, které ještě Amíci nemají, a to jakožto splátku za dluhy.
          Protože upřímně mě baví ta naivní představa, že ty miliardy tam tečou z čistého srdce – no to fakt ne 😀 Idealisticky to možná pojímá Evropa (částečně) ale Amíci?? Kteří jsou schopni prodat vlastní babičku za stonásobek ceny a ještě z toho udělat doják na Netflixu? Ani omylem……

        • Jestli Ukrajina je nebo neni v NATO neni az tak dulezite, kdyz ukrajinskou armadu NATO cvici a vyzbrojuje (a CIA si tam buduje zakladny). Jen treba Vyskovem kolik ukrajinskych vojaku proslo od 2014.

  4. Řekněme, že pravda možná vyplave na hladinu za pár desítek let – až to vyskladní z tajných archívů. Zatím můžeme jen spekulovat a skládat střípky. (škoda, že komentáře nejde zpětně editovat – za svůj výkon na klávesnici bych si nafac…. )

  5. Když jsme vstupovali do NATO, nelezli jsme do chomoutu ultraagresivnímu zlořádovi, ale do uskupení, které mělo potenciál stát se četníkem světa, do něhož měl postupem času samozřejmě proniknout i bohatýr Rus. Tím se NATO mohlo stát zbraní proti Zlu.
    Už za dvanáct dní po našem vstupu bylo všechno jinak. Z NATO se vyklubal ultraagresivní zlořád svévolně sypající bomby na Srbsko a civilní cíle, a bylo po čestné vizi a po nadějích na globalistické Dobro.
    Je nasnadě, aby všechny státy nárazníkového pásma, tedy Švédsko, Finsko, Estonsko, Lotyšsko, Litva, Polsko, Česko, Slovensko, Maďarsko, Slovinsko, Chorvatsko, Černá Hora, Bulharsko a Rumunsko z tohoto paktu de(sta)bility vystoupily a staly se zeměmi s neutrálním statusem. A ostatním roztoužencům po pozlátku divokého Záchoda je třeba s předstihem ukrotit vášně po možnosti bezuzdného plenění vlastního lidu a bohatsví země tím, že by se chtěly taky upsat (U)SAtanovi.

  6. Články na NY Times k tomuto tématu jsou dva: jeden v úvodu odkazovaný
    Ukraine-Russia Peace Is as Elusive as Ever. But in 2022 They Were Talking.
    https://www.nytimes.com/interactive/2024/06/15/world/europe/ukraine-russia-ceasefire-deal.html
    a druhý
    The Sticking Points That Kept Russia and Ukraine Apart
    https://www.nytimes.com/interactive/2024/06/15/world/europe/ukraine-russia-peace-negotiations.html

    U obou jsou odkazy na originální dokumenty
    March 17, 2022, treaty draft
    An early draft of a Ukraine-Russia treaty. The document is an English translation that Ukraine provided to Western governments at the time. [English]

    March 29, 2022, Istanbul Communiqué
    The proposed agreement that was discussed at in-person talks in Istanbul, as summarized by Ukrainian negotiators. [English translation] [Russian original]

    April 15, 2022, treaty draft
    A later draft of a Ukraine-Russia treaty. The document’s header shows this was a version that landed on President Vladimir Putin’s desk. The map referred to as Annex 6 is not included. [English translation] [Russian original]

  7. J.Vìte co je na tom Vašem pŕìspěvku o tom Satanovi podezŕelé?.Vy jste zŕejmě nikdy v USA a RF dnešní nikdy nebyl.Pŕesto máte jasno kdo je nepřìtel pro Vàs.Ty USA,které Vàm daly tolik osobnì svobody,kolik jste nikdy za svého źivota nezażil.V dnešní RF by jste tu svobodu bral? A kde vůbec na světě by se Vàm svoboda líbila? Nêkde jinde neź źijete? Màte oproti jiným pseudosvobodám możnost,kterou jste v ČSSR neměl.(Pokud tedy nevysíláte z RF),čímź by se Vaše nenávist k západu dala pochopit.

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*