Otevře stav „klimatické nouze“ stejnou cestu diktatuře jako tomu bylo za Covidu?




Sdílet článek:

SLOVANKA

Je zřejmé, že nejspíš jen málo lidí ví, že žijeme ve vyhlášeném stavu klimatické nouze. Pokud to nevíte, tak EU tento stav vyhlásila již před lety – konkrétně v roce 2019 – a nyní se zdá, že USA se chystají EU brzy následovat.

Vyhlášený stav klimatické nouze, založený na falešných klimatických údajích, má zatím vliv zejména na tzv. „zelenou politiku.“ Ta má zase vliv na výrazné zhoršení životní úrovně a postupně povede k rozsáhlé energetické krizi.

A to není vše. Málokdo ví, že v nových pravidlech WHO a v Pandemické smlouvě je jasně uvedeno, že kompetence WHO nesahají jen k oblasti zdravotnictví, ale také k těm oblastem, které jakkoli ovlivňují životy a zdraví lidí, přičemž klima je jako jeden z těchto faktorů v nové smlouvě jasně uvedeno.

Nyní se zdá, že  probíhá snaha o to, aby byl uvrhnut i zbytek alespoň západního světa do klimatické nouze, v níž se podle EU nacházíme. Zde se tedy nabízí otázka, zda není hlavním účelem dát do rukou WHO nástroj k tomu, aby mohla zavádět klimatická opatření.

Lidé v západním světě se navíc za covidismu ukázali být  poslušnějšími a jednodušeji manipulovatelnými než například obyvatelé Afriky.

V únoru 2022 poslalo 1 140 organizací prezidentu Bidenovi dopis, v němž ho vyzvalo, aby vyhlásil „klimatickou nouzi“. Skupina amerických senátorů udělala totéž v říjnu 2022 a sněmovní zákon předložený v roce 2021 také vyzval prezidenta, aby „vyhlásil národní klimatickou nouzi podle zákona o národních nouzových situacích“.

Organizace spojených národů (OSN) vyzvala všechny země, aby vyhlásily klimatickou nouzi. Stát Havaj a několik dalších oblastí USA skutečně vyhlásilo jakýsi stav nouze. Totéž platí pro 38 zemí, včetně všech členů Evropské unie a Spojeného království, a také pro místní jurisdikce po celém světě, které dohromady tvoří asi 13 % světové populace.

„Klimatická nouze“ byla hojně diskutovaným tématem na Světovém ekonomickém fóru (WEF) v Davosu.

Zpráva Deutsche Bank z roku 2021 uvedla, že možná budeme muset vydržet „nějaký stupeň ekodiktatury“, abychom do roku 2050 dosáhli čisté nuly. Organizace spojených národů naznačila, že země postupují příliš pomalu, takže nám nezbývá nic jiného než „rychle transformovat společnosti.“

A Inger Andersen, výkonná ředitelka Programu OSN pro životní prostředí, řekla: „Pouze hluboká transformace světové ekonomiky a společnosti nás může zachránit před zrychlující se klimatickou katastrofou.“

„Dostat se na nulu bude tou nejtěžší věcí, jakou kdy lidstvo udělalo,“ napsal ve svém posledním příspěvku na blogu v roce 2022 Bill Gates, který výrazně investuje do mnoha společností souvisejících s klimatem.

Gates dodal:

„Potřebujeme revoluci v celé fyzické ekonomice – jak vyrábíme věci, jak se pohybujeme, vyrábíme elektřinu, pěstujeme potraviny a udržujeme se v teple a chladu – za méně než tři desetiletí.“

V říjnu 2020 publikovala profesorka ekonomie z University College of London Mariana Mazzucato, která předsedá ekonomické radě WHO, článek, ve kterém konkrétně upozornila na možnost „klimatického lockdownu“ k řešení „klimatické nouze“.

Mazzucato napsala:

„V blízké budoucnosti se svět možná bude muset znovu uchýlit ke karanténě – tentokrát v boji proti klimatické nouzi. … V rámci ‚klimatického uzamčení‘ by vlády omezily používání osobních vozidel, zakázaly konzumaci červeného masa a zavedly extrémní opatření na úsporu energie, zatímco společnosti vyrábějící fosilní paliva by musely přestat vrtat.“

Tato „klimatická uzamčení“ by se rovnala různým formám „zelené šetrnosti“ – přísných omezení spotřeby a osobního chování – uvalených na obyvatelstvo.

To je reálná možnost – a ne konspirační teorie, což ostatně dokazují i projekty 15minutových měst.

Článek o „klimatických lockdownech“ v reakci na „klimatickou nouzi“ zveřejnila webová stránka Project Syndicate, financovaná nadací Billa a Melindy Gatesových a dalšími vlivnými organizacemi, které byly silnými zastánci covidových lockdownů.

Článek podpořila také Světová obchodní rada pro udržitelný rozvoj, organizace  zastupující 200 největších světových společností.

Mazzucato je jen jedním z mnoha klimatických vůdců, kteří chtějí využít mimořádné technokratické autoritářské síly nasazené během lockdownů COVID-19 k boji proti změně klimatu.

Například článek publikovaný v časopise Nature Sustainability odkazuje na „příležitost krize Covid-19“ a tvrdí, že „očkovací Covid pasy by mohly být nahrazeny osobními uhlíkovými pasy.“

„Uhlíkové pasy“ spolu s digitálními ID, digitálními měnami centrální banky (CBDC), sociálním kreditním skóre a dalšími prostředky pro sledování a omezování spotřeby, cestování, stravy a osobního chování jsou běžně předkládány na WEF a dalších elitních technokratických organizacích.

Obavy z „uhlíkových pasů“ nabývají na naléhavosti ve světle nedávné konference G20, která vyústila v principiální dohodu o zavedení systému digitálních očkovacích pasů pro mezinárodní cestování, který bude řídit WHO.

„Klimatická nouze“ je mocný právní nástroj, který by mohl být použit k obejití normálního demokratického legislativního procesu k uvalení „zelených“ omezení na veřejnost, zejména když bude předána veškerá moc nad klimatickou politikou WHO.

Již se objevily výzvy, aby WHO oficiálně prohlásila změnu klimatu za „mezinárodní zdravotní stav nouze“.

Zatím nevíme, zda a kdy bude již před třemi lety EU vyhlášený stav klimatické nouze, který platí pro všech 27 členských zemí, zneužit k zavádění drakonických restrikcí.

Vzpomeňte si na vše, co se dělo za covidismu. Ústava byla jen cár papíru a na lid byly uvalovány zcela nesmyslné – mnohdy jednostranně diskriminační – restrikce.

Ve světle tehdejšího dění je jasné, že něco podobného se může kdykoli stát znovu.

Nyní si představte, že by tyto administrativní pravomoci byly aplikovány na novou, ještě širší a mnohem déle trvající mimořádnou událost, která pravděpodobně ovlivní tolik různých aspektů lidského zdraví.

Nemůžeme předvídat, jak se toto úsilí bude vyvíjet v příštích letech. WHO může, ale nemusí využít již dávno EU vyhlášeného stavu nouze k zavedení restrikcí v momentě, kdy k tomu dostane ten správný nástroj.

Tím nástrojem budou  nově upravené Mezinárodní zdravotní předpisy, které mají být schváleny již za tři měsíce a o rok později i Pandemická smlouva WHO.

A WHO ani nemusí vyhlašovat klimatickou nouzi, protože minimálně v EU či Velké Británii (ale brzy zřejmě i v USA) již vyhlášena dávno je. Záminka pro zavedení jakýchkoli restrikcí se tedy sama nabízí…

 

Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (13 votes, average: 5,00 out of 5)
Loading...

>> Podpora

Svobodný svět nabízí všechny články zdarma. Náš provoz se však neobejde bez nezbytné finanční podpory na provoz. Pokud se Vám Svobodný svět líbí, budeme vděčni za Vaši pravidelnou pomoc. Děkujeme!

Číslo účtu: 4221012329 / 0800

 

>> Pravidla diskuze

Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.

>> Jak poslat článek?

Chcete-li také přispět svým článkem, zašlete jej na e-mail: redakce (zavináč) svobodny-svet.cz. Pravidla jsou uvedena zde.

Sdílet článek:

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*