Co je ve skutečnosti zač liberální demokracie, kterou se současný systém zaštiťuje?
Sdílet článek:
Jak všichni víme, tak demokracie, která si dává jakýkoli přívlastek, žádnou demokracií ve skutečnosti není. Je úplně jedno, zda je tento přívlastek „lidová“ nebo „liberální“ či jakýkoli jiný.

Demokracie sama o sobě není jen o volbách. O těch většinou rozhoduje ten, kdo sčítá. V regulérnost voleb jsem nikdy příliš nevěřila – a o to méně v posledních letech.

Aby navíc mohly být volby regulérní, je třeba, aby měly všechny subjekty, které se do nich hlásí, stejnou možnost se prezentovat. Nesmí zde být jednostranný mainstream, jaký vidíme nejen u nás, ale také v jiných zemích, kde vlády tvrdí, že jsou demokratické. Jakékoli názory, které jsou mimo mainstream, jsou nálepkovány za dezinformace nebo extremismus a s touto nálepkou jsou odsunuty do „podsvětí“ nebo – chcete-li –  až do neviditelnosti.

Cenzura se již stala platnou součástí sociálních sítí ovládaných Big Tech, ale zejména podvratnou EU, v jejíž režii pracují. Kdo je již dvě volební období čelní postavou cenzurních zásahů v EU snad nemusím zmiňovat, ostatně, také tato osoba je zářnou ukázkou politické negramotnosti mnoha našich voličů, neboť opakovaně volí ty, kdo ji do EK vysílají.

EU ovšem stávající cenzura nestačí a chce přitvrdit – a opět se u toho ohání „demokracií,“ která je však s cenzurou zcela neslučitelná.

Již jen sama existence  jednostranného mainstreamu, který je štědře dotován z EU a státního rozpočtu, je zcela v rozporu s jakoukoli demokracií, jejíž nedílnou součástí je pluralita. Ať už pluralita názorová nebo politická. Ano, to slovo bylo slyšet den co den v roce 1989, ale nynější totalitáři jej považují za slovo sprosté. Všimli jste si, že v jejich slovnících neexistuje?

Nedemokratičnost režimu se pozná mimo jiné i tak, že ovládne také státní média, která šíří jeho propagandu – a to za peníze všech, tedy i těch, kdo s touto propagandou nesouhlasí. Ano, zde hovořím o tzv. „veřejnoprávních médiích“, tedy u nás ČT, jejíž tendenčnost je s demokracií zcela neslučitelná.

Několik posledních vlád zavádí stále tužší cenzuru. Započala zavedením tzv. „ministerstva pravdy“ (tzv. CTHH), které bylo za tehdejšího ministra Chovance přiřazeno k MV, později byl do našich zákonů implementován „zákon o předsudečné nenávisti,“ na jehož základě bylo stíháno mnoho lidí jen za to, že v diskuzích napsali něco proti muslimům.

To vše pokračovalo zaváděním cenzury na zadání EU a pokračuje to touto vládou, pro níž se již slovo „demokracie“ stalo slovem sprostým, i když se jím neustále ohání. Stejně tak je pro ně nepřijatelná svoboda slova nebo pluralita názorů, ale také pluralita politická.

Nemáme žádná veřejná média, která by prezentovala pestrou škálu názorů, neexistuje u nás ani spravedlivá volební soutěž, neboť každý, kdo nemá „správné“ názory je v médiích předem dehonestován, nemáme ani takovou svobodu slova, kterou nám zaručuje Ústava, neboť mnoho webů bylo před časem zablokováno jen na základě jiných názorů.

Placení a nevzdělaní cenzoři nám pak říkají, co si máme myslet a systém se snaží, aby opoziční hlasy slyšelo co nejméně lidí třeba jen vytvářením seznamů médií, která nesouzní s názory, které prezentuje vládnoucí ideologie  – a tedy nejsou v souladu se stranou a vládou. To nemá s demokracií nic společného.

Vytváření podobných seznamů je jasným znakem totalitních režimů.

Korespondenční hlasy, kterými se lehce manipulují volby, pak mnoha zemích pomáhají dosadit ty, koho je třeba. Ale ve většině zemí odvedou „dobrou práci“ právě prosystémová média, jejichž cílem je navést lid k volbě těch „správných“ kádrů daného režimu.

Ostatně, povšimněte si, jak nyní korporátní média protlačují na prezidentský post kariérního komouše, který byl velmi platným kádrem minulého režimu. To jen ukazuje na jejich bezpáteřnost.

I když se výše odvolávám zejména na zkušenost u nás, tak všude v EU je to velmi podobné. Hlavní ovšem je, že celá ideologie je vedena z jednoho centra a do Evropy se šíří z USA. Ovládla celý západ jako rakovina a na vrcholu všeho jsou korporace, jejichž instrukcím loutky v politice i médiích naslouchají.

Celá tato politika je tak diktována těmi, kdo mají jisté záměry, které se právě realizují skrz jejich loutky v EU i ve vládách. Aby mohlo být těchto záměrů docíleno, je třeba implementovat takový systém, který k této realizaci nepochybně povede.

A tím se vracím k otázce v titulku. Jaký systém vlastně v současné době vládne? Co je ve skutečnosti ona proklamovaná „liberální demokracie“? Vše výše uvedené jasně ukazuje, že jde o čirý korporátní fašismus, který je založený na neomarxistické ideologické platformě, vycházející z tzv. „Frankfurtské školy.“

Se skutečnou demokracií bez přívlastků má však tento systém jen velmi málo společného…

 

 

Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (11 votes, average: 5,00 out of 5)
Loading...

>> Podpora

Svobodný svět nabízí všechny články zdarma. Náš provoz se však neobejde bez nezbytné finanční podpory na provoz. Pokud se Vám Svobodný svět líbí, budeme vděčni za Vaši pravidelnou pomoc. Děkujeme!

Číslo účtu: 4221012329 / 0800

 

>> Pravidla diskuze

Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.

>> Jak poslat článek?

Chcete-li také přispět svým článkem, zašlete jej na e-mail: redakce (zavináč) svobodny-svet.cz. Pravidla jsou uvedena zde.

Sdílet článek:

9 Comments

 1. Od koho já o té demokracii bez přívlastků slyšel?
  Jo už si vzpomínám, to je oblíbené heslo Vladimira Vladimiroviče.
  Nerozumím proč si Slovanka, jež evidentně trpí pod jhem liberální demokracie, nesbalí krovky a svobodně nezmizí v širé dálavy matičky rusi.

  • Koukám další “demokrat”…,jak to není podle tvých not, tak bys nejraděj jak novodobý Mengele někde za rampou dál posílal lidi do Ruska…A kdy ty vypadneš na UA ?…,ničeho se neboj, Zeman to dá bezpečnostní pardon a tam můžeš pomoci svým bratrům…

   Gaučoví bojovníci a generálové jsou všude všeobecně oblíbeni…

 2. Vite co je zajimave.Vy tady vazeny pane propagujete a omlouvate valku ze pry je zabijeni lidi ok,a kdyz nekdo to zabijeni odsoudi jako 134 statu OSN,tak malem vyletite z trenek.Opravdu vysilate z Melnika?

 3. Válku neomlouvám eurosoudruhu Kolemjdoucí, vždy jsem psal, že ta válka musí co nejdřív skončit, zbytečně tam umírá spousta mladých kluků na obou stranách…

  Válku spíše podporuje ta naše západní strana, která tam valí spousta zbraní v naději, že díky tomu ukrajinci vyhrají. Ten ruský generál Surovkin, nebo Surovec, nebo jak se vlastně jmenuje, je pověstný tím, že se snaží mít co nejmenší ztráty na bojišti. I proto couvá z Chersonu, který je těžko hajitelný….

  Jinak je nádherný, že jste se naučil počítat až do 134….,bravo. Ale nenechte se mýlit, těch 134 států co odsoudilo tu válku, tak nejméně polovina s Ruskem vesele obchoduje a nedrží sankce. Takže je to trochu jinak, než do nás valej média…, nebo nám toto další info už nikdy nesdělí…,protože se jim to nelíbí..

 4. A ze Vam porad vadi,ze tam ty demokracie davaji zbrane vojensky slabsimu na obranu.A pritom Vam vubec nevadi zabijeni civilistu barbary,kteri prece meli poradat manevry na svem uzemi.Nejak si spletli asi souradnice,co rikate na to?Nebo azimut? Vy jste odbornik,poradte.

  • A kde byl náš chrabrý a statečný a tolik “pravdomluvný” Západ, když tam Zelí s Porošem předtím 8 let masakrovali rusky mluvící části UA, a zakazovali ruštinu..? Ani tobě to zřejmě nijak nevadilo, že? Ale jak vypukla válka, tak pro rusofoby nastal poplach….

   • A ktery dobrak vyzbrojil civilisty tezkou technikou,kulomety,dely,granaty,tanky a postavil do cela rebelu vojenske poradce?Bez toho by nebyl ani jeden mrtvy.Vy kdyz v Melniku zacnete palit z dela po ceske armade,tak ona bude ohleduplna,at Vam neublizi?

 5. “ty demokracie davaji zbrane vojensky slabsimu na obranu”

  Metoda proxy válčení je vlastní Amíkům. A také “rozděl a panuj” (nad Slovany).

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*