Jak se lámou ledy na CNN Prima News
Sdílet článek:

PETR VLK

Jo,  kde ty  šťastné  doby , kdy  český  a nejen tvrdý  mainstream hovořil  jedním  jazykem a jednou  řečí.  Už nějaký čas  se objevují  heretici  typu Echa 24 nebo  jednotlivých  autorů. Dokonce i na takovém Seznam.cz.  Ale pořád jde o výjimky. Nedávno  jsem musel asi  5x  štípnout, zda  se mi  to nezdá, když  na  mne náhodou vybafnul  článek Thomase Kulidakise , takto komentátora  CNN Prima  News na  oficiálním webu  této TV stanice. Fakt  jsem valil  bulvy!

Tady je:

KOMENTÁŘ: Vůdčí role a varování před lehkovážností. Pavel a Fiala mluví jako soudruzi

Pamětníků doby před rokem 1989 je ještě pořád většina. Nejeden se možná otřepal, hrklo v něm či prožil záblesk z minulosti, když slyšel slova bývalého komunistického rozvědčíka, následně vysokého funkcionáře české armády, pak NATO a nyní českého prezidenta Petra Pavla při předávání vyznamenání Billu Clintonovi.

Petr Pavel mimo jiné pravil: „Všichni znovu cítíme, jak důležitá je transatlantická vazba a vedoucí role Spojených států v rodině demokratických zemí.“ Dříve narození si pamatují život v době, kdy vedoucí roli měla strana a Sovětský svaz v rodině socialistických demokratických zemí, které zbrojením a soudržností ve Varšavské smlouvě bojovaly za mír.

Závan minulosti přinesla i slova premiéra Fialy: „Nynější česká vláda se soustředí na to, aby členství v NATO nefungovalo jako výmluva pro pasivitu a lehkovážnost, ale chápe ho jako odpovědné partnerství.“ Načež se pochválil, jak pěkně zbrojíme, což nám přinese mír. Jeví se, že podle pana premiéra více zbraní znamená více míru, a vše kazí jen nevděční občané, kteří jeho vládě rekordně nedůvěřují, protože se třetí rok pořád zdražuje, byť aktuálně o něco méně.

A máme tu další příklady. Ministr Bartoš za Piráty: „Naivita vůči agresivitě totalitních režimů se nevyplácí.“ Ministr Rakušan za STAN: „Musí být západní země připravené pomáhat Ukrajině až do jejího finálního vítězství. Možná kvůli tomu budou muset něco obětovat, vzdát se komfortu.“ Ministr Lipavský: „Volba je jasná – buď budeme pasivně sledovat, jak se svět stává nebezpečným, nebo můžeme jednat, abychom naši svobodu a demokracii uhájili… nevidí to jen naivní a zaslepení lidé, že Rusko se nezastaví.“

Dříve samozvanci a ztroskotanci, dnes naivní, zaslepení, případně proruští, prokremelští, pročínští, nedemokratičtí voliči populistů a extremistů.

Mezitím ministr pro Evropu Dvořák (STAN) zvaný „pidiministr“ kvůli výroku o naší národní měně „pidiměna“ v pořadu 360° na CNN Prima News vykládal, že nabourat vztahy se Slovenskem je lepší, než s demokraticky zvolenou vládou premiéra Fica „kolaborovat“. Správně mu připomněl europoslanec Knotek (ANO), že si asi spletl režim. Nikdo to ale nepřipomenul europoslanci Pospíšilovi (TOP 09), který slovo „kolaborovat“ ve vztahu ke Slovensku také použil, připomínáme tedy my. Kolaborace s imperialistickým nepřítelem byl před rokem 1989 velký ideový prohřešek.

Pacifisty bývali Bartoš i Havel

Aktuálně vládní poslanci svolávají mimořádnou schůzi Poslanecké sněmovny, kde se bude řešit, že je předseda největší opoziční strany ANO „bezpečnostní hrozbou“. Zákonodárci Pirátů a TOP 09 se předhánějí, kdo více spojí Rusko s Andrejem Babišem (prim hrají Michálek a Pekarová Adamová), byť naposledy s ním jednal premiér za ODS Nečas. Andrej Babiš udělal chybu, že chtěl připravit teze, protože se mohl rovnou ve Sněmovně zeptat, zdali má pan Lipavský děti a pokud ano, zdali by je poslal do války. Vyčítá se totiž Babišovi, že nesouhlasí s vměšováním se do vnitřních záležitostí Slovenska a také, že je prý „pacifista“.

Pamětníci si na výrazivo a militarizmus vzpomínají, ostatní se mohou doptat starších, či si dohledat, jak málo se změnilo v šílenství militarizmu a rozdělování na pomýlené a správně smýšlející. A teď ruku na srdce: Kdo pošle děti do války? Jak moc šílená je doba, v níž je mír za sprosté a protistátní slovo? Pacifistou byl mimochodem původně i ministr Bartoš, NATO chtěl rozpustit například prezident Havel společně s Varšavskou smlouvou. Našim největším nepřítelem je aktuálně strach z jaderné války, od nějž jsme si oddechli jen pár let po konci té studené. Můžeme si pustit Mňágu a Žďorp coby svědectví doby, kdy jsme doufali, že „přežijeme všechny mírové procesy a blbce, co nám chystají smrt“.

*****

No není ten  Kulidakis  ňákej podezřelej?  Není  to proruský  šváb?  Hybridní  rozvraceč našich  liberálně  demokratických  pořádků a  světa  podle pravidel, která nikdo nezná?  která  platí  jednou  tak a příště  onak, podle  toho jak se nám to právě  hodí? ???

On si dovolí takhle  najet  na Pavla,  Fialu, Bartoše, Lipavského, Dvořáka, Rakušana, Pospíšila a  dokonce  i Václava  Havla!!!!  Zmetek jeden!

Thomas  Kulidakis  osvědčil velkou  míru osobní odvahy, řekl bych.  U  příslušníka  mainstreamu  naprosto nevídanou.   A CNN Prima  News  to vypustila  na sklo…Žasnu!

Ale  má pravdu. Fiala  a jeho Obludárium  si  bleskově  osvojili  manýry  bolševického papalášstva  i  jejich  „pracovní“ postupy. Jen někteří  se liší od  Jakeše  bohatějším slovníkem.  Ale  myšlenkově  jsou s ním  na jedné vlně. Tohle trefil Kulidakis bezesporu  skvěle!

 

 

Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (50 votes, average: 3,74 out of 5)
Loading...

>> Podpora

Svobodný svět nabízí všechny články zdarma. Náš provoz se však neobejde bez nezbytné finanční podpory na provoz. Pokud se Vám Svobodný svět líbí, budeme vděčni za Vaši pravidelnou pomoc. Děkujeme!

Číslo účtu: 4221012329 / 0800

 

>> Pravidla diskuze

Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.

>> Jak poslat článek?

Chcete-li také přispět svým článkem, zašlete jej na e-mail: redakce (zavináč) svobodny-svet.cz. Pravidla jsou uvedena zde.

Sdílet článek:

2 Comments

  1. “Jeví se, že podle pana premiéra více zbraní znamená více míru”? Ano, premiér, ačkoli jinak fakt tragéd, si to opravdu myslí, protože četl klasiky a zná staré známé heslo: Si vis pacem, para bellum aneb chceš-li mír, připravuj (se na) válku. Tedy více zbraní, více míru. Pan štěňátko by to měl znát.

  2. M.Tak ono mít Evropa v roce 1938 víc zbraní a knírkatý to vědět,tak si našel možná jinou zábavu než zotročovat svět.

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*