LIBOR ČÍHAL
Od pondělka je unijní mediální svět u vytržení, z Itálie transferovali 16 ilegálních imigrantů do přechodného imigračního centra v Albánii, kde se posoudí jejich právo na pobyt v Evropě popř. odsun do mateřské země. V Bruselu se konal pod předsednictvím Leyenové mikro summit, kterého se zúčastnili lídři 11 zemí, které mají zájem na podobném outsourcingu imigračního influxu, jak se podařilo Meloniové dojednat s Albánií. Plán imigračního přechodného centra v Albánii se zamlouvá i Leyenové, dánská premiérka plánuje zřídit podobně centrum v Kosovu, holandský premiér Schoof mluví o možnosti dojednat zřízení imigračního centra s Ugandou. Imigrace do Evropy z civilizačně odlišných oblastí ohrožuje evropskou podstatu a dnes po letech imigračních vln a ještě větší proimigrační propagandy se část evropských elit tváří, že našla řešení imigračního problému, druhá její část, např. španělští socialisté, odmítá i toto skromné řešení. Implicitně to odmítá i evropský soudní dvůr, který před pár dny vydal rozhodnutí, z kterého vyplývá, že každá afghánská žena má paušální právo na azyl v EU. Je symptomatické, že právě dnes má slyšení u palermského soudu v bunkru vězení Pagliarelli Matteo Salvini v procesu, kde prokurátoři požadují 6 let vězení za zablokování španělské pašerácké lodi přístup do italského přístavu. Byl to jeden z posledních pokusů reálně řešit středozemní imigrační influx. Jedině důsledná blokáda Středozemního může zastavit tuto imigrační cestu, ale ještě předtím by se muselo změnit imigrační paradigma, dovoz levné pracovní síly do Evropy a nahrazení jejího obyvatelstva.
Evropská unie není organizačně ani intelektuálně uzpůsobená řešit problémy, které jsou skutečnými problémy. Může něco hlídat, kontrolovat podle rastrů rozdělování dotací, bojovat s pseudoproblémy typu evropského rasismu a fašismu, intoxikovat školství, ale už nic neudělá s evropskou ekonomikou a podobně s imigrací. Na straně imigranta je silná vůle proniknout do Evropy a vklínit se do jejího sociálního systému, a to pomíjíme vůli případných islámských religiózních struktur, které chtějí Evropu ovládnout. Na jedné straně vitalita dobyvatel a na druhé rozklad a evropskounijní bahno. Evropská unie je konstruktem anglosaských globálních struktur, které rozhodují o podstatných záležitostech v Unii a není zájmem těchto struktur imigraci omezovat. Unijní lídři mohou říkat co chtějí, pravděpodobně si sami uvědomují, že jejich reálná moc je totéž co bezmoc. Obvykle doufají, že se na jejich rozhodnutí velmi rychle zapomene.
Kapacita uprchlického zařízení v Gjader v Albánii, kam italská vláda imigranty poslala, je kolem 1200 míst, zde budou imigranti podrobeni zkoumání mají-li právo na azyl. Tato malá skupina žadatelů už prošla důkladným výběrem v Itálii samotné. Italská dohoda s Albánií je omezena počtem 6 000 imigrantů, pár podobných dohod má řešit evropský imigrační problém. Mezi 2013 až 2022 přišlo do Evropy 29 milionů imigrantů, z toho 14% ilegální cestou, téměř milion ilegálů se vylodilo v Itálii. Unijní mediální propaganda se koncentruje na tisícovky imigrantů, kteří přijdou do Evropy středozemní cestou, přitom miliony zvolí pohodlnější bezpečnější cestu letadly. Je jasné proč má tento projekt Meloniové podporu Leyenové, protože jde o evidentní kamufláž, která s imigrací nic neudělá. Kdyby Itálie dala každému z imigrantů na lodi 20 000 eur, což jsou náklady jeho transferu do Albánie, určitě by se všichni vrátili do Egypta odkud přišli.
Imigrace do Evropy zdaleka neznamená jenom ilegální imigraci, v roce 2023 dorazilo do Itálie ilegální cestou 160 tisíc lidí a 170 tisíc legální cestou, přitom počet legálně příchozích může být dík administrativním machinacím různých úrovní daleko vyšší, popř. to pomůže zvednout mafie, plánuje se nárůst legální imigrace na 450 tisíc lidí ročně. Tedy ilegální imigranti jsou menší nebo minimálně stejnou částí imigračního problému a tuto část má na svědomí vláda. Italská administrativa vydá časově limitované povolení k pobytu spojené s příslibem práce, ale už nedokáže kontrolovat, zdali se imigrant vrátil do mateřské země popř. pracuje.
Imigrace v tak velkém rozsahu je ze známých důvodů velmi problematickou, v jisté fázi změní charakter a historický princip existence země. Meloni přes snahu snížit ilegální imigraci se neliší od proimigrantských francouzských nebo německých elit, v podstatě se stejně jako ony opírá o argumenty radikálního liberálního globalismu, který tvrdí, že Evropa potřebuje masovou imigraci. Podle zprávy MFF v EU dvě třetiny nových pracovních míst (2,7 milionu z 4,2) zaujímají imigranti, podle této zprávy se evropské ekonomice urgentně nedostává pracovní síla, trh práce se podobá černé díře. Zpráva tvrdí, že v roce 2030 polovina ekonomického růstu (0,5% HDP) bude realizována dík imigrantům. Na podobných pochybných zprávách pochybných institucí staví dnešní politika EU, polovina téměř nulového růstu jde na imigrační vrub, nezohledňuje se kolik procent HDP stojí následky imigrační politiky. Masová imigrace a dlouhodobý téměř nulový ekonomický růst dokazují propad evropskounijní politiky a neudržitelnost EU.
Buďte první kdo přidá komentář