Glosa MM: Putin je možná už týdny či měsíce po smrti a na veřejnosti za něj může vystupovat dvojník
Sdílet článek:
Rusko bude nadále v plné míře dodávat plyn do Rakouska, řekl rakouský kancléř Karl Nehammer po telefonátu s ruským prezidentem Vladimirem Putinem. To musí být ovšem fake news, přečtěte si další glosu!

***
Ruský prezident Vladimir Putin je možná už týdny či měsíce po smrti a na veřejnosti za něj může vystupovat dvojník. Podle médií o tom spekulují zdroje z britské tajné služby MI6, podle kterých by Rusové Putinovu smrt asi delší dobu tajili.
***

Všichni ti kancelářští válečníci by si měli přečíst na Parlamentních listech článek o Ukrajincích na slovensko – ukrajinském přechodu ve Vyšném Nemeckém, aby se po čase nedivili, že všichni už budou mít té bezbřehé pomoci plné zuby.

***

Poprask vyvolala karikatura Zelenského, kterou u příležitosti jeho vystoupení v Davosu vytvořil deník Süddeutsche Zeitung. Kritici v kresbě spatřují paralely s nacistickým ztvárňováním „zlých Židů“, neboť má zdůrazněné židovské rysy.
Proto je to karikatura a ne fotografie, dodávám. Copak už všichni zapomněli na semknutí politiků a heslo „Je suis Charlie“, vše rozpoutané karikaturou Mohameda? Takže dnes už nebudou padat slova o ochraně svobody projevu jako o jednom z hlavních pilířů západní demokracie?

***

Je zřejmé, že Rusko má zájem o obnovu SSSR,“ poznamenala ministryně obrany Černochová.
Sancta simplicitas!

***
Daniel R. DePetris v Newsweek: Ukrajinci se také budou muset vypořádat s možností, že Západ zasáhne únava z války. Momentálně jsou Spojené státy a Západ v podpoře Kyjeva zajedno a dodávají ukrajinské armádě ještě více sofistikované zbraňové systémy jako kupříkladu houfnice M777. Ale jak bude válka pokračovat a oběti se budou vršit, může přijít čas, kdy se Západ, co se vztahu k Ukrajině týká a k ukončení války, začne štěpit. Zatímco Spojené státy, Velká Británie, Polsko a pobaltské státy budou chtít uštědřit Rusku strategickou porážku, Německo, Itálie a Francie budou chtít ukončit válku, jak nejdříve to bude možné. Zelenskyj se může posmívat návrhům na zastavení palby, ale pokud budou boje pokračovat, nemůže ignorovat scénář, kdy někteří vůdcové západních zemí, kteří jsou nyní zřejmí podporovatelé Ukrajiny, začnou přehodnocovat svůj postoj.

Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (16 votes, average: 5,00 out of 5)
Loading...

>> Podpora

Svobodný svět nabízí všechny články zdarma. Náš provoz se však neobejde bez nezbytné finanční podpory na provoz. Pokud se Vám Svobodný svět líbí, budeme vděčni za Vaši pravidelnou pomoc. Děkujeme!

Číslo účtu: 4221012329 / 0800

 

>> Pravidla diskuze

Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.

>> Jak poslat článek?

Chcete-li také přispět svým článkem, zašlete jej na e-mail: redakce (zavináč) svobodny-svet.cz. Pravidla jsou uvedena zde.

Sdílet článek:

2 Comments

  1. Některé výplody proukrajinské propagandy jsou až směšné. Ale bohužel, najde se u nás hodně zfanatizovaných lidí (a byl by to námět na vědeckou práci, jak takový fanatismus vzniká), kteří se těmto výplodům určitě nezasmějí.

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*