To ji, samozřejmě, neuchránilo před útoky aktivistů, ale před totálním zrušením nejspíše ano. Korporátní prodejce Target knihu na jeden den stáhl, ale druhý den ji zase zpřístupnil k nákupu. Amazon zastavil propagační kampaň zrovna v době kolem jejího vydání, ale prodává ji.
V dubnu 2021 byla spuštěna petice za stažení dvou výtisků knihy z veřejné knihovny v Halifaxu. Knihovna to odmítla s odkazem na intelektuální svobodu a s tím, že odstranění by představovalo cenzuru. Poté, co knihovna odmítla knihu odstranit, organizace Halifax Pride pořádající mj. zdejší pochody LGBT s knihovnou přerušila spolupráci.
Co se v knize píše, Shrierová shrnula v krátkém, pětiminutovém vystoupení pro konzervativní platformu PragerU.
Ve zkratce jde o to, že ačkoliv transsexualita existuje a některým skutečným transsexuálům může změna pohlaví jako kompenzační opatření pomoci, jde o vzácný stav, který více postihuje chlapce.
Tisíciprocentní nárůst v transidentifikaci zejména u dívek v průběhu několika málo let je pak podle Shrierové hlavně dílem toho, jak je zobrazována v masové kultuře a ve školách.
Jedná se o popis americké reality, je však otázkou, zda nemáme spíš zpoždění, než by se nám tento fenomén zcela vyhnul.
PROČ SE Z DÍVEK STÁVAJÍ CHLAPCI
Pohybujete-li se dnes mezi středoškolačkami a vysokoškolačkami – nebo pokud jimi sami jste – nebude překvapením, pokud znáte někoho, kdo se označuje jako transgender.
Nejnovější statistiky uvádějí, že 2 % amerických středoškoláků se dnes označují za transgender – a drtivá většina z nich jsou dospívající dívky. Jen mezi lety 2016 a 2017 se počet žen, které v Americe požádaly o chirurgickou změnu pohlaví, zčtyřnásobil.
Pokud jste však absolvovali střední školu před více než deseti lety, bylo nepravděpodobné, že byste znali někoho, kdo je transgender, protože podle Diagnostického a statistického manuálu duševních poruch trpí tímto stavem zhruba 1 z 10 000 lidí, tedy 0,01 % populace.
Téměř žádný z těchto případů se také netýkal dospívajících dívek. Ve skutečnosti před rokem 2012 neexistovala žádná vědecká ani lékařská literatura pojednávající o dospívajících dívkách, které najednou chtěly změnit pohlaví, aniž by takové symptomy projevovaly celý život.
To neznamená, že jsme o transgender jedincích nevěděli. Genderová dysforie – závažný nesoulad s vlastním biologickým pohlavím – se studuje již téměř sto let. Obvykle se jednalo o chlapce, kteří ji začali pociťovat mezi druhým a čtvrtým rokem života a tvrdošíjně a vytrvale všem kolem sebe tvrdili, že jsou ve skutečnosti dívky.
Když jev, který postihuje jednu polovinu populace – chlapce -, náhle začne postihovat druhou polovinu populace – dívky, a když se věk jeho nástupu posune z předškolního věku do období dospívání, děje se něco významného.
V roce 2016 začala výzkumnice veřejného zdraví z Brownovy univerzity Lisa Littmanová studovat náhlý nárůst transidentifikace dospívajících dívek. Došla k závěru, že na tomto fenoménu trans dospívajících má velký podíl vliv vrstevníků a sociálních médií.
Koneckonců na základě zpráv rodičů se u žádné z těchto dívek neprojevovaly příznaky genderové dysforie ve věku, kdy se obvykle poprvé projevují: v raném dětství.
Na YouTube, Redditu, Tumblru, TikToku a Instagramu se objevují populární influenceři – dnešní verze hollywoodských hvězd -, kteří trvají na tom, že pokud se ve svém těle necítíte dobře, jste pravděpodobně trans. Mnozí z nich slibují, že když začnete užívat testosteron, všechny vaše problémy zmizí.
Existuje řada důvodů se domnívat, že tyto dívky zažívají skutečnou psychickou bolest – míra úzkosti, deprese a případů sebepoškozování je v této generaci rekordní. Rychlá náprava se stává velmi lákavou. Takže stačí málo – video na YouTube, podnět od kamarádky – a problémová dívka uvěří představě, že změna pohlaví je řešením.
Bohužel těmto dívkám, které netrpí skutečnou genderovou dysforií, změna pohlaví málokdy přináší úlevu. A je katastrofální chybou, že psychologové, pedagogové a zdravotnická zařízení tyto dospívající popohánějí k „řešení“, které jim téměř jistě spíše uškodí, než aby je uzdravilo. Protože o tom není sporu: zbytečná lékařská změna pohlaví způsobuje nevratné škody – vysoké riziko neplodnosti, sexuální dysfunkce a vytvoření celoživotního pacienta.
Tragické je, že jsme dětem až příliš usnadnili tuto cestu – dlouho předtím, než jsou psychicky nebo emocionálně připraveny učinit takové rozhodnutí, které jim změní život. Testosteron si dnešní dospívající snadno opatří. V Oregonu může patnáctiletá dívka přijít na genderovou kliniku – ano, genderové kliniky jsou dnes po celé zemi – a ještě týž den odejít s předpisem na testosteron bez souhlasu rodičů. Šestnáctileté dívky mohou podstoupit dvojitou mastektomii – odstranění obou prsů – dokonce bez potvrzení od terapeuta.
Je předvídatelné, že ukvapená změna pohlaví – nezapomeňte, že mluvíme o teenagerech – později vede k velké lítosti. Na YouTube se téměř každý týden objevují svědectví dospívajících, kteří přiznávají, že udělali strašnou chybu, a varují ostatní, aby neudělali stejnou.
Jak tedy ochránit svou dceru, aby se nenechala vtáhnout do tohoto nebezpečného a stále rostoucího trendu?
Za prvé, snažte se omezit vliv sociálních médií na ně, jak to jen jde. Několik studií potvrdilo souvislost alarmující míry úzkosti a deprese s trestuhodnou zkušeností mladých dívek na sociálních sítích – místě, kde se často cítí smutné, neatraktivní a osamělé.
Za druhé, postavte se proti výuce genderové ideologie ve škole vašich dětí. V Kalifornii začíná výuka o genderové identitě už v mateřské škole a pokračuje na střední škole. Během těchto hodin se dětem tvrdí, že genderová identita je zcela nezávislá na jejich fyzickém pohlaví a je něčím, co mohou znát pouze ony samy. Školy mohou a měly by trvat na tom, aby se s každým dítětem zacházelo s respektem, aniž by zasévaly genderový zmatek do celé populace žáků.
Zatřetí, a to je nejdůležitější, nezapomeňte, že teenager je stále jen teenager. Nemusíte souhlasit s každou proklamací identity, se kterou vaše dcera přijde. Poznání její identity se bude vyvíjet v průběhu času. Do té doby to nejlaskavější, co můžete udělat, je být ve vztahu tou dospělou.“
Be the first to comment