Důsledky sankcí: Silný rubl, pád eura a rostoucí chudoba v EU




Sdílet článek:
Pokud je zde příklad, který perfektně ukazuje, že plánovaný Velký reset není jen pohádka z knih Klause Schwaba, ale realita, pak jsou tímto příkladem stávající protiruské sankce, které poškodí mnohem víc státy EU než Rusko.

To ostatně můžeme vidět i nyní, kdy dochází k poklesu kurzu eura a naopak vzestupu rublu. Mimo EU a USA a několika málo dalších zemí se k sankcím ovšem nepřidal téměř nikdo. Většina zemí světa se nehodlá připravit o produkty, na nichž je jejich ekonomika závislá, a které nelze ze dne na den začít brát odjinud. Pokud se samotných USA týká, tak ty si před uvalením sankcí nakoupily ohromné zásoby. A co víc, nejsou závislé na ruském plynu a ropě tak, jako je tomu v případě evropských zemí.

Takové sankce jaké uvalila EU však nemají obdoby. Šestý balíček sankcí by měl být představen příští týden a bude zahrnovat právě ropu a plyn. K čemu povede nedostatek uvedených komodit snad netřeba připomínat, mimo domácností potřebují plyn i průmyslové provozy, které začnou v případě jeho nedostatku bankrotovat. To povede k rychlému nárůstu nezaměstnanosti a razantnímu chudnutí mas zejména v dotčených zemích střední, východní a jižní Evropy. Přesně tak, jak to globalisté již velmi dlouho plánují.

Navzdory všem sankcím a v rozporu se všemi prognózami západních „expertů“ byl ruský rubl měnou, která za posledních 12 měsíců nejvíce vzrostla vůči euru.

Pamatujete si, co západní vlády oznámily na začátku ruské intervence na Ukrajině a co západní „experti“ předpověděli? Řekli, že rychle zničí ruskou ekonomiku a ruskou měnu. A v médiích – opět – se všichni takzvaní experti předháněli v předpovídání totálního poklesu ruské měny, ruského státního bankrotu a hovořili o rychlém konci ruské ekonomiky.

A skutečně, rubl šel v následujících týdnech dolů, protože finanční trhy věřily v tyto pohádky. Ale o něco později rubl opět vzrostl a dnes stojí mnohem víc než před začátkem ruské intervence.

Od května 2021, tedy za posledních 12 měsíců, je ruský rubl měnou, která vůči euru vzrostla nejvíce. Rubl za posledních 12 měsíců vzrostl vůči euru o až 27,9 procenta, tedy téměř třetinu.

Vidíme to ve všech oblastech: sankce jistě poškozují Rusko, ale mnohem více poškozují evropské země. Například v Německu se počet lidí, kteří jsou závislí na bezplatných potravinách z potravinových bank,  zdvojnásobil. U nás na tom nejsme o nic lépe, spíš naopak. Ceny jsou u nás ještě vyšší než v Německu (ale platy jsou stále asi třetinové) a dále rostou a těžce asociální vláda  odmítá jakkoli pomáhat.

Za pomoc nelze považovat zvýšené dávky těm, o něž se dosud nadměrně staraly všechny vlády a jednorázově 5 tisíc na nezletilé dítě některým rodinám. To mají tyto rodiny tak sotva na nějaký letní tábor pro dítě. Většina lidí je na tom stále hůř, roste počet exekucí a to jsme teprve jen na začátku zdražování všech životních potřeb.

Politici nám tvrdí, že je to Putinova drahota, jenže tak to není. Spíš by se to dalo nazvat „bruselskou“ nebo „washingtonskou“ drahotou. Ten, kdo se rozhodl pro bezprecedentní sankce je zároveň tím, kdo stojí za zdražováním. Loutky Bruselu a Washingtonu ve vládách jen tupě plní nařízení svých páníčků.

Evropané vděčí za zdražování výhradně Evropské komisi, která svými sankcemi zajistila zvýšení cen. Zejména sankce proti ruským bankám vedly k tomu, že obchod mezi EU a Ruskem byl téměř pozastaven. Důvodem je, že nikdo nepřijímá objednávky na produkty, pokud neví, zda mohou být zaplaceny později, nebo zda budou platby zakázány novými sankcemi. A nikdo neplatí za produkt předem, pokud neví, zda bude tento produkt také dodán – nebo zda skončí na sankčním seznamu příští týden.

Pohádka o údajně slabé ruské ekonomice se právě rozplývá, protože Rusko je jedním z nejdůležitějších dodavatelů mnoha evropských výrobků. To platí jak pro mnoho potravin, jako je slunečnicový olej nebo pšenice, tak i pro hnojiva, která jsou naléhavě potřebná pro zemědělství v EU. A protože výroba hnojiv je velmi energeticky náročná a Rusko je také jedním z nejdůležitějších dodavatelů energie v Evropě, EU to nemůže ani kompenzovat zřízením vlastního průmyslu hnojiv, protože evropská hnojiva by byla kvůli rostoucím cenám energie nedostupná.

Bída, kterou každý v Evropě cítí ve svých vlastních peněženkách, je proto domácí, zlý Putin s tím nemůže nic dělat. A pokud byste nyní namítli, že z morálního hlediska neměla EU jinou možnost než sankcionovat Rusko, a že lidé musí být nyní připraveni zaplatit „nevyhnutelnou“ cenu v boji za „západní hodnoty“, pak mám otázku: Kde byl boj za tyto „západní hodnoty“, když USA zahájily válku proti Iráku na základě lží a v rozporu s mezinárodním právem – s až milionem mrtvých iráckých civilistů? Proč EU neuvalila na USA tvrdé sankce, nevyhodila americké diplomaty a v podstatě nepřestala obchodovat s USA?

Tento jednoduchý příklad ukazuje, jak lživý je argument, že „Putinova válka“ je na vině za všechno. Evropské vlády a především Evropská komise nesou vinu za bídu, která způsobila Evropě raketově rostoucí ceny elektřiny a topení ještě před začátkem „Putinovy války“ tím, že vsadila na méně dlouhodobých smluv o dodávkách plynu z Ruska a na burzovní obchodování s plynem i elektřinou.

Za rostoucí ceny energií však může i dlouhodobě prosazovaná zelená politika EU a s tím související rušení uhelných a mnohde i jaderných elektráren. Nyní Evropská komise pokračuje ve zbídačování Evropanů a zavádí sankce proti Rusku, čímž EU trpí více než Rusko.

Jinými slovy, EU si sama ukládá sankce. A věřte, že v Bruselu moc dobře ví, co dělají a jaké důsledky jejich konání ponese…

Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (21 votes, average: 4,90 out of 5)
Loading...

>> Podpora

Svobodný svět nabízí všechny články zdarma. Náš provoz se však neobejde bez nezbytné finanční podpory na provoz. Pokud se Vám Svobodný svět líbí, budeme vděčni za Vaši pravidelnou pomoc. Děkujeme!

Číslo účtu: 4221012329 / 0800

 

>> Pravidla diskuze

Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.

>> Jak poslat článek?

Chcete-li také přispět svým článkem, zašlete jej na e-mail: redakce (zavináč) svobodny-svet.cz. Pravidla jsou uvedena zde.

Sdílet článek:

16 Comments

  1. Koukal jsem na jejich grafy. Nedávno byl dolar za 136 rublů, teďka za 65.
    Čili když měl někdo 1OO dolarů v rublech, teď má skoro dvojnásobek.
    Je možné, že si “naše” Ukrajinky náhle uvědomí, že jsou vlastně Slovanky a začnou zdrhat do Ruska.

  2. To je srandovní reklama nad článkem.
    Kolik tak má český instalatér (když jsou ceny u nás srovnatelné s Německem)?

    • 4600 euro v rajchu pro instalatéra je skoro stejné jako pro začínajícího doktora.

  3. Mám auto na dýzl. Fialový EUnuch prohlásil, že přestaneme dovážet ropu z Ruska.
    Indonézie zakázala vývoz palmového oleje. Hnojiva se vyrábí za pomoci ruského plynu v Duslo Šaľa, takže řepky už taky asi moc nevyroste.
    Co tedy naleju do nádrže?
    Viděl jsem film, že za 2. světové byly nějaké auta na dřevoplyn.
    Nevíte náhodou, jak to funguje?

    • Budete jezdit elektromobilem…
      Elektriky je dost a ještě budete šetřit naší přírodu a klima.

      • No ale kde je elektriky dost? V zásuvce v neziskovka office?
        Osobně vidím nejekologičtější způsob výroby elektřiny tak,
        že Vy budete vyrábět elektřinu šlapáním na rotopedu
        a já Vás budu pohánět bičem jak Pekarová fialového EUnucha
        (stejně jako když mlátila sekretářka bývalého “premiéra”, jména si už nepamatuju).

      • Budu ji vozit na kárce k vám do neziskovky, kde mi ji nabijete výměnou za stravenky.
        Nevím, jestli jste provokatér anebo úplně blbý.
        Každopádně dopisovat si s Vámi je celkem sranda.

        • Správně dí on malý -velký
          Podle webu Echo24 je vláda fialové bídy zakoupit 700ks,elektromobilu za cca 3/4 milkiardy KČ.Jistě budou v rámci bratrské internacionálně pomoci rpředány těm sociálně nejpotřebnějším z řad nepřízpůsobivých příživníků domácích či z dovozu,kteří jsou jeho krmiči Polach

  4. Staré české a pravdivé přísloví říká: Kdo jinému jámu kopá, sám do ní padá….To si ti “mudrci” z Evropské komise nevšimli, že kromě 40ti zemí tzv. Západu nebo tzv. Svobodného světa, že se ksankcím nikdo jiný nepřipojil. Opravdu Nikdo a raději s Ruskem ostatní země obchodují. Třeba Indie a čÍNA berou ropu a plyn navíc, další velká dohoda je s Pakistánem, zase ropa a plyn a uhlí, takže přijde čas a Rusko přesměruje tyto toky uhlovodíku tam. My dostaneme ekonomicky za uši a ještě více vzroste nám konkurence z Azie pokud budou mít k dispozici levnější ruské energie….Sami jsme se střelili do nohou….

    • Však to sedí… pouze cca 40 států na světě je demokratických.
      Zbytek jsou autoritativní režimy nebo totality…
      Na světě máte nějakých cca 200 států a drtivá většina z nich je buď autoritativních nebo přímo totalitních a často se jedná o velmi brutální totality např. Rusko nebo Irán.
      Zatím je to tak , že cca 25 % demokratických zemí drží v šachu zbylých 75 % totalitních, díky ekonomické převaze, ale to se bohužel může změnit…, ale doufám ,že nezmění.
      Každopádně Rusko a Čína to bude výzva…
      Obávám se, že jako jediné řešení toho všeho, vidím poštvat Čínu proti Rusku…

        • Taková cenzura jako teď tady byla naposledy za normalizace.
          Tehdy ale psali celkem neškodně akorát o dojičkách a plnění nadplán a nyní je to v cenzurovaných médiích mnohem horší humus.

      • ovšem vidím to jinak.
        Až Rusko skončí s banderovci, Čína si vezme zpátky Taiwan za tichého souhlasu Ruska. Stejně jako si vzali Hong-Kong i když Angličané tuze kvičeli.
        USA nebudou moci dělat vůbec nic, kapitulují stejně jako v Afghánistánu.
        Co ale můžeme pro Česko udělat je včasné dodání Vystrčila na Taiwan zpátky.
        On je už od pohledu takový generál Čankajšek.

      • Poštvat čínu proti rusku ha ha ha….To už Hitler se pokoušel poštvat Japonsko proti Rusku a nějaký vlivný jap. generál se tomu vysmál. My nechceme tu zmrzlou sibiřskou kost, my radši půjdeme na Jih….podobně Čína. Sice by se jí Sibiř a oblast kolem Vladivostoku hodila, ale jakou cenu? Eurosoudruzi vy vždycky zásadně bagatelizujeme možnost jaderné války….
        Rusko je pro Čínu dodavatel levných energii, něco zbraní, něco pšenice, myslím i brambor, ale hlavně země velké příležitosti. Například už napodzim se tam budou montovat a prodávat čínská auta Cherry, velké závody na výrobu léků a léčiv a dále s Rusy plánují společné podniky na těžbu z arktických nalezišŤ ropy a plynu. Tady si američani ani neškrtnou, je to příliš daleko a přístupovou cestu ovládají rusové. A něco podobného rusové začínají i s indy…

        Tzv “svobodný svět” nebo “demokratický svět” páchá ekonomické harakiri. Pád západořímské říše v přímém přenosu a to také trvalo desetiletí až staletí….naše vyhlídky nejsou vůbec radostné, milý eurosoudruhu….šéfovat světu bude časem spíš čína než usa, smiřme se s tím….

      • Je tedy peo něho malý-velký nejvyšší čas nastavit svůj plášť vstříc východním
        větrům,Toto umění on Polach ovládá skvěle.Je pro něj nejvyšší čas začíz ruskou gramatikou,Soudruzi Ziegler,Šáfra,Moravec,Soukup už jistě pilně studují.

    • No ale co bude mezitím s náma? Pochcípáme tady?
      Možná budu muset oprášit středoškolskou ruštinu abych mohl v Rusku na stavbě bourat příčky.

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*