Americká média stále lžou, ale už za to začínají platit




Sdílet článek:

G. SITAŘ

Televize ABC musí zaplatit miliony dolarů za lži ve vysílání. Další televize se problémům vyhnula jen tím, že zveřejnila omluvu. Lehkost, se kterou média v minulosti pomlouvala republikánské politiky, je pryč. Plus další zprávy ze světa o pokrytectví, neuvěřitelné naivitě a dílčích vítězstvích.

Zcela subjektivní výběr událostí z USA a ze světa. Odkaz na zdrojovou informaci na konci článku.

(1) Lež za 16 milionů dolarů

George Stephanopoulos je moderátor televize ABC. K rozhovoru si před listopadovými volbami pozval republikánskou kongresmanku Nancy Mace a ptal se jí, jak může podporovat Donalda Trumpa, tedy někoho, kdo byl „shledán vinným ze znásilnění”.

Narážel tím na žalobu v New Yorku, kterou podala žena jménem Jean Carroll poté, co demokraté prodloužili promlčecí lhůtu pro podobné přečiny a velký sponzor Demokratické strany Reid Hoffman, zakladatel LinkedIn, dal peníze na to, aby žaloba mohla být podána.

Donald Trump televizi zažaloval pro pomluvu, neboť jejich tvrzení se nezakládá na pravdě. Televize ABC a moderátor před několika dny oznámili, že uzavřeli dohodu, v rámci které zaplatí nadaci Donalda Trumpa 15 milionů dolarů plus 1 milion dolarů jako kompenzaci nákladů. Navíc se moderátor veřejně omluví.

Pozn. redakce: Donald Trump oznámil, že další žaloby budou následovat.

(2) Další malé vítězství

Organizátor burzy Nasdaq upravil pravidla pro firmy, které jsou na burze obchodovány. Nově by musely zveřejňovat informace o rase, pohlaví a sexuálních preferencích členů svých představenstev a navíc zajistit, že minimálně dva členové představenstva dané firmy splňují definici „minorit”. Komise pro cenné papíry nová pravidla schválila.

Tento týden federální soud burzovní pravidla zamítl a řekl, že jsou daleko za „hranicí pravomocí, které zákon dává komisi pro cenné papíry”.

Pozn. redakce: Je to jako přes kopírák. Dej úředníku zákon a on bude zkoušet na nebohém lidu jeho nejšílenější interpretace. Nad regulacemi EU bohužel není žádný soud, který by posuzoval, jak moc jsou šílené. To je trochu problém.

(3) O nekonečné naivitě

Německá vláda poskytla od roku 2020 přibližně miliardu eur různým firmám na „zelené projekty” v Číně. Spolková agentura pro životní prostředí v prosinci přiznala, že až u dvou třetin projektů existuje podezření z podvodu. Ministryně životního prostředí doufá, že „škody zaplatí zločinci”.

Pozn. redakce: Banky své klienty vzdělávají, aby nenaletěli například na podvodné sms. Možná by němečtí daňoví poplatníci měli ze svého středu někoho vybrat, aby ministry proškolil na podvodné zelené projekty z Číny. Školení stačí krátké, neboť si vystačí s jednostránkovou prezentací: „zelené projekty v Číně jsou něco jako nigerijské emaily”.

(4) Bidenova amnestie

Prezident Joe Biden omilostnil svého syna a následně udělil rekordní počet milosti za jeden den. Bylo jich zhruba 1.500.

Pro srovnání byl celkový počet udělených milostí (včetně zkrácení trestu) podle prezidentů následující: Bill Clinton: 459, George W. Bush: 200, Barack Obama: 1.927, Donald Trump: 237, Joe Biden: zatím 8.062.

Pozn. redakce: „Nikdo není nad zákonem” platí hlavně pro politiky, kteří jsou hrozbou pro demokracii. Poznají se podle toho, že je demokratičtí politici takto nazvou v médiích. Je to dokonalý systém.

(5) O pokrytectví

V devadesátých letech čelil Bill Clinton obvinění, že sexuálně obtěžoval několik žen, z nichž ty známější jsou Paula Jones a Juanita Broaddrick. V té době byl ten samý novinář George Stephanopoulos, který se teď musí omluvit Donaldu Trumpovi, blízkým spolupracovníkem Billa Clintona.

O Paule Jones prohlásil, že je „jen další ženou, která chce peníze za nějaký příběh pro bulvár”. Spolu s dalšími novináři a právníky vytvořil tehdy na popud Hillary Clinton „obrannou skupinu”, jejímž cílem bylo znemožnit každou ženu, která by chtěla svými obviněními ohrozit Billa Clintona. Vznikl o tom dokonce dokumentární film.

Pozn. redakce: Je pokrytectví a pokrytectví. Každý občas zhřeší tím prvním. Tohle je ta vyšší progresivní forma.

(6) Progresivní média rozumí jedině protitlaku

Ultraliberální americký televizní pořad „The View” se musel již poněkolikáté ve vysílání omluvit za pomluvy. O kandidátu na ministra obrany Petovi Hegsethovi šířily moderátorky nepravdivé informace a jeho právníci pořadu pohrozili, že pokud se ve vysílání neomluví, bude následovat žaloba za pomluvu.

Pozn. redakce: Atmosféra v USA se změnila. To, co by dříve beztrestně prošlo, už neprojde.

(7) Bidenův klacek pod nohy

Joe Biden po svém vítězství v roce 2020 zastavil výstavbu zdi na hranicích s Mexikem. Na mnoha místech podél hranic zůstal do dnešních dní materiál na její výstavbu. Končící Bidenova vláda se rozhodla materiál prodat na poslední chvíli v aukci za výprodejovou cenu. Guvernér státu Texas obratem oznámil, že materiál koupí a po nástupu nové vlády jej dá k dispozici na výstavbu zdi.

Pozn. redakce: Snaha o rozvrácení západní společnosti divokou migrací není omylem nebo chybným rozhodnutím těch, kteří ji prosazují. Je to dlouhodobá strategie s dosud solidními výsledky. 

(8) Voliči nejsou zdaleka bezmocní

Vedení amerického Kongresu v týdnu představilo zákon o dočasném rozpočtu na další tři měsíce. Zákon měl přes 1.500 stran a Kongres o něm měl hlasovat již tento týden, přestože bylo zřejmé, že za tak krátkou dobu jej není možné ani přečíst. Více o pravidlech schvalování rozpočtu v USA zde.

Na platformě X se zvedla velká vlna odporu. Lidé zveřejnili rychlý přehled nejkontroverznějších výdajů včetně plánu na zvýšení mezd pro kongresmany o desítky procent. Elon Musk uvedl, že každý zákonodárce, který pro rozpočet zvedne ruku, bude v primárkách za dva roky čelit protikandidátovi. Američané na platformě X vyjadřovali masivně svoje totální znechucení a upozorňovali na to, že v listopadových volbách dali najevo svůj názor. Během jednoho dne bylo hlasování zrušeno a kongresmani přiznali, že čelili velkému tlaku svých voličů.

Pozn. redakce: Je to důkaz, že tlak lidu na volené zástupce přináší výsledky. Lidé mají daleko větší sílu, než si myslí, že mají.

(9) Každé vítězství se počítá

 

Odpor proti politické korektnosti se vyplácí. Sladká pochoutka se ve Švýcarsku stále ještě jmenuje indiánek. Progresivní levice se snažila přimět výrobce, aby změnil název. Bojkot řetězců byl také neúspěšný, neboť spotřebitelé si ze solidarity objednávali přímo u výrobce. Indiánek tak zůstal indiánkem.

Pozn. redakce: Opakování je matka moudrosti: Lidé mají daleko větší moc, než si myslí, že mají.

(10) Už to leze na povrch

 

Wall Street Journal zveřejnil článek, ve kterém popisuje, jak se Bílý dům urputně snažil zakrýt fakt, že Joe Biden byl senilní v podstatě od prvního dne ve funkci.

Pozn. redakce: To, že je Joe Biden dementní, věděli všichni normální lidé, přestože jim důvěryhodná média po orwellovsku tvrdila, aby nevěřili vlastním očím a uším. Sebereflexe? Ne, požadavek na další peníze, aby zprávy mohly být ještě důvěryhodnější.

Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (23 votes, average: 4,96 out of 5)
Loading...

>> Podpora

Svobodný svět nabízí všechny články zdarma. Náš provoz se však neobejde bez nezbytné finanční podpory na provoz. Pokud se Vám Svobodný svět líbí, budeme vděčni za Vaši pravidelnou pomoc. Děkujeme!

Číslo účtu: 4221012329 / 0800

 

>> Pravidla diskuze

Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.

>> Jak poslat článek?

Chcete-li také přispět svým článkem, zašlete jej na e-mail: redakce (zavináč) svobodny-svet.cz. Pravidla jsou uvedena zde.

Sdílet článek:

Buďte první kdo přidá komentář

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*