Dvě třetiny občanů neschvalují, kam se ubírá naše země pod vedením premiéra Petra Fialy




Sdílet článek:

VOJTĚCH RAZIMA

Mezinárodní agentura Morning Consult vydala nejnovější zprávu, která hodnotí, jak lidé schvalují směřování svojí země pod vedením jejího leadera. Mezi 22 sledovanými zeměmi je Česká republika pod vedením premiéra Petra Fialy na druhém nehorším místě. Směřování země pod jeho vedením neschvaluje 67% občanů.

Hodnocení Petra Fialy je velmi nízké. Směřování republiky pod jeho vedením schvaluje jen 26% občanů. K většímu nárůstu důvěry došlo jen po začátku války na Ukrajině a od té doby se jeho hodnocení zhoršuje. Jistě v tom hraje roly mnoho faktorů, ale nepochybně je jedním z nich problematická personální politika vlády. Za všechny excesy připomeňme obsazení postu ministra spravedlnosti Pavlem Blažkem alias Donem Pablem a instalaci Petra Hladíka na ministerstvo životního prostředí.  Důvěru ve Fialovu vládu nevzbuzuje ani ministr vnitra Vít Rakušan a jeho kauza zmanipulovaného nákupu pěti vyprošťovacích aut za 100 milionů pro hmotné rezervy. Rozpaky budí i pokračování vysoce předražených armádních nákupů pod vedením Fialovy stranické kolegyně Jany Černochové jako je tomu v kauze nákupu kulometů za 1,5 miliardy korun od překupníka.

zdroj Morning Consult

To všechno jsou důvody proč se Petr Fiala mezi 22 hodnocenými leadery vybraných zemí pohybuje trvale na posledních místech. Aktuálně je předposlední. Horší už je jen Jihokorejský prezident Yoon Seok-youl. Tento bývalý prokurátor do úřadu nastoupil v květnu 2022, ale už v srpnu začala jeho popularita rychle klesat, to když se pod jeho vedením nekonal slibovaný návrat ke spravedlnosti a zdravému rozumu. Stejně jako ve Fialově případě i Jihokorejského leadera poškozuje problematická personální politika a skandály členů jeho vlády. Do svého kabinetu a prezidentské kanceláře jmenoval Yoon Seok-youl často naprosto nekompetentní osoby. Do nejvyšších funkcí bylo jmenováno 15 bývalých státních žalobců.

zdroj Morning Consult

Agentura Morning Consult uvádí, že denně provádí po celém světě více než 20 000 rozhovorů. Výše uvedené údaje vycházejí z dat shromážděných od 15. do 21. února 2023. Odchylka se pohybuje mezi +/- 1-4 %. Ve Spojených státech je průměrná velikost vzorku kolem 45 000. V ostatních zemích se tento počet pohybuje zhruba od 500 do 5 000. Průzkumy jsou v každé zemi váženy podle věku, pohlaví, regionu a v některých zemích i podle vzdělání. Ve Spojených státech jsou průzkumy váženy také podle rasy a etnického původu.

Vojtěch Razima

Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (13 votes, average: 4,85 out of 5)
Loading...

>> Podpora

Svobodný svět nabízí všechny články zdarma. Náš provoz se však neobejde bez nezbytné finanční podpory na provoz. Pokud se Vám Svobodný svět líbí, budeme vděčni za Vaši pravidelnou pomoc. Děkujeme!

Číslo účtu: 4221012329 / 0800

 

>> Pravidla diskuze

Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.

>> Jak poslat článek?

Chcete-li také přispět svým článkem, zašlete jej na e-mail: redakce (zavináč) svobodny-svet.cz. Pravidla jsou uvedena zde.

Sdílet článek:

9 Comments

  1. Rád bych tomu věřil, ale vzorek o velikosti 500 až 5000 lidí není moc přesvědčující. 🙁

  2. jooo 2/3…jsme stádo jitrnic. Nechali jsme si vše rozkrást, tolika let jsme si tu hejčkali slovenskou špindíru, která si hrabala, jak potřebovala. A pak s velkou slávou jsme si zvolili ještě větší zmrdy, kteří tu byli u velkejch rozkrádaček a slavili jsme, že je slovenský špinavec pryč. Nakonec jsme schopný se do krve pomlátit u voleb prezidenta. Dvě estébácký hovna, jedno větší, než druhý! Jooo chtěli jsme to, tak to máme!

  3. Kdo Vam tak ublizil?Kdyz Vy neco chcete,tak si to realizujte.Brani Vam v tom nekdo?Jinde by jste takovou moznost svobodu rozhodovani nemel.Nebo mate zkusenosti ze nekde jinde je to super? Povykladejte,mozna budem nadavat s Vami.

    • To píšete komu? Nějak nevidím, na co odpovídáte.
      Mimochodem, skutečně máte takovou svobodu rozhodování, jakou hlásáte a můžete vždy realizovat to, co chcete?

  4. Zřejmě zůstalo věrné jen tvrdé jádro voličů pětibloku. Nenávist k Babišovi jako úspěšný volební program sama o sobě k vládnutí nestačí. Že je to z hlediska schopností vládnout jen parta nýmandů, bylo zřejmé od počátku. Svoji odbornou neschopnost se snaží nahradit „ideovou pevností“, stejně jako za komunistů. Velký rozdíl je v tom, že komunisti měli alespoň jakýsi ucelený myšlenkový systém. Tito nýmandi se jen plácají v nenávisti k Babišovi, Rusku a potencionálně i Číně.

  5. T.No a Vy ty země bezmezně milujete,tak se tam muzete odstehovat a uzivat si tu svobodu projevu ve ktere Vas tady kazdy omezuje, kdyz volby nedopadly jak si pral zrejme Vas chlebodarce.Tak si to tam uzijte.

    • Nevotravuj šašku Kolemjdoucí a neraď kam se má kdo stěhovat. Tvá tupost ty howádko je neskutečná. Fialova vláda je pohromou pro tuto zemi….,hopwgh..

  6. Ale ale to jsme se to rozčílnuli ze nechteji panove bydlet u sveho vudce.A pročpak ne?Vzdyt je tam svoboda vsehomozneho i nemozneho a tak to tam chvalite.Tak proc ten krik,plac a skripeni zubu pane jasnovidče.Kde jste byl?Ja myslel ze si uz tam uzivate tu specialni operaci.

1 Trackback / Pingback

  1. Práce v zahraničí: Výhody a výzvy |

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*