Evropská demokratická exploze. Sarkasmus




Sdílet článek:

SYRZDARMA

Zdá se, že každý, kdo nezastává názory extrémní levice, které se tak ale neříká, je z definice pravicový extremista. Plus zprávy z imigrační fronty.

Subjektivní výběr informací ze světa a USA většinou na téma imigrace. Odkaz na zdroj informací přímo v textu.

Extrémní pravice, kam se podíváš

Německá kontrarozvědka označila stranu AfD za extrémně pravicovou. Německá vláda uvažuje o jejím zákazu a AfD podala na kontrarozvědku žalobu.

Americký ministr zahraničí Marco Rubio: „Německo dalo rozvědce právo sledovat opozici. To není demokracie, to je tyranie v přestrojení. Skutečným extremismem není AfD, ale spíše vládní smrtící imigrační politika otevřených hranic.”

Německé ministerstvo: „To je demokracie. Toto rozhodnutí je výsledkem důkladného a nezávislého vyšetřování s cílem ochránit Ústavu a vládu práva. Budou to nezávislé soudy, které budou mít poslední slovo. Poučili jsme se ze své historie, že pravicový extremismus musí být zastaven.”

Pozn. redakce: Kdo nemá slzu v oku, není demokrat. Taková odvaha při obraně demokracie. Hrdinský zákaz těch, co nejsou u moci, od těch, co u moci jsou.

Hitler se ve třicátých letech minulého století dostal k moci, protože tehdejší vláda a prezident opakovaně obcházeli demokratický parlament a snažili se vládnout za pomoci článku 48 tehdejší ústavy, který dával kancléři mimořádné pravomoci v případě vágně definované „nouzové situace”. Dekret, na základě kterého Hitler vládl až do své smrti, se jmenoval „Na ochranu lidí a státu”. Německý prezident jej podepsal roce 1933. Více zde.

Pozn. redakce: Otázka, která nikdy nezazní v situaci, kdy padne označení extrémní pravice nebo fašismus, by mohla vypadat takto: Jmenujte, prosím, alespoň tři znaky fašismu/extremismu a uveďte, proč se domníváte, že se jimi daný člověk/strana vyznačuje. 

Otázka nikdy nezazní, protože kdyby zazněla, bylo by výrazně obtížnější někoho takto označovat. Proto ji moderátoři diskuzí nekladou. To je jedno z top pěti pravidel mediální manipulace progresivních médií.

Rumunské volby

Poté, co rumunský ústavní soud zrušil v listopadu prezidentské volby, vyhrál první kolo opakovaných voleb tento týden George Simion, který dostal dvakrát více hlasů než druhý kandidát v pořadí.

Do 4. května tohoto roku byl George Simion na Wikipedii označen za „rumunského politika a občanského aktivistu”. Následující den se jeho charakteristika změnila na: „Je fašistickým rumunským politikem a extrémně pravicovým aktivistou.” (viz konec článku)

Zdrojem pro jeho označení za pravicového extremistu je státní turecká tisková agentura „Anadolu Ajensi”. V lednu tohoto roku vydala zprávu, ve které uvedla, že „na Trumpově inauguraci dominovali extrémně pravicoví lídři” a mezi jmény hostů zmínila George Simiona.

O den později, tedy 6. května, se Wikipedie vrátila k původnímu označení „občanský aktivista”.

Pozn. redakce: Wikipedie se při vyhledávání na Googlu většinou zobrazí na první pozici a reprezentuje implicitně „důvěryhodný” zdroj. Kandidáta na rumunského prezidenta označila ze představitele extrémní pravice, protože turecká státní agentura v lednu napsala bez jediného odůvodnění, že jím je. To není pro Wikipedii výjimečný postup, ale spíše pravidlo pro informování o „věcech, které se jí nelíbí”.

Irové se bouří

V posledním dubnovém týdnu proběhla v Irsku velká demonstrace proti ilegální imigraci. Demonstrace se účastnil i profesionální bojovník bojových umění MMA Conor McGregor, který již dříve oznámil, že se hodlá ucházet o prezidentský post ve volbách v roce 2025, a jenž má velkou podporu od nové americké vlády. Podle Wikipedie pronesl McGregor prohlášení označená za extrémně pravicová. Zdrojem byla CNN.

Zastupitelé z dublinské radnice, kteří na demonstraci vystoupili, řekli, že již mají „dost své vlády, která s nimi jedná jako s odpadem, a že je čas na masové deportace”.

Pozn. redakce: Počet účastníků demonstrace je obtížné odhadnout, neboť média neposkytla záběry seshora. Podle amatérských záběrů šlo o desetitisíce lidí.

Metoda Wikipedie je něco jako kruhová reference. Někdo napíše, že je něco extrémně pravicové, a to je důvodem, že to tak je. V tom okamžiku se rozjede zdánlivě důvěryhodný kruh referencí. Extrémně levicové na druhou stranu není nic.

Anglie volila

Ve Velké Británii proběhly na počátku května volby do místních zastupitelstev. S převahou vyhrála relativně mladá strana Reform UK, v jejímž čele stojí hlavní tvář Brexitu Nigel Farage. Média stranu označují za extrémně pravicovou. Jedním z klíčových bodů jejího programu je konec ilegální imigrace.

Reform UK získala 677 křesel z celkového počtu 1632, které byly ve hře. Porazila tradiční konzervativce v 8 okrscích, stejně tak jako vládnoucí labouristy v jediném okrsku, který obhajovali.

V současně konaných doplňujících volbách do britského parlamentu porazila Reform UK vládnoucí labouristy v okrsku Runcorn a získala tak pátého poslance. Volební výsledky v Runcorn představují pro labouristy ztrátu ve výši 17 % hlasů oproti minulým volbám.

Pozn. redakce: Když vlády nenaslouchají lidu, ten má tendenci zkusit někoho, kdo mu bude naslouchat.

Labour Party naslouchá hlasu lidu

V reakci na porážku ve volbách zveřejnil poslanec Labour Party Paul Waugh následující prohlášení:

„Vláda musí vážně naslouchat protestním hlasům a zkoumat jejich příčiny. Lidé chtějí změnu a chtějí ji rychle. Ale opravdu si myslím, že to je temný den pro náš okrsek, protože strana Reform UK chce zničit multikulturalismus a diverzitu, na niž jsme tak hrdí. Nechtějí pomáhat lidem v ostatních částech světa, včetně Palestiny.”

Pozn. redakce: Jak s tím souvisí Palestina? A zeptal se někdo těch 250 tisíc znásilněných dívek, co si myslí o multikulturalismu? Uvedené číslo zaznělo v britském parlamentu. Více o kauze zde.

Pán hranic USA

Tom Homan strávil celou svoji kariéru u hraniční stráže a v době první Trumpovy vlády působil ve funkci ředitele imigračního úřadu. V nové americké administrativě dostal na starost deportace a dostal přezdívku „Pán hranic”, v originále „Border Tzar”.

Během tiskové konference v Bílém domě upozornil na jeden aspekt imigrační strategie Joe Bidena:

„Proč umisťovala Bidenova vláda ilegální imigranty do hotelů místo toho, aby je ubytovala v zařízeních imigračního úřadu, která jsou navíc výrazně levnější? Když je ubytujete v zařízeních imigračního úřadu, proběhne azylové řízení do 45 dnů. Soudní data ukazují, že devět z deseti žadatelů je zamítnuto a dostanou ihned příkaz k opuštění země. Ale pokud je dáte do hotelu za 500 dolarů za noc, azylové řízení může proběhnout za 5, 7 nebo možná 9 let se započtením odvolání. Proč to dělají? K moci se může dostat další vláda demokratů, která může udělit amnestii. To je prodej této země výměnou za politickou moc v budoucnosti.”

Pozn. redakce: Američané to u voleb pochopili. Lze s tím nesouhlasit, ale tvrdit, že jejich volba je výsledkem nepochopení složitostí moderního světa, které naopak autor výroku chápe, je mírně řečeno arogantní.

Děti nikoho nezajímají

Robert Kennedy Jr oznámil na jednání amerického kabinetu minulý týden, že během vlády Joe Bidena se ministerstvo odpovědné za ochranu hranic podílelo na obchodování s dětmi, které byly prodávány na prostituci nebo nucené práce. Podle údajů ministerstva je nezvěstných 300 tisíc dětí a nová vláda se je intenzívně snaží najít. Detaily o obchodování s dětmi zde.

Pozn. redakce: I kdyby to bylo přehnané prohlášení, je jedinou logickou reakcí všech médií zděšení a hrůza a okamžité volání po důkladném vyšetření všeho a všech. Zhruba stejně silné, jako kdyby podobné prohlášení pronesl člen Bidenovy vlády o předchozí Trumpově vládě. Ticho, které v médiích panuje, si může každý okomentovat sám, stejně tak jako posoudit morální kvality lidí, kteří mohou informovat, ale jsou zticha.

Dobrovolný odchod

Americká vláda oznámila, že zavádí nový program pro ilegální imigranty. Pokud z vlastní iniciativy opustí zemi, dostanou letenku zdarma a tisíc dolarů na cestu. V případě, že tak neučiní, budou čelit pokutě až tisíc dolarů za den, trestnímu stíhání a zabavení majetku.

Podle Toma Homana by se v prvé řadě měli programu zúčastnit imigranti, kteří již obdrželi od soudu příkaz k opuštění země, ale ignorovali jej. Je jich více než milion. V případě dobrovolného opuštění země mohou v budoucnosti dostat vstupní víza, což je v případě nucené deportace vyloučené.

Americká vláda si od programu slibuje výrazné snížení nákladů na deportace.

Pozn. redakce: No, evropští občané zaplatí podle imigračního paktu násobně více. Ne za vyřešení problému, ale za jeho prohlubování.

Portugalsko

Portugalsko čekají v květnu předčasné parlamentní volby, neboť středo-pravá menšinová vláda ztratila důvěru parlamentu. V zemi roste popularita strany Chega, což v překladu znamená „Dost”. Média ji označují za extrémně pravicovou. V minulých volbách skončila na třetím místě.

Dočasná vláda oznámila tento týden, že deportuje 18 tisíc imigrantů, kteří v Portugalsku žijí ilegálně. V první fázi dostanou imigranti 20 dní na dobrovolný odchod.

Pozn. redakce: Předvolební gesto?

Post scriptum

Pozn. redakce:

Když etablované strany nedělají to, co by si přáli jejich voliči, existuje pouze několik možností. Lidé budou volit nové strany, které jim alespoň slíbí, že splní jejich přání. Alternativně musí vládnoucí strany zrušit volby nebo alespoň zakázat strany, které chtějí volit nespokojení lidé.

Imigrace je a bude jedním ze tří klíčových témat voleb v celém západním světě. Proč? Protože to je problém. V politice navíc platí, že i když si politici myslí, že to problém není, stačí, když si to myslí lidé. V tomto případě jsou možnosti dvě. Politici musí lidi přesvědčit, že se mýlí, nebo jim zakázat mluvit.

Během demokratické exploze zažívá Evropa rušení voleb, zakazování stran, lidé nesmějí říkat, co si myslí, a ani se je nikdo nesnaží přesvědčovat. Na obhajobu demokratické exploze je tady mediálně expertní komplex obránců demokracie, jejichž univerzálním argumentem je většinou „Rusko” nebo nějaká „fobie” . V antickém Řecku takový způsob argumentace nazývali Ipse Dixit.

Aneb když slova ztratí svůj původní význam a zakazovat strany a volby již není ani extremismem, ani ohrožením ničeho. Voilá, tomu mají lidé věřit?

Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (5 votes, average: 5,00 out of 5)
Loading...

>> Podpora

Svobodný svět nabízí všechny články zdarma. Náš provoz se však neobejde bez nezbytné finanční podpory na provoz. Pokud se Vám Svobodný svět líbí, budeme vděčni za Vaši pravidelnou pomoc. Děkujeme!

Číslo účtu: 4221012329 / 0800

 

>> Pravidla diskuze

Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.

>> Jak poslat článek?

Chcete-li také přispět svým článkem, zašlete jej na e-mail: redakce (zavináč) svobodny-svet.cz. Pravidla jsou uvedena zde.

Sdílet článek:

1 Comment

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*