Jak dále Evropská unie?




Sdílet článek:

Diletantská politika Evropské unie se ukázala jako neudržitelná. Představitelé EU se chovají jako děti. Ne tak malé, jako nevzdělané a nezkušené. Nahota tohoto přístupu se ukázala v konfliktu mezi Ruskem a Ukrajinou. EU se přiklonila k černobílému vidění světa. Prostě jedni byli docela špatní a ti druzí dobří. Jenže takhle to nikdy nebývá. V každém manželství, které se rozvádí mají oba podíl viny. Ano, někdy je podíl viny stejný, někdy velmi rozdílný. Ale nikdy ne jeden anděl a druhý čert. Jenže v tomto konfliktu roli čerta zahrálo Rusko. Nikdy neschvaluji válku jako řešení problémů. Jenže co udělala „chytrá“ EU?

Potrestala agresora-Rusko sankcemi. Sankce spočívaly v omezení dodávek plynu ze špatného Ruska. Výsledek měl být zdevastování Ruské ekonomiky. Odpojila ruské banky od mezinárodního platebního styku. Výsledek měl být devastující pro ruskou ekonomiku, následně pád rublu, výpadky výroby a pád Kremlského režimu.

Jenže skutečnost byla jiná. Již zakladatel politické ekonomie, pan Adam Smith ve svých dílech poukazoval na to, že každé ochranářské opatření se obrátí proti tomu, kdo jej zavedl. Tehdy šlo o cla a omezování dovozu komodit. Co se stalo? Odstřihnutí ruských bank od mezinárodního platebního styku mělo zabránit platbám za plyn a ropu v dolarech nebo eurech. Lišák Putin však nařídil přijímání plateb za plyn a ropu v rublech. Namísto pádu rublu takové jeho posílení, jak si Rusové nepamatují. Bravo. Pojďme dál. Výkřiky hlupáků na téma, kdo topí plynem a jezdí autem podporuje Rusko dopadly podobně. Výsledek je bohužel takový, že omezení dodávek plynu a ropy silně ohrozilo národní ekonomiky Evropských zemí. V podstatě bez těchto komodit úspěšně směřují ke kolapsu ekonomiky. Infantilní představy na téma, že hladový Rus bude sedět nad plnými zásobníky plynu, který nebude mít komu prodat, přičemž do Bruselu uslyší, jak mu hlady kručí v břiše, se ukázaly jako další blud. Rusové plyn mají komu prodávat, prodávají ho dál a děkují ne Bohu, ale hlupákům v EU za to, že takto dobře na ropě a plynu už dávno nevydělali. Další gól do vlastní brány. Přitom v EU hrozí silné omezení výroby a opravdu vážné sociální konflikty.

Rusům dojdou síly a výroba. Nemají některé technologie. Například bezpečnostní systémy do automobilů. Chyba. Rusové umí vyrobit a hlavně prodat svá auta i bez těchto systémů. Mám praxi motoristického novináře, a proto s plnou vážností prohlašuji, že tyto systémy dokáží nadělat více škody než užitku. Především silně prodražují výrobu automobilů, což si odnese spotřebitel. Jsou založeny na mylné představě, že toto je cesta k bezpečnosti. Ne síť dálnic. Takže podle EU, která nenutí členské země budovat dálnice (my ji stále nemáme dobudovanou!), nevadí, když se bude jezdit na přecpaných a špatných silnicích, ale s auty naplněnými elektronikou. Tato nesmyslná politika dokázala zničit kategorii nejmenších automobilů (například Škoda Citygo), kde nesmyslná elektronika učinila tato auta neprodejnými? Hádejte, koho zájmy hájili slovutní poslanci EU? Hádáte správně, ne obyčejné lidi, ale výrobce, kteří dobře zalobovali a možná se io část zisku podělili. Takže sankce proti Rusku způsobily, že se Ruský trh zbavil konkurence výrobků z Evropy. Domácí výrobce přišel o konkurenci. Výroba automobilů bez tolik elektroniky vedlo k jejich zlevnění. Hrozné, že?

Pojďme dál. Ukrajina se třepe o EU silou mocí. A tato ji vítá plnou náručí. Všichni zapomněli, jak dlouhá přístupová období museli uchazeči překonat, jaká kritéria musela splnit. Jak musely znít maastrichtská (konvergenční) kritéria pro přijetí eura. Tady už nevadí, že se tam cpe rozvrácená země, známá s vysokou mírou korupce ( podle TI je na 120. místě ze 180 zemí viz zde – pozn. Red .). Kde se rozkrádá všechno, co se dá. Včetně zbraní, které jim země dodávají . S rozkrádáním eurofondů mají naše země zkušenosti. A co korupční Ukrajina? Má zničená ekonomika unie dost zdrojů na podporu rozkrádačů fondů z Ukrajiny? Jaké dopady to bude mít na národní ekonomiky?

Všichni odsuzujeme válku. Ale i malé dítě ví, že nezabráníme válce dodávkami zbraní. Jen ten konflikt prodloužíme. Nakonec, když se dva perou, obyčejně se najde třetí, který se směje. Komu vyhovuje takový nesmyslný konflikt a ještě nesmyslnější řešení Evropské unie? USA především. Na všem se dá vydělat. I na těch zbraních, které dodává zdarma. Zdarma je dodá stát, ale výrobci, vojenské elity, které ve skutečnosti vládnou místo nastrčených loutek – politiků, si mnou kapsy. Dobrý kšeft. Další kšeft přijde po válce ve formě pomoci a půjček. Svět má zkušenosti s takovou pomocí. Obvykle vedla k nastolení loutkových režimů a podřízením dané země.

Válečným uprchlíků je třeba pomáhat. Hlavně těm, kteří jsou ohroženi na životě. Jenže stále si houtám, jak jsou ohroženi na životě ti Ukrajinci, co přišli k nám v těch nejdražších limuzínách, kteří bydlí v nejdražších hotelech a vymetají naše obchodní centra! Mladí, zdraví chlapi a ženy. Pardon chlapi?

Mladí? Neměly by bojovat za vlast? Vrabci čvírají, že kdo má kolem pěti tisíc eur navíc pro celníky, může bojovat v našich nákupních centrech. Chudobu vrátí zpět a potrestají. A ti opravdu chudí nemají ani na dalekou cestu do EU. Dívají se z okna a modlí se, aby je ty střely nezasáhly.

Evropská unie je plná liberálů. Krásné jméno. Znamená to, že jsou lidé přístupní každé myšlence, že svoboda je pro ně prvořadá. Ale, div se světě, kdo má jiný názor, jako například premiéři Maďarska, Srbska, Slovinska jsou najednou špatní a nedemokratičtí. Jejich vzteknost však jde dál. Jdou se rozčilovat nad výsledky voleb v jednotlivých členských zemích. Ale co si dovolili ti hnusní Maďaři, že si toho Orbána zvolili? A takovou většinou? To se nepatří, protože parlament EU má jiný názor, a ten přesně ví, co je pro občany dané země dobré a co špatné. Však občané jsou trpáci, co vědí o světě? Na to mají přesně poslance EU. A že Maďaři mají levné energie, to nikoho nezajímá.

Evropská unie se mění na totalitní federální stát, který se cítí nadřazen každému členskému státu, s ambicí diktovat každému členskému státu všechno. Kde jsou ty řečičky u zrodu unie o demokracii, přátelství apod. Ještě i ten Ludwig van Beethoven se v hrobě obrací u hymnu EU. Podobné pocity má i mrtvý Friedrich Schiller, na jehož báseň byla tato krásná hudba zkomponována. Kde je dnes to bratrství mezi lidmi? Nebylo nahrazeno množstvími příkazů, zákazů a jiné byrokracie?

Představa, že Evropská unie zanikne zvolením takových poslanců, kteří budou chtít omezit její chapadla je velmi dětská. V Československu máme zkušenosti. Poslanci za SNS byli zvoleni do Federálního shromáždění Československa s jedním cílem: rozbít federální stát a vytvořit samostatnou Slovenskou republiku. Jenže tento dobrý nápad je přešel po cinknutí prvního poslaneckého platu na jejich účty v bance. Rozumíte dobře této frašce. Poslanci za SNS ve federálu nehlasovali pro rozbití federálního státu. Však to bylo na začátku volebního období a perspektiva krásného platíku na čtyři roky je krásnější, než samostatný stát. Ano, stát se rozpadl, poslanci SNS nakonec hlasovali pro rozpad federace. Ale nejprve si schválili, že i po rozpadu státu zůstanou celé volební období poslanci toho nenáviděného Federálního shromáždění, s poslaneckou imunitou, diplomatickým pasem a hlavně s poslaneckým ubohým platíkem. K tomu si přidejte fakt, že ten poslanecký platík ve federálu byl dávkou v hmotné nouzi oproti platu poslance v parlamentu EU. Takto představa o tom, že poslanci EU si sami odhlasují omezení nebo nedejbůh konec unie, je již obtížné sci fi. Džin jednou vypuštěný z láhve se těžko do té láhve vrátí.

 

Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (14 votes, average: 4,93 out of 5)
Loading...

>> Podpora

Svobodný svět nabízí všechny články zdarma. Náš provoz se však neobejde bez nezbytné finanční podpory na provoz. Pokud se Vám Svobodný svět líbí, budeme vděčni za Vaši pravidelnou pomoc. Děkujeme!

Číslo účtu: 4221012329 / 0800

 

>> Pravidla diskuze

Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.

>> Jak poslat článek?

Chcete-li také přispět svým článkem, zašlete jej na e-mail: redakce (zavináč) svobodny-svet.cz. Pravidla jsou uvedena zde.

Sdílet článek:

1 Comment

  1. Jediný možný způsob zániku Evropského svazu v současné době by byl, kdyby většina zemí přestala platit do společného evropského rozpočtu. Pak by nebylo z čeho platit byrokraty a jejich zázemí a zadarmo to dělat nebudou. Jednotlivé země by na tom vydělaly, protože by tyto své ušetřené peníze mohly použít na skutečně potřebné projekty bez doprošování se dotací.

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*